Įkeliama...
Jūs esate čia:  Pradžia  >  Kultūra  >  Aktualus straipsnis

Pavakarojimas „Švents Martyns žemę užrakina“

Pagal   /  2017 lapkričio 30  /  Komentarų nėra

Jau dešimt metų lapkričio mėnesį Saugų darželinukai pažymi Šv. Martyno dieną pasipuošdami tautiniais rūbais ir pasikviesdami tėvelius ir senelius į renginį.

Ši diena svarbi šventė Mažosios Lietuvos regiono Klaipėdos krašte- rudens darbų užbaigimo šventė. Renginio vedėja Irena Rimkuvienė, priešmokyklinio ugdymo pedagogė, priminė visiems susirinkusiems šios dienos istoriją, jos tradicijas. Informacija buvo daug kam naujiena, ypač atvykusiems iš kitų vietovių ar darželį lankantiems pirmi metai. Sužinota, kad  Šv. Martynas laikomas neturtėlių globėju, kad iki „Martyno“ reikia skolas atiduoti, užbaigti visus lauko darbus, atsiskaityti su pagalbininkais.  Šventės dieną Klaipėdos krašte kepdavo žąsį, kad sužinotų ar gerai jos nupenėtos Kalėdoms. Nuo tada pradedama ruoštis žiemos šventėms. O per ‚Martyną“ yra žemė „užrakinama“ poilsiui – žiemai. Labiausiai visus sutrikdė vedančiosios klausimas „Kada ir kas žemę atrakina?“ Suaugusieji nutilo „giliems“ apmąstymams, o vaikai bandė spėlioti ir negalėjo „pasufleruoti“, nes auklėtoja nebuvo pasakiusi  atsakymo. Su pagalba  atrastas teisingas atsakymas- „ Pavasarį ir Šv, Jurgis“. Daug patarlių ir posakių išgirsta apie Šv. Martyno dieną.

Šiemet šventė buvo ypatinga tuo, kad prie dainuojančių ir šokančių vaikų prisijungė mažiausieji- lopšelinukai su auklėtoja Jolanta Čiuvykiniene.  Jie savo dainelę dainavo „mintyse“, bet tiksliai atliko muzikinio kūrinėlio judesius. „Saulutės“ grupės vaikai nustebino drąsa ir aktyviu dalyvavimu.

Priešmokyklinės grupės „Smalsučiai“ vaikai kartu su pedagoge Irena Rimkuviene mokė renginio dalyvius ir žiūrovus sekti pasaką be galo. Ikimokyklinės grupės ‚Vabaliukai“ vaikiukai su auklėtoja Daiva Šiliene papasakojo „Molio katinėlio“ paslaptis. Vakarojime skambėjo vaikų dainelės, trankus maršas ir smagūs šokiai.

Šventei vaikučius paruošė meninio ugdymo pedagogė Raimonda Gečienė. Ji ir renginio vedančioji buvo pasipuošusios lietuvininkų tautiniais rūbais – taip pabrėždamos šventės išskirtinumą. Dėkingi Vidai Adomaitienei, kurios sukurtos žolynų kompozicijos papuošė šventę.

Pavakarojimas darželyje užsibaigė gardžiausio obuolių pyrago vaišėmis ir ilga foto sesija..

Virginija Užpurvienė

Saugų Jurgio Mikšo pagrindinės mokyklos

ikimokyklinės grupės auklėtoja

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galbūt jums naudinga...

Mažosios Lietuvos šiaurinio pasienio istorijos (II)

Plačiau →