Įkeliama...
Jūs esate čia:  Pradžia  >  Aktualijos  >  Aktualus straipsnis

Šventė Ragainėje

Pagal   /  2014 gegužės 21  /  Komentarų nėra

Graži draugystė sieja Ragainės (Nemano) 2-ąją ir Šiaulių miesto „Saulėtekio“ vidurines mokyklas. Jau keletą metų abiejų mokyklų lietuvių kalbos mokytojai vykdo projektą „Šalis ta Lietuva vadinas“.

Graži draugystė sieja Ragainės (Nemano) 2-ąją ir Šiaulių miesto „Saulėtekio“ vidurines mokyklas. Jau keletą metų abiejų mokyklų lietuvių kalbos mokytojai vykdo projektą „Šalis ta Lietuva vadinas“. Prieš porą metų Ragainės (Nemano) 2-osios vidurinės mokyklos lietuviškų klasių moksleiviai važiavo į Šiaulius, aplankė įžymias miesto vietas, Kryžių kalną, mokykloje juos nuoširdžiai priėmė Šiaulių „Saulėtekio“ vidurinės mokyklos mokiniai ir mokytojai. Šiemet buvo atsakomasis šiauliečių vizitas: gausus būrys moksleivių ir mokytojų atvyko į Ragainę (Nemaną), susipažino su Karaliaučiaus kraštu.

Susitikimui ruošėsi ir svečiai, ir šeimininkai. Pagal nusistovėjusią tradiciją svečiai buvo sutikti su duona ir druska. Juos pasitiko, taikaus dangaus, skaisčios saulės ir kuo geriausios kloties linkėjo mokyklos direktorė Petrova Viera Vasiljevna. Mokyklos vadovė perskaitė ragainiškio poeto eiles apie Nemuną, kuris jungia ir skiria Lietuvą ir Karaliaučiaus kraštą. Ragainės (Nemano) 2-osios vidurinės mokyklos lietuvių kalbos ir etnokultūros fakultatyvo moksleivė Kristina Grikšaitė deklamavo eilėraštį apie Lietuvą, prasidėjo nuotaikingas keturių dalių koncertas.

Ragainės (Nemano) 2-osios vidurinės mokyklos mergaitės atliko rusų liaudies dainas. Toliau pasirodė Meno mokyklos kolektyvas. Skambėjo rusų liaudies dainos, temperamentingo šokio sūkuryje sukosi šokėjai. Ansamblyje grojo ir Meno mokyklos direktorė Dmitrijeva Jekaterina Vasiljevna.

Pasirodė ir šiauliečiai, atvežę į Ragainę Šiaurės Lietuvos regiono dainų, šokių, ilgą ragą, kuriuo senovės lietuviai kviesdavo į sueigas, programą paįvairino buitiniais instrumentais – keptuvėmis, kurių skambėjimas priminė varpų gausmą.

Baigiamojoje dalyje koncertavo Ragainės (Nemano) 2-osios vidurinės mokyklos lietuviškų klasių moksleivių ansamblis, pritariant kanklėms atliko lietuvių liaudies dainas (vadovė mokytoja Aldona Strojeva). Vadovaujami muzikos mokytojo Felikso Alimo, moksleiviai grojo skudučiais, metalofonais, dainavo lietuvių liaudies dainas, deklamavo lietuvių poetų eiles.

Svečiai ir šeimininkai apsikeitė dovanomis, suvenyrais. Ragainės (Nemano) 2-osios vidurinės mokyklos mokytojus ir mokinius pasveikino Šiaulių „Saulėtekio“ vidurinės mokyklos lietuvių kalbos mokytoja J. Jurevičienė ir projekto „Šalis ta Lietuva vadinas“ vadovė R. Glinskienė. Jos pasidžiaugė, kad Karaliaučiaus krašte dar gyvas lietuviškas žodis, lietuviškos tradicijos.

Mokytojas J. Glinskis sakė, kad tai ne pirmas ir ne paskutinis šių mokyklų susitikimas. Moksleiviai piešė piešinius, buvo surengtos piešinių ir darbelių parodos ir Šiauliuose, ir Ragainėje (Nemane). Moksleiviai, dalyvavę piešinių konkurse, susitikimo metu apdovanoti atminimo dovanėlėmis.

Svečiai iš Lietuvos papietavę mokyklos valgykloje, apžiūrėjo mokyklą, kraštotyros muziejų, lietuvių kalbos kabinetą ir jo biblioteką. Šiauliečių laukė tolimesnė kelionė po Karaliaučiaus kraštą.

Uljanovo (Kraupiškio) vidurinės m-klos mokytoja Emilija Algaudė Bukontienė, Tauragė, 2008 m. birželio 4 d.

  • Paskelbta: 7 m. atgal į 2014 gegužės 21
  • Autorius:
  • Paskutinė redagavimo data: gegužės 21, 2014 @ 6:18 pm
  • Šaltinis: Aktualijos

Galbūt jums naudinga...

Renginys Šereiklaukio dvare

Plačiau →