Įkeliama...
Jūs esate čia:  Pradžia  >  Aktualijos  >  Aktualus straipsnis

Pagėgių savivaldybėje pradedamas įgyvendinti naujas vandentvarkos projektas

Pagal   /  2017 sausio 31  /  Komentarų nėra

 

 

Praeitų metų pabaigoje pasirašyta naujo projekto įgyvendinimo sutartis tarp projekto vykdytojo – UAB „Pagėgių komunalinis ūkis“, atstovaujamo direktoriaus Sauginto Vaičiūno ir įgyvendinančios institucijos – Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūros, atstovaujamo direktoriaus Ignoto Šalavėjaus.

Veiksmų programos priemonės, finansuojamos iš Europos sąjungos struktūrinių fondų bendrai finansuojamų lėšų pavadinimas „Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo sistemų renovavimas ir plėtra, įmonių valdymo tobulinimas“. Pagėgių krašto gerovę didinančio projekto pavadinimas „Vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros renovavimas ir plėtra Pagėgių savivaldybėje (Natkiškiuose, Piktupėnuose)“ (Projekto Nr. . 05.3.2-APVA-R-014-71-0002). Projektas įgyvendintas bus iki 2018 metų balandžio mėnesio.

UAB „Pagėgių komunalinis ūkis“, direktorius Saugintas Vaičiūnas, džiaugiasi, kad Pagėgių savivaldybės vadovų ir politikų požiūris į krašto žmonių gerovę, investavimą į kaimo gyventojų buities gerinimą yra konstruktyvus ir toliaregiškas bei leidžia įgyvendinti tokios didelės apimties ir didžiulių kaštų projektus. Kaip pabrėžė įstaigos vadovas, visa projekto vertė yra 617.660,84 Eur. Iš Europos Sąjungos yra skiriama 355.275,04 Eur. Savivaldybė kofinansuoja projektą didžiule 262.385,85 eurų suma. Šios lėšos, pasak direktoriaus, yra būtina sąlyga projekto įgyvendinimui.

Direktorius kalbėjo, kad įgyvendinant projektą numatoma rekonstruoti 2 nuotekų valymo įrenginius – Natkiškių kaime ir Piktupėnų gyvenvietėje. Taip pat ketinama lygiagrečiai nutiesti 1,521 km nuotekų ir 0,441 km vandentiekio tinklų bei rekonstruoti 3,0 km nuotekų tinklų Natkiškių kaime, sudarant galimybę prie centralizuoto vandens tiekimo prisijungti 44 būstams (92 gyv.), prie nuotekų surinkimo tinklų – 29 būstams (60 gyv.), pagerinant nuotekų paslaugų kokybę, rekonstravus nuotekų surinkimo tinklus Natkiškiuose – 95 būstams (199 gyv.). Rekonstravus Natkiškių nuotekų valymo įrenginius – pagerintą nuotekų tvarkymo paslaugų gaunančių gyventojų skaičius sudarys – 151 būstas (318 gyv.), o rekonstravus Piktupėnų nuotekų valymo įrenginius – pagerintą nuotekų tvarkymo paslaugų gaunančių gyventojų skaičius sudarys – 42 būstai (88 gyv.)

UAB „Pagėgių komunalinis ūkis“ projektų vadovė Ilona Marozaitė akcentavo, kad minimo projekto įgyvendinimui yra įkurta projekto įgyvendinimo grupė, kurią sudaro projekto vadovas, projekto finansininkas ir vandentvarkos specialistas. Projekto vadovas bus atsakingas už bendrąjį veiklos koordinavimą, stebės projekto veiklų savalaikį organizavimą ir įgyvendinimą. Projekto finansininkas bus atsakingas už projekto apskaitą, planavimą, teikiamų projekto sąskaitų už statybos darbus ir kitas paslaugas tikrinimą, už savalaikį finansinių ataskaitų rengimą ir derinimą. Vandentvarkos specialistas rūpinsis projekto vandens tiekimo ir nuotakyno tvarkymo klausimų sprendimu.

Pasak projekto pagrindinį partnerį, Pagėgių savivaldybės administraciją, atstovaujančios direktorės Dainoros Butvydienės, nutiesus naujus tinklus, rekonstravus nuotekų surinkimo tinklus bei rekonstravus nuotekų valymo įrenginius, padidės paslaugų prieinamumas, pagerės geriamo vandens kokybė, sumažės gruntinio ir požeminio vandens tarša Pagėgių savivaldybėje. Šiam projekto įgyvendinimui Savivaldybė skiria nemažas lėšas ir tai, pasak Direktorės, yra geriausias būdas išspręsti gyventojų problemas ir taip pagerinti jų gyvenimo sąlygas.

Administracijos vadovė Natkiškių ir Piktupėnų kaimų gyventojus kviečia tolerancijai ir pakantumui, kurio prireiks projekto įgyvendinimo metu, nes tikėtina, kad gyventojų laukia laikini nepatogumai, ribotos privažiavimo prie objektų galimybės ir pan. Pasak direktoriaus S. Vaičiūno, laikini, o nauda bus ilgalaikė ir, kaip patikino vadovas, visi darbų padariniai bus sutvarkyti, o iki darbų pradžios buvusi padėtis – atstatyta į pradinę.

 

Vyriausioji specialistė

Ingrida Jokšienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galbūt jums naudinga...

„VYNERIO ARBATĖLĖ“ Klaipėdos skulptūrų parke

Plačiau →