Įkeliama...
Jūs esate čia:  Pradžia  >  Aktualijos  >  Aktualus straipsnis

Viktorina ,,Laivu – Nemunu po Mažosios Lietuvos istoriją“

Pagal   /  2017 sausio 21  /  Komentarų nėra

Jau tapo tradicija Klaipėdos krašto dieną –  sausio 15–ąją paminėti Pagėgių savivaldybės kultūros centre,  moksleivių viktorina ,,Laivu – Nemunu po Mažosios Lietuvos istoriją“. Viktorina  vyksta jau šešti metai. Kultūros centras gražiai bendradarbiauja su Pagėgių savivaldybės istorijos mokytojų metodiniu būreliu, todėl ir atsirado šis gražus renginys.

Kad galėtume mylėti ir puoselėti savo kraštą, turime kuo daugiau sužinoti apie jį. Džiugu, kad šiais metais prie moksleivių prisijungė ir viena suaugusių komanda, tai Piktupėnų kaimo bendruomenės komanda, kuri dalyvavo svečių teisėmis, ir tikimės, kad kitais metai viktorinoje dalyvaus daugiau bendruomenių. Į renginį atvyko net penkios moksleivių komandos: Stoniškių pagrindinės mokyklos (mokyt. Rimas Vitkauskas), Piktupėnų pagrindinės mokyklos (mokyt. Nijolė Mickeliūnienė), Natkiškių Zosės Petraitienės pagrindinės mokyklos (mokyt. Žydrūnas Mickeliūnas), Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijos (mokyt. Sonata Jončienė), Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos (mokyt. Robertas Maziliauskas).

Komandas vertino ir balus skaičiavo vertinimo komisija: Pagėgių sav. mero pavaduotojas Sigitas Stonys, Martyno Jankaus muziejaus direktorė Liudvika Burzdžiuvienė, savivaldybės vyr. specialistė kultūrai Ingrida Jokšienė ir Pagėgių savivaldybės kultūros centro direktorė Svetlana Jašinskienė. Jau treti metai viktorinos komanda – nugalėtoja apdovanojama ekskursija  į Mažosios Lietuvos muziejus, pilis, žymesnes vietas. Šį prizą įsteigė Pagėgių sav. meras Virginijus Komskis.

Savivaldybės vadovas savo kalboje ragino mylėti savo kraštą, pažintį jį ir puoselėti turtingą jo istoriją. Kultūros centro ir savivaldybės administracijos dovanomis (vertingomis knygomis, padėkos raštais) buvo apdovanotos komandos: už įdomiausią parodą ir gražų jos pristatymą Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos komanda (mokyt. Robertas Maziliauskas), originaliausiai prisistatė Stoniškių pagrindinės mokyklos komanda (mokyt. Rimas Vitkauskas), išradingiausia komanda  buvo pripažinta Natkiškių Zosės Petraitienės pagrindinės mokyklos (mokyt. Žydrūnas Mickeliūnas), stropiausia komanda buvo išrinkta Piktupėnų pagrindinės mokyklos (mokyt. Nijolė Mickeliūnienė), šauniausia pripažinta Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijos komanda, ji surinko daugiausiai balų ir tapo nugalėtoja. Piktupėnų kaimo bendruomenės komanda, pirmoji  sudalyvavusi viktorinoje, vertinimo komisijos pavadinta Ledlaužiais, nes pirmieji panoro pažinti savo kraštą.

Pagėgių kultūros centro informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galbūt jums naudinga...

„VYNERIO ARBATĖLĖ“ Klaipėdos skulptūrų parke

Plačiau →