Įkeliama...
Jūs esate čia:  Pradžia  >  Aktualijos  >  Aktualus straipsnis

Patarimai, kaip išsirinkti mobilią auklę

Pagal   /  2016 lapkričio 23  /  Komentarų nėra

mobili aukle_patarimai

Be abejonės visiems tėvams jų vaikai – brangiausias pasaulyje turtas. Rūpinamės jais kaip tik galime ir stengiamės užtikrinti visišką saugumą net tada, kai jie miega. Deja, ne visada galime būti kiekvieną akimirką prie kūdikio lovytės. Dažnai tą laiką, kol vaikelis miega, išnaudojame smulkiems namų darbams ar tiesiog trumpam poilsiui. Varle.lt specialistų teigimu, čia į pagalbą ateina toks įrenginys kaip mobili auklė. Mobili auklė nuolat stebi vaiko aplinką ir informuoja tėvelius tais atvejais, kai vaikeliui jie reikalingi. Kaip išsirinkti mobilią auklę? Pataria vaikui ir mamai skirto asortimento Varle.lt specialistė Ineta Meškelevičiūtė.

Mobili auklė su kamera ar be jos?

Dar prieš keletą metų dominavo modeliai, kurie perduodavo tik iš vaiko kambario sklindantį garsą. Tokio tipo įrenginius tėvai naudojo daugiausia naktimis. Pastaruoju metu rinkoje pradėjo rastis mobilios auklės, kurios aprūpintos viena ar keliomis kameromis. Žinoma, toks papildomas funkcionalumas turi savo kainą. Šiuolaikiškos mobilios auklės leidžia realiuoju laiku pažiūrėti į vaiko kambarį, todėl ir kainuoja daugiau nei tos, kurios perduoda tik garsą.

Taigi, kokį modelį rinktis? Sprendimas priklauso tik nuo individualių poreikių. Žinoma, mobilių auklių modeliai su kameromis siūlo didesnį saugumą. Vaiko stebėjimo per kamerą funkcija suteikia galimybę patikrinti, ar vaikas kartais neguli be antklodės, netyčia neuždengė veido pagalve ir kt. Jei nejaučiama nerimo ir baimių dėl tokių dalykų, galima drąsiai pirkti modelį, kuris perduoda tik garsą.

Kai kurie modeliai yra aprūpinti tokiais patogumais:

Naktinis režimas leidžia stebėti vaiką naktį, kai kambaryje yra užgesintos šviesos. Tai įmanoma infraraudonųjų spindulių panaudojimo dėka.

Monitorius. Kai kurios mobilios auklės vietoj įprasto ekrano, įmontuoto imtuvo stotelėje, yra aprūpintos atskiru monitoriumi.

Vaizdo kokybė naktį

Jei nusprendėte rinktis mobilią auklę, kuri perduoda tik garsą, šią dalį galite praleisti. Tačiau jei svarstote apie modelį su kamera, pagalvokite, kokios naktinio vaizdo kokybės jums reikėtų. Pirmiausia reikėtų atkreipti dėmesį į maksimalią kameros siūlomą raišką. 320×240 arba 640×480 vertės pakanka vaiko kambario stebėjimui esant geram apšvietimui dienos metu. Jei apšvietimas žada būti ne pats geriausias, būtinai paieškokite didesnės kameros raiškos mobilių auklių modelių. Šiuo atveju 1280×720 kameros raiška skamba tikrai įtikinamai, nes leis pamatyti žymiai detalesnį vaizdą. Atkreipkite dėmesį į tai, kad jei vaiko kambaryje bus visiškai tamsu, nepadės net ir didžiausia raiška. Tokiu atveju rekomenduojama pagalvoti apie naktinio matymo infraraudonųjų spindulių mobilią auklę. Tokiai mobiliai auklei tamsa ne kliūtis. Be to, kadangi žmogaus akis nefiksuoja infraraudonųjų spindulių, jie netrukdys vaikui.

Mobilių auklių tipai

mobiliu aukliu rusys_infografikas

Nepriklausomai nuo įrenginio tipo, visų mobilių auklių veikimo principai yra panašūs. Mobilios auklės įrenginį sudaro du pagrindiniai elementai: siųstuvas vaiko kambaryje ir imtuvas, kurį su savimi į kitą patalpą pasiima tėvai. Kai vaikas pradės verkti ar kalbėti, siųstuvas pagaus garsą ir perduos jį imtuvui. Svarbiausia yra tai, kad mobilios auklės įrenginys pasižymi beviele komunikacija.

Svarbus klausimas, į kurį reikėtų atsakyti, kokią mobilią auklę rinktis: su analoginiu ar skaitmeniniu signalu. Šis parametras turi įtakos signalo kokybei, jo diapazonui ir potencialių trukdžių lygiui. Rinktis galima iš mobilių auklių, duomenų perdavimui naudojančių skaitmeninį arba analoginį signalą. Ką tai reiškia?

Analoginis signalas

Analoginis signalas perduodamas nepertraukiamu būdu. Paprasčiausia jį lyginti su signalais, kurie naudojami CB radijuje. Analoginis signalas užtikrina gerą diapazoną, tačiau, deja, taip pat yra susijęs su nemažu sutrikimų skaičiumi. Jei gyvename ramioje aplinkoje, šios problemos nepastebėsime, tačiau jei gyvename mieste ar šalia judrios gatvės, mobilios auklės signalą neigiamai veiks išoriniai signalai ir trukdžiai. Iš tikrųjų šiuolaikiniai gamintojai isšprendė šią problemą ir pasiūlė sprendimą, kuris signalo priėmimui naudoja keletą kanalų. Analoginio signalo mobilios auklės privalumas yra žemesnė kaina ir didelis diapazonas (iki 2 km, nors yra įrenginių, kurie atviroje erdvėje veikia net iki 5 km).

Skaitmeninis signalas

Skaitmeninis signalas – duomenų perdavimo rūšis identiška tai, kuria naudojasi mūsų namų maršrutizatoriai ar tarpusavyje komunikuojantys telefonai. Lyginant su analoginiu signalu, skaitmeninis pasižymi mažesniu diapazonu (iki 600 m atviroje erdvėje), tačiau duomenų perdavimo kokybė reikšmingai geresnė.

Mobilios auklės veikimo diapazonas

Tai svarbus parametras, kuris, deja, ne visada gamintojų yra aiškiai nurodomas pagrindinėje produkto specifikacijoje. Veikimo diapazonas dažniausiai yra nurodomas metrais. Tai vertė, kuri apibrėžia atstumą, užtikrinantį sklandų duomenų perdavimą tarp siųstuvo, esančio vaiko kambaryje ir imtuvo, kuris yra šalia tėvų.

Mobilių auklių gamintojų nurodomu veikimo diapazonu nereikėtų pasitikėti aklai. Dauguma mobilių auklių gamintojų pateikiamos veikimo diapazono reikšmės aktualios tik palankiomis sąlygomis ir atviroje aplinkoje. Visai kas kita yra realios įrenginių naudojimo sąlygos. Mobilios auklės juk naudojamos butuose ar namuose, kur patalpos yra atskirtos neplonomis sienomis. Maksimalų mobilios auklės veikimo diapazoną realiomis sąlygomis galima nustatyti taip: gamintojo nurodomą veikimo diapazoną padalinti iš 5.

Puslapiai: 1 2 3

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galbūt jums naudinga...

Renginys Šereiklaukio dvare

Plačiau →