Įkeliama...
Jūs esate čia:  Pradžia  >  Aktualijos  >  Aktualus straipsnis

Rugsėjo 1-oji kitaip: „Neužgauk mažo, nes jame didelį užmuši“

Pagal   /  2018 rugsėjo 4  /  Komentarų nėra

Rugsėjo 1-oji kitaip: „Neužgauk mažo, nes jame didelį užmuši“

Šių Prano Mašioto žodžių vedami, „Sostinės dienų“ praeivius sveikindami su mokslo metų pradžia, kviesdami prisijungti visus, kuriems svarbi šeima, vaikai ir jų ugdytojai bei atkreipdami svarbiausių Valstybės institucijų atstovų dėmesį ir įteikdami jiems asmeniškus laiškus, eisenos UŽ MAŽĄ ŽMOGŲ dalyviai sudrebino Vilniaus senamiestį.

„Nebegalime tylėti. Su vaikais, šeimomis, ankstyvojo meninio ugdymo srityje dirbame jau 30 metų ir mums skaudu, kad tie maži žmonės, kurie visada tampa labai reikšmingi prieš rinkimus, po jų paliekami užmarštyje. Šiandien eisenoje UŽ MAŽĄ ŽMOGŲ einame už vaikus,  už darželio auklėtojus, už mokytojus, už dėstytojus, už neformalaus ugdymo specialistus, už menininkus ir kultūros darbuotojus, kurie ugdo ir augina mūsų Lietuvos ateitį. Gyva eisena jungdami tris mūsų nuomone svarbiausias šalies institucijas norime padėkoti jų žmonėms už prasmingas iniciatyvas, bei palinkėti daugiau atsakomybės ir sąmoningumo priimant politinius sprendimus. Muzika, dailė, judesys, teatras (meninis ugdymas) toks pat svarbus mūsų šaliai ir jos augimui, kaip ir kiti mokomieji dalykai. Žmonės, kurie dirba su vaikais, augina LIETUVOS ATEITĮ ir jie yra verti oraus gyvenimo ir svarbiausia – pagarbos.  Mes, pedagogai, šeimos – Lietuvos ateitis į kurią verta investuoti“, V. Kudirkos aikštėje Vyriausybės atstovams sakė eisenos iniciatorė, šeimos ugdymo centro „Strazdanėlės“ Vilniaus filialo vadovė Sonata Latvėnaitė Kričenienė.

Nuo Vyriausybės  daugiau nei 300 žmonių eisena toliau skanduodami, šypsodamiesi ir sveikindami aplinkinius su pavasariu, patraukė Prezidentūros link. Eisenos „Linksmybių ir judesio stotelėje“ susirinkusieji siųsdami linkėjimus Prezidentūros darbuotojams, į LR Prezidentės patarėjos Almedos Kurienės rankas perdavė padėkos laišką šalies vadovei. „Jau kitais metais mūsų šalies vadovė baigs savo kadenciją, tad pats metas padėkoti Daliai Gybauskaitei už gražias iniciatyvas, rūpestį ir profesionalumą. Didžiuojamės turėdami tokią šalies vadovę ir tariame AČIŪ!“, skandavo  į eiseną iš Panevėžio atvykusi, vienos pirmųjų Lietuvoje neformalaus ankstyvojo meninio ugdymo mokyklėlės „Strazdanėlės“ įkūrėja ir vadovė, žinoma Panevėžio pradinės mokyklos mokytoja ir aktyvi šio miesto pilietė, Dalija Latvėnienė.

Nuo Prezidentūros, ilgiausiame eisenos maršruto etape, skanduodami ir būgnų bildesio lydimi maži ir dideli eisenos dalyviai toliau žygiavo Švietimo ir mokslo ministerijos link, kur juos pasitiko gausus būrys darbuotojų, ministerijos viceministras Gražvydas Kazakevičius ir kancleris Tomas Daukantas.

„Kad ir kokius sprendimus jūs priimsite, mes vis tiek dirbsime su vaikais, dėl šeimų ir Lietuvos. Mums svarbus Jūsų palaikymas. Norime atkreipti Jūsų dėmesį į ikimokyklinio amžiaus vaikus ir priminti, kad šis amžius ypatingai svarbus tolesniam vaiko gyvenimo etapui. Pasaulio mokslininkai seniai įrodę, kad svarbiausias vaiko periodas, kuomet formuojasi žmogaus asmenybė yra amžius iki 9 metų, tad kiek juo rūpinsimės ir kaip ugdysime iki šio amžiaus – tokias asmenybes užauginsime Lietuvai“, susirinkusiems valdininkams skelbė eisenos organizatoriai.

Pasisvečiavę ministerijoje šventės dalyviai pasuko į Bernardinų sodą, kur pačioje širdyje, prie centrinio fontano, laukė diskoteka ir linksmybės. Dėkodami visiems akcijos dalyviams, aktoriams, muzikantams, šeimoms, vaikams, valdininkams radusiems laiko susitikti ir išklausyti ar išreiškusiems tylų palaikymą organizatoriai linkėjo džiaugsmingų mokslo metų ir kvietė švęsti seniausios Lietuvoje neformalaus ankstyvojo meninio ugdymo įstaigos  „Strazdanėlės“ 30-metį, visus ateinančius metus.

Birutė Norvaišienė el.p. studijos@strazdaneles.lt mob: 8 655 93188 skype: ryto… www.strazdaneles.lt Sekite naujienas facebook‘e!

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galbūt jums naudinga...

Renginys Šereiklaukio dvare

Plačiau →