Įkeliama...
Jūs esate čia:  Pradžia  >  Aktualijos  >  Aktualus straipsnis

Rūdiškių orkestras skelbė kultūros dienas Kaliningrade

Pagal   /  2014 gegužės 21  /  Komentarų nėra

Nedidelio Rūdiškių miestelio Trakų rajone pučiamųjų instrumentų orkestras „Brass-Band“ sėkmingai atliko atsakingą Lietuvos kultūros pasiuntinių užsienyje misiją.

Nedidelio Rūdiškių miestelio Trakų rajone pučiamųjų instrumentų orkestras „Brass-Band“ sėkmingai atliko atsakingą Lietuvos kultūros pasiuntinių užsienyje misiją.

Orkestras su pasisekimu atstovavo šaliai Lietuvos regionų kultūros dienose Kaliningrado srityje. Jaunųjų rūdiškiečių pasirodymas kaliningradiečių buvo šiltai sutiktas ir sulaukė asmeninės Lietuvos konsulato Kaliningrade generalinio konsulo Vytauto Žalio padėkos.

Rūdiškių meno mokyklos orkestras „Brass-Band“ grojo nuotaikingus žinomus užsienio ir lietuvių autorių kūrinius. Uždegančios melodijas skambėjo dar įtaigiau, kurstomos emocingų ir artistiškų orkestro vadovo Valerijaus Filonovo mostų, jo betarpiško bendravimo su susirinkusia publika.

Tik apie 2 tūkstančius gyventojų turinčias Rūdiškes meno mokyklos orkestras garsina jau dešimt metų. Su orkestru „Brass-Band“ savaip gali konkuruoti tik dar vienas žinomas ir miestelio vardą plačiai skelbiantis kolektyvas – tai futbolo komanda „Vėtra“. Jaunieji muzikantai yra pasiekę gerą meistriškumą ir kūrybinę brandą, todėl „Brass-Band“ Kaliningrade vykusiose Lietuvos regionų kultūros dienose atstovauti šaliai buvo pasirinktas vietoj „Trimito“ orkestro.

„Brass- Band“ orkestras žavi jaunųjų atlikėjų profesionalumu, darniu nepriekaištingu skambesiu ir savitu atlikimo stiliumi, nors yra mėgėjų, ne profesionalų muzikantų kolektyvas. Provincijos miestelio orkestras gerai žinomas šalies muzikos visuomenei, nuolat koncertuoja prestižiniuose renginiuose, varžosi ir skina laurus įvairiuose konkursuose ir čempionatuose. Pernai „Brass-Band“ pelnė Aukso paukštės nominaciją „Naujai suspindusi žvaigždė“, šiemet tapo Lietuvos pučiamųjų instrumentų čempionato nugalėtoju.

Orkestrą įkūrė ir jam vadovauja ambicingus renginius bei kūrybos planus puoselėjantis trakiškis V.Filonovas, buvęs ilgametis Valstybinio pučiamųjų instrumentų orkestro „Trimitas“ kornetistas.Šią vasarą orkestro vadovo ir Rūdiškių meno mokyklos direktoriaus Aringo Šumsko iniciatyva Trakų pusiasalio pilyje buvo surengtas spalvingas šalies pučiamųjų instrumentų orkestrų festivalis „Atataria vamzdžiai“. Šį festivalį tikimasi rengti kasmet. Keli šalies bei užsienio kompozitoriai bus prašomi specialiai šiam festivaliui sukurti kūrinių orkestrams.

Lietuvos regionų kultūros dienas Kaliningrado srityje surengė šalies Kultūros ministerija. Kaliningrade buvo atidaryta fotografijos paroda „Lietuva – Kaliningradas“, per televiziją buvo demonstruojamas dokumentinis kino filmas „Skrydis per Lietuvą“, buvo pristatyta bendrovės „Snaigė“ gaminama produkcija, vyko Klaipėdos ir Kaliningrado universitetų studentų susitikimai.

Kaliningrado srityje yra viena didžiausių Rusijoje – apie 20 tūkstančių lietuvių kolonija, turinti kelias savo organizacijas, meno saviveiklos kolektyvus ir ugdanti lietuviškas tradicijas. Nemažas pulkas vietinių lietuvių susirinko į oficialų kultūros dienų atidarymą aikštėje priešais Kaliningrado merijos pastatą.

Po Lietuvos bei Kaliningrado srities valdžios atstovų pasisakymų renginį skambiomis melodijomis pradėjo Rūdiškių pučiamųjų instrumentų orkestras „Brass-Band“. Po rūdiškiečių koncertavo Klaipėdos universiteto folkloro ansamblis „Augsodis“, Kaliningrado srities lietuvių bendruomenės saviveiklos kolektyvai, buvo iškepta milžiniško dydžio kiaušinienė.

Tikimasi, kad Kaliningrado srities kultūros dienos vyks ir Vilniuje, pasieks kitus mūsų šalies miestus. Tokius kultūrinius mainus numato šiemet pasirašyta dvejų metų bendradarbiavimo sutartis tarp Kaliningrado srities administracijos kultūros valdybos ir Lietuvos kultūros ministerijos.

Sigita Nemeikaitė, Trakai, 2003 m. spalio 13 d.

  • Paskelbta: 7 m. atgal į 2014 gegužės 21
  • Autorius:
  • Paskutinė redagavimo data: gegužės 21, 2014 @ 6:29 am
  • Šaltinis: Aktualijos

Galbūt jums naudinga...

Renginys Šereiklaukio dvare

Plačiau →