Įkeliama...
Jūs esate čia:  Pradžia  >  Kultūra  >  Aktualus straipsnis

Žolinės atneša besibaigiančios vasaros žinią

Pagal   /  2017 rugpjūčio 24  /  Komentarų nėra

Tradicinės Žolinės šiek tiek pakitusiu pavadinimu vėl buvo švenčiamos Žukuose – žaliame, gražiame Pagėgių krašto kampelyje.

Sveikindamas žukiškius šventės proga, Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis, pasidžiaugė, kad  Žukų bendruomenė į šios šventės organizavimą įdeda pačias geriausias iniciatyvas ir idėjas, kad šventė visada alsuoja šiluma, draugiškais kaimyniškais žukiškių santykiais ir geranoriškumu.

Iškilmingumą šventei suteikia prie kaimo kryžiaus uždegamos žvakelės Amžinybėn išėjusių atminimui. Šventės dalyvius trumpa malda ir prasminga prakalba palaimino Viešvilės, Smalininkų ir Vilkyškių parapijų klebonas Kęstutis Pajaujis, palaimindamas žolynus ir taip prasmingai skelbdamas šventės pradžią.

Žvakelę gerai šventės eigai ir jaukumui uždegė Bendruomenės pirmininkė ir Vilkyškių seniūnas Darius Jurkšaitis, prasmingomis dainomis susirinkusiuosius šildė Pagėgių krašto lakštingala vadinama Regina Pilkionienė.

Dovanėles iš Mero rankų gavo net penkeri jaunųjų Žukų atžalų tėveliai. Garbingo 80-mečio proga pasveikinta ilgametė Žukų mokytoja Irena Krapavickienė. Spaudė Meras rankas dar dieną įvykusių tinklinio ir smiginio varžybų nugalėtojams. Šmaikščiai pokštavo medžiotojų būrelio vyrai išvirę ne tik gardžią šiupininę, bet ir organizavęs netgi sportines rungtis ir apdovanoję nugalėtojus.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bendruomenės pirmininkės iniciatyva buvo prisiminti prieš penkioliką metų Žolines „palaiminę“ ir nestokoję iniciatyvos, kad šventė gyvuotų, turėtų savo veidą ir koncepciją. Padėkota tuomečiui merui Kęstui Komskiui, administracijos direktoriui Vaidui Bendaravičiui ir Vilkyškių seniūnui Sigitui Stoniui.

 

Anastazija Kubilienė dėkojo rėmėjams, geradariams už pagalbą organizuojant šį renginį ir kvietė visus norinčiuosius vaišintis šeimininkių paruoštomis košėmis ir darbščiųjų žukiškių iškepta šviežia duona ir sūriu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Koncerto įkarštyje, švenčiančiųjų puikią nuotaiką sustiprino įsiplieskęs šventinis laužas.

 

Vyriausioji specialistė kultūrai

Ingrida Jokšienė

Nuotraukos Astos Andriulienės

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galbūt jums naudinga...

Mažosios Lietuvos šiaurinio pasienio istorijos (II)

Plačiau →