Įkeliama...
Jūs esate čia:  Pradžia  >  Aktualijos  >  Aktualus straipsnis

Rambyno laikraštis – Redakcijos žodis

Pagal   /  2014 birželio 8  /  Komentarų nėra

Pavasaris kas kartą kitoks. Ar yra tekę jį pamatyti vilkintį vienodu drabužiu? Kažin ar teko. Gamtos rankų pulsas ne visada vienodu laiku pievose paberia žiedus, iš tolybių parskraidina paukščius, į jų snapus įdeda mūsų primirštą giesmę.

Pavasaris kas kartą kitoks. Ar yra tekę jį pamatyti vilkintį vienodu drabužiu? Kažin ar teko. Gamtos rankų pulsas ne visada vienodu laiku pievose paberia žiedus, iš tolybių parskraidina paukščius, į jų snapus įdeda mūsų primirštą giesmę. Kaip pasakytų anapilin išėjęs Bitėnų kaimo išminčius: „Vienodo potvynio nebūna. Viešpaties laikrodis ir paskuba, ir pavėluoja“. Tačiau kiekvienais metais, nuskambėjus vieversio varpeliui, atidarai žalius pavasario langus, mintyse surikiuoji mažus ar didelius žemdirbio darbus, sustoji ant kokio nors Bardinų, Bitėnų, Pempynės, Šereitlaukio, Opstainių ar Vilkyškių kalnelio, kad rastum tinkamiausią vietą kur tuos darbus padėti. Žiūrėk, po kurio laiko, jau skleidžiasi žiedais baltai nudažytas sodas, iš rasa nuprausto avilio į medaus lankas zvimbimbia bitė, ganyklos kvadrate, žvelgdama į strikinėjantį veršelį, sumykia žalmargė, o žvilgsnio kampe subanguoja ant kojų besistiebiantis vasarojus. Virš galvos pralėkdamas gandras patikrina tavo padarytus darbus, o vakare, kalendamas snapu, pasakoja savo pačiai apie nelengvą žmogaus gyvenimą.

Mielas skaitytojau, šiandien Tavo rankose spaustuvės dažais kvepiantis Rambyno regioninio parko direkcijos leidinys „Rambynas“. Tikėkime, jog vedini gražių norų ir kilnių tikslų, kiekvienas savo keliu užkopsime į statų svajonių kalną, tačiau atokvėpio valandą visuomet smagu ką nors paskaityti. Kartais spausdintas žodis: knyga ar laikraštis tampa dvasios kompasu. Painaus ir sudėtingo gyvenimo vingiuose pabirusi eilutė apie tavo būtį taps mūsų nedidele dovana tau. Gal koks plunksnos bičiulis ras laiko keliems sakiniams iš tavo metraščio. Kukli leidinio apimtis neleidžia daug žadėti, tačiau, manykime, jog mums pavyks susidraugauti.

Tikimės sulaukti Jūsų laiškų, žinučių, pastebėjimų, o gal net straipsnių. Iš anksto dėkojame už išsakytą nuomonę bei pastabas. Norėtume, jog bedradarbiaudami taptume vieni kitiems įdomūs ir naudingi. Tegul šio leidinio puslapių popieriaus šilkas tampa šiųmetinio mūsų pavasario vėliava, kurioje gražiausiais žiedais pražįsta žmogaus artumas.

Legendomis apipintas Rambynas, mūsų gyvenime išliks kaip paslaptingas, kerinčio gamtos grožio uostas, kuriame prie prisiminimų krantinės prirakintas mūsų sugrįžimų laivas. Iš tolimiausių kraštų pareisime čia, kur asmeninės patirties dėžutėse sudėlioti mūsų kasdienybės deimantai. Iš kantrybės granito iškaltame gyvenime Rambynas ne kartą mums tapo atspirties tašku siekiant gėrio, tiesos ir laisvės. Iš Vydūno lūpų atėjo išmintis ir daina, iš Martyno Jankaus širdies – pasiaukojimas, Sauliaus Griciaus rankose sovietmečio sutemoje ant Rambyno kalno suplevėsavo laisvės trispalvė. Kiek daug turi čia gyvendamas: Nemuno lankomis bėgantį Mažvydo katekizmo kelią, toliau paėjęs žemės grumste randi žibančią skalvių atmintį, už Ragainės pilies griuvėsių regi Herkaus Manto žmones. Istoriniais praeities turtais ne visuomet patogu dalintis, nes labai dažnai randasi norinčių tapti milijonieriais.

Apie juos mes nekalbėsim. Nieko nėra didesnio už paprasto žmogaus tylų gyvenimą. Tik pažiūrėk kokia didelė šventė, kai plaukiant kovo ledams, stovėdamas ant Rambyno kalno matai Nemuno galybę, kai prie tavęs prisispaudusiam savo vaikui gali pašnibždėti Salomėjos Nėries eilutę: „ Ledų tau pančius išardys pavasaris ankstyvas, tu mano deganti širdis, tu mano kraujas gyvas…“, Vien dėl to mums visiems, ir kartu, verta gyventi.

Rambyno laikraščio redakcija, 2007 m. balandžio 26 d.

  • Paskelbta: 7 m. atgal į 2014 birželio 8
  • Autorius:
  • Paskutinė redagavimo data: birželio 8, 2014 @ 11:05 am
  • Šaltinis: Aktualijos

Galbūt jums naudinga...

Renginys Šereiklaukio dvare

Plačiau →