Įkeliama...
Jūs esate čia:  Pradžia  >  Aktualijos  >  Aktualus straipsnis

Vytautas A. Gocentas. Klaipėda – ten, kur kyla gaivus Lietuvos vėjas

Pagal   /  2016 liepos 2  /  Komentarų nėra

klaipeda---ten-kur-kyla-gaivus-lietuvos-vejas

Vytautas A. GOCENTAS

Gera naujiena, nes gimtoji Klaipėda ryžosi rengti ekonominės plėtros strategiją. Turime ne tik pasidžiaugti, bet aktyviai dalyvauti, savo žiniomis bei patirtimi talkinti, prisidėti. Žinoma, ir pamatuotai rizikuoti.

Taigi, ką galime nuveikti, kad gimtoji Klaipėda parengtų ir taip pat įgyvendintų ekonominės plėtros strategiją? Pastaroji paradigma net svarbesnė, esminė – kurti realią, vaisingą, rezultatyvią strategiją. Labai džiaugiuosi, kad miesto meras ir jo komanda yra atvira iššūkiams bei imasi rytojaus reikalų. Tai pastebima nuo mero kadencijos pradžios – telkė patikrintus, jam žinomus specialistus, pasitelkė naujus ir energingus, mokslus baigusius ir Skandinavijoje, ir kitur Europoje. Su visais jais ir atsirado senamiesčio atkūrimo veiksmai, kultūros ir verslo gyvybės atkūrimo darbai.

Žinome, kad meras gerųjų pavyzdžių dairėsi visur kur – nuo Naujojo Orleano JAV iki Vokietijos ar sostinės Vilniaus. Teko trumpam atvykusį merą pakalbinti ties Vilniaus vartų ir Nacionalinės bibliotekos pastatais – jis be dvejonių pripažino, kad Užupio Respublikos fenomenas ir žavi, ir yra sektinas. Žodžiu, ir ši patirtis bus pritaikyta siekiant Klaipėdos senamiesčio prikėlimo. Ne tik gyventojų tankio atkūrimas, ne tik senųjų pastatų ir stilistikos statinių statybos, bet ir verslo, kultūros, turizmo objektai sugrįžta į senamiestį ar dar sugrįš. Jiems būtinos veiklos sąlygos – ekonominės, mokestinės, investicinės lengvatos. Gal tai gali būti ir Klaipėdos laisvosios ekonominės zonos filialas, bandomasis miesto dalies prikėlimo ir išvystymo projektas. Tokių miesto rajonų yra ir daugiau – Miško kvartalas, Melnragė, Smeltės ir Žvejybos rajonas, kiti. Miestas kasdien plėtojasi naujose vietose, o esami kvartalai taip pat turi įgauti naujų bruožų, judesio, gyvasties.

Atvykęs į Klaipėdą apie pokyčių paieškas kalbėjo ir VšĮ „Investuok Lietuvoje“ vadovas Mantas Katinas.

Žinia, ieškojimų ir naujovių baimė, visoks atsargumas gimdo didį sąstingį, sustabdo augimą ir galiausiai pražudo.

Sėkmės ir dar kartą sėkmės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galbūt jums naudinga...

Renginys Šereiklaukio dvare

Plačiau →