Įkeliama...
Jūs esate čia:  Pradžia  >  Aktualijos  >  Aktualus straipsnis

Rambynas – ne tik kalnas, bet ir laikraštis

Pagal   /  2014 birželio 8  /  Komentarų nėra

Garbė ir nuoširdi padėka redkolegijos nariams, vadovams – p. Dianai Milašauskienei (vyriaus. redaktorė), p. Giedrei Skipitienei (atsak. redaktorė).

Garbė ir nuoširdi padėka redkolegijos nariams, vadovams – p. Dianai Milašauskienei (vyriaus. redaktorė), p. Giedrei Skipitienei (atsak. redaktorė). Išleistas pirmasis meninėmis ir reportažinėmis fotografijomis (autorius – Eugenijus Skipitis, leidinio techninis redaktorius) iliustruotas Rambyno (2007 m. kovas) numeris! Puikus sumanymas, o taipogi ir profesionaliai atliktas darbas. Žinoma, talkino Lietuvos istorijos laikraštis Voruta, bet ir rengėjai smagūs. Negana to – leidinys turi ir tarptautinės registracijos numerį: ISSN 1822-7163.

Pirmąjame puslapyje gali rasti ne tik tokiai progai būtiną programinį leidinio įvadą – redakcijos žodį, bet ir viso numerio svarbesnius straipsnius, medžiagas. Tam pasitarnauja labai aiški ir tvarkingai sumaketuota rubrika Šiame numeryje. Čia jau sužinai: 2 psl. straipsnis Baltųjų gandų kaimai Europoje, 4 psl. – Ar pakels sparnus Bitėnų kaimo bendruomenė?, 5 psl. – Jaunieji vilkyškiečiai apie gandrus.

Pusmetinio leidinio rengėjas ir leidėjas – Rambyno regioninio parko direkcija. Galima parašyti, pasiųsti savo laiškus, o gal ir straipsnius ar kitą medžiagą, fotgrafijas, nes nurodyti visi adresai: Bitėnų kaimas, LT-99265, Pagėgių savivaldybė; el. paštas: info@rambynoparkas.lt.

Leidinys ir jo rengėjai gali pasidžiaugti, kad jo medžiaga pasiekiama ir internetine forma. Redakcijos žodį galima paskaityti ir Mažosios Lietuvos tinklalapyje, kurį rengia Lietuvos istorijos laikraštis Voruta: http://www.mazoji-lietuva.lt/article.php?article=518

Keletas redakcijos minčių tiems, kas dar „neaptiko“ minėto leidinio: (…) Mielas skaitytojau, šiandien Tavo rankose spaustuvės dažais kvepiantis Rambyno regioninio parko direkcijos leidinys „Rambynas“. Tikėkime, jog vedini gražių norų ir kilnių tikslų, kiekvienas savo keliu užkopsime į statų svajonių kalną, tačiau atokvėpio valandą visuomet smagu ką nors paskaityti. Kartais spausdintas žodis: knyga ar laikraštis tampa dvasios kompasu. Painaus ir sudėtingo gyvenimo vingiuose pabirusi eilutė apie tavo būtį taps mūsų nedidele dovana tau. Gal koks plunksnos bičiulis ras laiko keliems sakiniams iš tavo metraščio. Kukli leidinio apimtis neleidžia daug žadėti, tačiau, manykime, jog mums pavyks susidraugauti.

(…) Legendomis apipintas Rambynas, mūsų gyvenime išliks kaip paslaptingas, kerinčio gamtos grožio uostas, kuriame prie prisiminimų krantinės prirakintas mūsų sugrįžimų laivas. Iš tolimiausių kraštų pareisime čia, kur asmeninės patirties dėžutėse sudėlioti mūsų kasdienybės deimantai. Iš kantrybės granito iškaltame gyvenime Rambynas ne kartą mums tapo atspirties tašku siekiant gėrio, tiesos ir laisvės. Iš Vydūno lūpų atėjo išmintis ir daina, iš Martyno Jankaus širdies – pasiaukojimas, Sauliaus Griciaus rankose sovietmečio sutemoje ant Rambyno kalno suplevėsavo laisvės trispalvė. Kiek daug turi čia gyvendamas: Nemuno lankomis bėgantį Mažvydo katekizmo kelią, toliau paėjęs žemės grumste randi žibančią skalvių atmintį, už Ragainės pilies griuvėsių regi Herkaus Manto žmones.

Tie kas jau susidomėjote, galėsite šį leidinį pavartyti, paskaityti net ir Vilniuje – Lietuvos nacionalinė M. Mažvydo biblioteka jau gavo pirmojo numerio egzempliorių.

Dar kartą dėkui rengėjams, talkininkams. Sėkmės, mielieji bičiuliai, Mažosios Lietuvos gamtinio ir kultūrinio paveldo mylėtojai, puoselėtojai bei saugotojai, propaguotojai.

Vytautas Gocentas, Vilnius, 2007 m. balandžio 27 d.

  • Paskelbta: 7 m. atgal į 2014 birželio 8
  • Autorius:
  • Paskutinė redagavimo data: birželio 8, 2014 @ 11:08 am
  • Šaltinis: Aktualijos

Galbūt jums naudinga...

Renginys Šereiklaukio dvare

Plačiau →