Įkeliama...
Jūs esate čia:  Pradžia  >  Aktualijos  >  Aktualus straipsnis

Sumažėjusi LED lempučių savikaina žada naują erą apšvietimo rinkoje

Pagal   /  2016 liepos 22  /  Komentarų nėra

led-lemputes-308x205Jau kuris laikas į apšvietimo rinką aktyviai veržiasi įvairios energiją taupančios apšvietimo lemputės. Taip jau nutiko, jog vyraujančią rinkos dalį efektyvių lempučių rinkoje užėmė halogeninės lempos, o technologiškai pranašesnės LED lemputės masinio naudojimo vis dar nepasiekė. Viena iš pagrindinių to priežasčių – didelė LED lempučių kaina. Tačiau ši pusiausvyra žada pasikeisti LED technologijos naudai.

Kompanija „ELMO Technologijos“, užsiimanti LED technologijų tyrimais ir vystymu kartu su partneriais Taivanyje ir Kinijoje birželio pradžioje Lietuvos rinkai žada pristatyti į prekybą naują 5W galingumo LED lemputę, kuri pagal šviesos srautą galės pakeisti iki šiol naudotą 50W halogeną. Kompanijos atstovė Jolanta Gikevičiūtė pažymi, jog „rinkoje ir anksčiau buvo įvairių analogų, bet jų kaina

 svyravo apie 100 ir daugiau litų, o taip pat jų efektyvumas buvo žymiai mažesnis. Tuo tarpu naujųjų LED lempučių mažmeninė kaina planuojama nuo 32Lt ( 9.3 Euro be PVM).“

Nors kainos sumažėjo beveik 4 kartus, išliko visi LED lempučių technologijos privalumai. Naujoji lemputė pasižymi tuo, kad yra atspari junginėjimams, be to ji neteršia aplinkos – perdegus nereikia išmesti, nes ji yra remontuojama, neturi kenksmingų medžiagų (švino, gyvsidabrio ir kitų toksiškų kitokiose lemputėse naudojamų medžiagų), naudoja iki 10 kartų mažiau elektros energijos. Nežiūrint net į ekologinius pranašumus, tokio tipo LED lemputė atsipirks vien dėl sunaudojamos energijos kaštų – „ELMO Technologijos“ skaičiavimais, 5W LED lemputę naudojant vidutiniškai 5 valandas per dieną, energijos sutaupoma tiek, kad jos kaina atsiperka per metus.

Visi šie privalumai nuteikia labai optimistiškai – „ELMO Technologijos“ manymu, vien tik šiais metais bus parduoti apie 2 000 000 vnt. šių lempučių. Tikimasi, jog netolimoje ateityje apšvietimo rinkoje tvirtas lyderio pozicijas turėtų išsikovoti LED lemputės.
 

http://www.elmo.lt/lt/101-led-lempos
  • Paskelbta: 5 m. atgal į 2016 liepos 22
  • Autorius:
  • Paskutinė redagavimo data: liepos 22, 2016 @ 3:52 pm
  • Šaltinis: Aktualijos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galbūt jums naudinga...

Renginys Šereiklaukio dvare

Plačiau →