Įkeliama...
Jūs esate čia:  Pradžia  >  Aktualijos  >  Aktualus straipsnis

Pagėgius sudrebino prisiekusiųjų šauktinių pasižadėjimas ginti Tėvynę

Pagal   /  2018 rugpjūčio 30  /  Komentarų nėra

Praėjusį penktadienį Pagėgių miestą užplūdo didžiulė minia atvykusiųjų pasveikinti savo jaunųjų karių, duodančių priesaiką garbingai ginti ir tarnauti Tėvynei, Lietuvos Respublikai, ginti jos piliečius, teritoriją ir sienų vientisumą.

 

 

 

 

 

 

 

 

Iškilmėse, prasidėjusiose mišiomis Pagėgių parapijos Švento Kryžiaus bažnyčioje ir miesto aikštėje pagrindiniu leitmotyvu ir skambėjo žodžiai apie garbę, priesaikos galią ir jos sulaužymo skaudžias pasekmes.

Po mišių miestą papuošė kariūnų paradas ir atrodo, skatino kiekvieną stebintįjį žavėtis savo valstybe ir ugdomais naujaisiais jos gynėjais. Susirinkusieji mojavo trispalvėmis vėliavėlėmis ir džiaugsmingais šūksniais sveikino žygiuojančius, tvirtus, rimtus, jaunus vyrus, prisiėmusius garbingą prievolę.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pagėgiuose prisiekė beveik 500 Lietuvos kariuomenės Motorizuotosios pėstininkų brigados ,,Žemaitija“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotojo pėstininkų bataliono nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių.

Juos sveikino ceremonijoje dalyvavęs Krašto apsaugos viceministras Giedrimas Jeglinskas ir kreipdamasis į karius pažymėjo, jog jų ryžtas atlikti privalomąją karo tarnybą rodo, kad jaunimas „jaučia atsakomybę už savo šalį, pareigą ir meilę tėvynei“. „Tai nenugalimas ginklas ginant savo laisvę ir nepriklausomybę nuo kylančių grėsmių”, – kalbėjo krašto apsaugos viceministras.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Karius sveikino bataliono vadas Andrius Jagminas, Pagėgių, Šilalės, Tauragės savivaldybių merai, Pagėgių pasienio rinktinės ir Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vadai. Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis pasidžiaugė aštuonetu pagėgiškių esančių aikštėje prisiekiančiųjų gretose ir visiems bendrai palinkėjo geros tarnybos, stiprios sveikatos, tvirtos valios vykdant svarbias užduotis. Iš visos Lietuvos sugužėjusius šauktinių artimuosius pakvietė susipažinti su Pagėgių kraštu, apsilankyti šventėse ir turistų pamėgtose vietose. Gražu ir simboliška, kad būtent pagėgiškiui Evaldui Fetingiui buvo patikėta perskaityti priesaikos tekstą ir priklaupus pabučiuoti bataliono vėliavos kraštą.

Pagal kariuomenės informaciją, devynių mėnesių trukmės tarnybą Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotajame pėstininkų batalione (Tauragės r.) rugpjūčio 6 d. pradėjo 479 nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai. Iš jų 464 vaikinai ir 15merginų. Penketas karių tarnauti į Kęstučio batalioną atvyko jau po priesaikos (prisiekė tarnaudami Krašto apsaugos savanorių pajėgose arba po bazinių kario kursų). Pirmąsias aštuonias savaites šauktiniai kariai dalyvavo baziniame kario kurse. Jo metu kariai lankė teorines paskaitas, mokėsi rikiuotės ir karinio statuto, karinės taktikos, inžinerijos, topografijos, ryšių ir medicinos, susipažino su ginklais ir ryšio priemonėmis. Po bazinio kario kurso kariams prasidės specialisto rengimo etapas. Kolektyvinio rengimo metu šauktiniai bus mokomi veikti savo padalinio sudėtyje, atlikti jiems paskirtas užduotis.

O Pagėgiuose dar ilgai netilo susitikimo džiaugsmo šūksniai, sveikinimai. Visi jaunieji kariai po trijų savaičių parengiamųjų kursų turėjo galimybę savaitgalį praleisti namuose.

Vyriausioji specialistė kultūrai

Ingrida Jokšienė

 

 

 

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galbūt jums naudinga...

Renginys Šereiklaukio dvare

Plačiau →