Įkeliama...
Jūs esate čia:  Pradžia  >  Aktualijos  >  Aktualus straipsnis

Sigita Šimkuvienė: „Čia labai gerai jaučiuosi“

Pagal   /  2016 liepos 24  /  Komentarų nėra

Sigita-Simkuviene-Cia-labai-gerai-jauciuosi_imagelarge

Fotografuotis Sigita Šimkuvienė sutiko tik su savo „vaikais“ – išeivijos jaunimu. Autorės nuotrauka

Birutė SLAVINSKIENĖ | birute@kurjeris.lt

Šiuo metu Tauragėje vieši Sigita Šimkuvienė, jau antrą kadenciją vadovaujanti Jungtinių Amerikos Valstijų lietuvių bendruomenei. Vaikščiodama po miestą ji sako sutinkanti begalę pažįstamų, kurie neslepia džiaugsmo ją matydami – sveikina, glėbesčiuoja ir bučiuoja. Gal todėl miestas, iš kurio ji išvyko prieš 15 metų, atrodo toks savas ir mielas? 

Charizmatiška ir pilna energijos Sigita prieš pakeldama sparnus kelionei į Ameriką Tauragėje dirbo mokytoja, vaidino Tauragės liaudies teatre pas Genovaitę Urmonaitę, jai užtekdavo jėgų ir įvairiausiai visuomeninei veiklai.

Sigita pripažįsta, kad pradžia Amerikoje buvo sunki, teko padirbėti įvairių, net ir labai nelengvų darbų. O kas privertė išvykti? Ji atsako trumpai: priežastys buvo ekonominės. Dabar moteris ir vėl dirba mokytoja. Vadovauja visuomeninei organizacijai – JAV lietuvių bendruomenei. Ši organizacija, įkurta prieš 65-erius metus, puoselėja lietuviškas tradicijas.

Kaip ji tapo tapo šios didžiulės lietuvių išeivių bendruomenės vadove?

– Ne aš juos, o jie mane susirado, – prisimena Sigita. – Vos atvykusi ėmiau rašinėti į lietuvišką spaudą. Bendruomenės valdybos nariai pastebėjo mano straipsnius ir pasiūlė dirbti kartu išeivijos lietuvių labui. Pamažu įsitraukiau į tą veiklą, ji tapo mano gyvenimo dalimi.

Sigita džiaugiasi, kad lietuviai, net ir išsibarstę po visą pasaulį, neapleidžia savo lietuviškos kultūros ir kalbos, ją puoselėja ir brangina. Tai, pasak jos, dar kartą įrodė ką tik praėjusi XV Šiaurės Amerikos šokių šventė, Baltimorėje praūžusi šventė „Šaukia ten tave kelionė“.

Sigita didžiuojasi, kad JAV lietuvių bendruomenėje daug aktyvių tauragiškių. Visi jie dirba savanoriškai, už tai negaudami jokio atlyginimo. Lietuvių bendruomenė išgyvena iš aukų ir nario mokesčio.

O iš kur ji pati semiasi energijos, kad jos užtenka viskam?

– Nežinau, turbūt iš dangaus man taip duota. Visada turėjau daug energijos, nors esu vegetarė, o gal kaip tik dėl to. Dar ir dabar jaunimui su manim norint suspėti reikia pasitempti, – juokiasi 40 metų pedagoginio darbo stažo turinti Sigita.

Į Tauragę Sigita sako atvykstanti kasmet. Ir kasmet nuveikia ką nors gero savo kraštiečių labui, padeda įgyvendinti projektus, susijusius su moksleiviais ir miesto vaikų biblioteka. Šįkart ji atvyko su keletu išeivijos studentų ir gimnazistų. Be jos neapsiėjo pilies kiemelyje užvakar surengtas renginys vaikams „Paslaptis O“ – susitikimas su dailininku iš JAV Rolandu Dabruku, su Tauragės moksleivių kūrybos centru šiemet surengta stovykla paaugliams „Veringos“ stovyklos teritorijoje „Veringa – geros nuotaikos stovykla“. LISS gimnazistai savanoriauja Tauragės ligoninės Vaikų skyriuje, lanko įdomesnes lankytinas krašto vietas.

O kokie jausmai ją užplūsta vaikštant po Tauragę?

– Čia labai gerai jaučiuosi, – prisipažįsta Sigita. – Sutinku labai daug pažįstamų, buvusių mokinių. Labai džiugu matyti širdžiai mielus veidus. O ir pati Tauragė kasmet vis gražesnė. http://kurjeris.lt/Taurages-krastas/Zmones/Sigita-Simkuviene-Cia-labai-gerai-jauciuosi

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galbūt jums naudinga...

Renginys Šereiklaukio dvare

Plačiau →