Įkeliama...
Jūs esate čia:  Pradžia  >  Aktualijos  >  Aktualus straipsnis

Šv. Jono bažnyčios dar teks palaukti

Pagal   /  2018 kovo 7  /  Komentarų nėra

I. Simonaitytės bibliotekos/AdM archyvo nuotr.

Palmira MART, www.atviraklaipeda.lt

Nors apie Klaipėdos senamiestyje stovėjusios smailiabokštės liuteronų Šv. Jono bažnyčios atstatymą uostamiestyje kalbama jau ne vieneri metai, galimybė ją išvysti senojoje vietoje vis dar skendi pajūrio rūke.

Klaipėdos mero sudarytos tarpžinybinės grupės, besirūpinančios bažnyčios atstatymu, narė, mero pavaduotoja Judita Simonavičiūtė sako, kad šis projektas bus antrasis po Valdovų rūmų Lietuvoje, kai istorinis – kultūrinis objektas atkuriamas nuo pačių pagrindų, laikantis originalių tūrių. „Todėl visi labai atsargiai ir preciziškai žiūri į tą atkūrimą, kad nepadarytume kokių klaidų ir kad nebūtų kokių rezonansų“, – „Atvirai Klaipėdai“ sakė J. Simonavičiūtė.

Pasak jos, dabartiniu etapu svarbiausia yra tinkamai paruošti visą būtiną dokumentaciją bažnyčios atstatymo darbams pradėti.

Tam būtina gauti valstybei svarbaus kultūros objekto statusą ir dėl to praėjusią savaitę tarpžinybinės grupės nariai lankėsi pas Vyriausybės kanclerio pavaduotoją D. Matulionį, kuriam pristatė Savivaldybės kartu su bendruomene parengtą galimybių studiją. Bažnyčios steigėja būtų Kultūros ministerija, o jos atstatymą finansuotų liuteronų bendruomenė.

S. Simonavičiūtės teigimu, kalba neina apie bažnyčios atstatymo finansavimą iš Savivaldybės lėšų, kurių esą reikėtų apie 10 mln. eurų. Tuos pinigus turės surasti pati bendruomenė.

Minėta tarpžinybinė grupė antradienį uostamiestyje rinkosi į eilinį posėdį, kuriame paaiškėjo, jog dar būtina ir detaliojo plano korekcija, kadangi senajame plane buvo per mažas užstatymo tankis. Kalbėta ir apie būsimo objekto įveiklinimą, bažnyčios paskirtį ir kitus su bažnyčios atstatymu susijusius techninius dalykus.

Savivaldybės administracija jau yra paskelbusi konkursą priešprojektiniams pasiūlymams atlikti, konkurso rezultatai turėtų paaiškėti iki rugsėjo mėnesio.

Be to, paraleliai dar turės būti atliekami ir archeologiniai tyrimai, tad įvardinti, kada galima tikėtis išvysti uostamiestyje Šv. Jono bažnyčios bokštą, mero pavaduotoja kol kas nesiryžo. https://www.atviraklaipeda.lt/2018/02/27/sv-jono-baznycios-dar-teks-palaukti/

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galbūt jums naudinga...

Renginys Šereiklaukio dvare

Plačiau →