Įkeliama...
Jūs esate čia:  Pradžia  >  Aplinkosauga  >  Aktualus straipsnis

Titanų turo vilkstinė sutikta Pagėgiuose

Pagal   /  2018 rugpjūčio 30  /  Komentarų nėra

praėjusią savaitę Pagėgius pasiekė tarptautinio projekto „Titanen on tour 2018“ vilkstinė.

 

Pagėgiškiams teko kantriai palaukti šių herojų, nes, sunegalavus vienam arkliui, iškilo problemų prie Lietuvos Respublikos valstybinės sienos punkto Panemunėje.

Pagėgiškiai, talkinant Pagėgių kultūros centro darbuotojams, keliautojus sutiko su muzika, plojimais ir garsiais sveikinimais, nes apie gražią vilkstinės misiją jau girdima beveik mėnesį. Projektas „Titanen on tour 2018“ startavo liepos 18 dieną. Iš Berlyno 20 arklių traukiamos aštuonios karietos, lydimos kitų pakeleivių, senuoju Hanzos keliu vyksta per Lenkiją, Rusijos Federacijos Kaliningrado sritį, Lietuvą. Viename iš vežimų įtaisytas didžiulis Taikos varpas, kuris skamba skelbdamas žinią apie vieningą Europą, apie taikos būtinybę Žemei ir jos gyventojams.

Keliauninkus sveikino ir Pagėgių savivaldybės vadovai. Meras Virginijus Komskis, kaip ir dera keliaujantiems žmonėms, įteikė knygą apie Pagėgių kraštą ir pakvietė sugrįžti, jo aplankyti. Palinkėjo ištvermės ir jėgų atliekant tokį kilnų darbą, nešti žinią pasauliui apie tvarią Europą. Pasak savivaldybės vadovo, tik bendravimas, tiek tarp žmonių, tiek tarp šalių išspręs nesusipratimus, padės kovoti už taikų sambūvį.

Administracijos direktoriaus pavaduotojas Alvidas Einikis pakvietė visus paragauti mūsų krašto Vilkyškių pieninės sūrių ir ilgam prisiminti puikų jų skonį.

Iš vilkstinių organizatorių gavęs taikos varpo mini kopiją, Meras palinkėjo taikos miestui ir visiems susirinkusiems.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Visas kelionės, truksiančios iki spalio, maršrutas – 2333 km. Ilsėtis nakčiai keliautojai apsistojo viešbutyje „Senoji giria“, o arkliai pasiganyti ir pailsėti patalpinti „Valstybiniame žirgyne“ Šilgaliuose. Iš Pagėgių keliauninkai patraukė link Šiaulių, sieks Rygą, Narvą, Sankt Peterburgą ir savo didžiuoju Taikos varpu skambins bei jį padovanos senajam Novgorodo miestui ir pakabins vienuolyne. Visų šių miestų ir valstybių kalbomis varpe iškaltas žodis Taika.

Vyriausioji specialistė kultūrai

Ingrida Jokšienė

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galbūt jums naudinga...

Mažosios Lietuvos šiaurinio pasienio istorijos (II)

Plačiau →