Įkeliama...
Jūs esate čia:  Pradžia  >  Aktualijos  >  Aktualus straipsnis

Paminklas eruditui

Pagal   /  2014 gegužės 14  /  Komentarų nėra

2009 m. birželio 21 d. prie Jonavos rajono savivaldybės pastato atidengtas paminklas, skirtas bene žymiausiam XVI amžiaus lietuviui Abraomui Kulviečiui.

2009 m. birželio 21 d. prie Jonavos rajono savivaldybės pastato atidengtas paminklas, skirtas bene žymiausiam XVI amžiaus lietuviui Abraomui Kulviečiui.

Apie tai, kad reikėtų įamžinti Jonavos rajone, Kulvos kaime, gyvenusio pirmojo Lietuvos inteligentijos atstovo, reformatoriaus, erudito ir kultūros veikėjo A. Kulviečio atminimą kalbėta seniai. „Ne vienus metus tarėmės, kur ir koks turėtų stovėti paminklas. Tačiau įgyvendinti idėjas vis trukdydavo skirtingos politikų nuomonės ar pinigų stygius“, – LŽ sakė Jonavos rajono meras Bronislovas Liutkus.

Pernai su prašymu finansuoti paminklo A.Kulviečiui kūrimą kreiptasi į koncerną „Achemos grupė“. „Iškart sutikome prisidėti, finansuoti visą jo vertę“, – atidengdamas paminklą kalbėjo koncerno vadovas Bronislovas Lubys. Skulptorių Konstantino Bogdano ir Mindaugo Šnipo darbas, vaizduojantis rankoje knygą laikantį A. Kulvietį, kainavo apie 260 tūkst. litų.

Tai ne pirma koncerno „Achemos grupė“ dovana Jonavos miestui. Prieš keletą metų gyventojų žiniai už simbolinį vieną litą buvo perduotas įmonei priklausęs Kultūros centras, įrengti dviračių takai. Kasmet vienas didžiausių Lietuvos koncernų Jonavos krašto bendruomenės reikmėms vidutiniškai skiria po 4 mln. litų.

„Tegu skulptūra įprasmina ne tik žymaus kraštiečio atminimą, bet ir Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmetį“, – sakė B. Lubys. A. Kulviečio paminklas iškilo vakar oficialiai baigtoje rekonstruoti Santarvės aikštėje.

„Lietuvos žinių“ nuotr.

Kristina Kučinskaitė, „http://www.lzinios.lt/lt/2009-06-22/trecias_puslapis/paminklas_eruditui.html“, 2009 m. birželio 22 d.

  • Paskelbta: 7 m. atgal į 2014 gegužės 14
  • Autorius:
  • Paskutinė redagavimo data: gegužės 14, 2014 @ 2:38 pm
  • Šaltinis: Aktualijos

Galbūt jums naudinga...

Renginys Šereiklaukio dvare

Plačiau →