Įkeliama...
Jūs esate čia:  Pradžia  >  Aktualijos  >  Aktualus straipsnis

„Šventa Ona – duonos ponia“ šventės aprašymas

Pagal   /  2014 birželio 3  /  Komentarų nėra

Kviečiame Jus į tradicinę vasaros šventę „Šv. Ona – duonos ponia“. Skubėkite atlikti visus darbus laiku. Laukiame Jūsų visų šventėje… tokiais žodžiais nuo ankstyvo ryto šventės kviesliai visus kaimo gyventojus kvietė į šventę…. Ir prikvietė rekordinį skaičių žmonių.

Kol dar vasara dalina margaspalvius žiedus,

džiaukimės ja!

Kol dar saulė dosniai žeria savo karštus spindulius,

maudykimės juose!

Šiandien džiaukimės tuo ką dovanoja mums motulė gamta.

Brangūs Natkiškiečiai,

Kviečiame Jus į tradicinę vasaros šventę „Šv. Ona – duonos ponia“. Skubėkite atlikti visus darbus laiku. Laukiame Jūsų visų šventėje… tokiais žodžiais nuo ankstyvo ryto šventės kviesliai visus kaimo gyventojus kvietė į šventę…. Ir prikvietė rekordinį skaičių žmonių. Kaimo parkelis buvo sausakimšas, nes pažiūrėti ir pasiklausyti buvo ko.

Nuo ankstyvo ryto savo jėgas galėjo išmėginti vyrai ir moterys tinklinio ir krepšinio varžybose. Po pietų visi susirinkę į šv. Mišias prašė gero ir gražaus oro šventei.. Organizatoriai visus vaišino nuostabia šalta gira, kepta duonele… O folkloro kolektyvas iš Šilutės „Verdainė“, vadovaujamas Reginos Jokubaitytės, atliko nuostabias dainas, žaidė žaidimus, šoko įvairius liaudiškus šokius…

Kas nepatingėjo ir užsuko į kaimo biblioteką, susipažino su paroda „Laikas, įvykiai ir mes…“ Bibliotekininkė Danutė ir kultūros namų dramos būrelio mergaitės, pavirtusios pasakų personažais, piešė ir žaidė su vaikučiais dalyvavusiais šventėje. Nuo ankstyvo ryto parkelyje puikavosi stendas su gražiai tvarkomų sodybų nuotraukomis, o šalia jų mūsų nuostabieji rėmėjai – „be jų taip kaip be rankų mes“… šventės metu nuskambėjo žodžiai.

Išdalinus sportinius apdovanojimus, įvyko „galiūnų“ konkursas. Dvi rungtys: moterims sūrio laikymas – 3 kg., vyrams – 5 l alaus bačkutės laikymas. Aišku nugalėjo stipriausieji.

Trys muzikiniai akordai, gražūs žodžiai, šventės aukuro įžiebimas ir Mildos daina – tai šventės vakarinės dalies pradžia. Į šventę prigužėjusių gausus būrys svečių sveikino natkiškiečius ir džiaugėsi jų švente. Gražiausių sodybų apdovanojimai, šventės kaltininkių Onučių pasveikinimas, rėmėjų pagarsinimas… O kokia mūsų Oninių šventė be šviežios duonelės? Mūsų mergaitės-lietuvaitės visus vaišino duonele, kaip sotumo simboliu.O taip jau norisi šokti. Ir šokime, nes šventinį koncertą pradėjo Natkiškių kaimo kapela „Vaivorykštė“ jau nuo antros dainos privertusi kojas kilnoti arba suktis bendrame rate. Šokėjų vis daugiau – kapela vis linksmiau ir linksmiau…

O ne, ne brangieji, nepamiršome naujagimių. Tuoj buvo sukviesti visi 10 vaikučių su tėveliais gimę nuo Oninių iki Oninių ir pasveikinti. O kas čia? Į sceną veržiasi svečias iš Klaipėdos, solistas Simonas Donskovas. Jis net tik merginų šokėjų atsivežė, bet dar ir prizus dalino visiems kas šoko ir dainavo su juo.

Pats metas uždegti šventinį laužą, juk šviesos ir šilumos niekada nebūna per daug. Laužą uždegus, dangų įvairiomis spalvomis nudažė šventinis fejerverkas.

O koncertas tęsiasi, o šokėjai ir vėl šoka, nes dabar jau juos linksmina Laimis ir Asta iš Kauno. Dainos skamba ne tik scenoje, bet ir visame parkelyje.

Dangaus žibintų paleidimas už mokinius ir jaunimą, už žinias, už renginius, už senolius, ūkininkus, verslininkus ir visą bendruomenę. Bet niekas nesiskirsto, parkas vis dar sausakimšas ir ko jie laukia? Ogi Dūmelio! O štai ir jis, sukėlęs sumaištį ir jauno ir seno širdyje… Linksmai šėlo visi…

Ačiū visiems iki kitų Oninių – tai šventės pabaigos žodžiai aidėję iš Rasos lūpų.

Nuoširdus ačiū visiems rėmėjams, padėjusiems finansiškai ir darbais. Ačiū už Jūsų gerumą. Tik Jūsų ir mūsų dėka šventė buvo nuostabi.

Renginių organizatorė Rasa Armonienė.

„http://www.pagegiai.lt/index.php?1810308984“, 2010 m. liepos 29 d.

  • Paskelbta: 7 m. atgal į 2014 birželio 3
  • Autorius:
  • Paskutinė redagavimo data: birželio 3, 2014 @ 8:03 am
  • Šaltinis: Aktualijos

Galbūt jums naudinga...

Renginys Šereiklaukio dvare

Plačiau →