Įkeliama...
Jūs esate čia:  Pradžia  >  Aplinkosauga  >  Aktualus straipsnis

Pagėgių savivaldybėje įvyko ekstremalių situacijų posėdis

Pagal   /  2017 sausio 31  /  Komentarų nėra

Posėdyje pirmininkavusi Pagėgių savivaldybės administracijos direktorė Dainora Butvydienė pristatė susirinkusiems posėdžio darbotvarkę, kurioje pagrindiniu klausimu buvo pasirengimas galimam pavasario potvyniui. Taip pat apsvarstyta ir Pagėgių savivaldybės 2016 m. civilinės saugos būklės ataskaita.

 

 

Posėdyje dalyvavo Pagėgių savivaldybės mero pavaduotojas Sigitas Stonys, administracijos direktoriaus pavaduotojas Alvidas Einikis, taip pat atstovai iš įvairių Civilinės ir gyventojų saugos užtikrinimo institucijų Pagėgių savivaldybės Civilinės saugos ir mobilizacijos skyriaus vedėjas Vaidotas Degutis, VĮ „Tauragės regiono keliai“ Tauragės kelių tarnybos viršininkas Jonas Varkala, Tauragės apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos civilinės saugos skyriaus vedėjas Vidmantas Paliakas, Tauragės apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas Aretas Ežerskis, viršininko pavaduotojas Gražvydas Mileris, Tauragės apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Pagėgių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Alvydas Mikašauskas, AB „Energijos skirstymo operatorius“ inžinierius Renatas Norkus, Valstybinės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių rinktinės Sienos kontrolės skyriaus vyr. specialistas Linardas Balandis, Žemės ūkio skyriaus vedėjas Algirdas Uselis, seniūnai, savivaldybės administracijos specialistai.

Tauragės APGV CSS vedėjas Vidmantas Paliakas pristatė rekomendacijas, kaip tinkamai komisijos turi pasiruošti ekstremalioms situacijoms. Paminėta naujovė, kad tipinių nuostatų projektas papildomas 5 skyriumi „Nesaugios būklės ir pasirengimo reaguoti į ekstremaliąsias situacijas vertinimas“. Civilinės saugos būklė bus vertinama pagal naują patvirtintą aprašą. Vedėjas priminė, kad ekstremalių situacijų posėdį privaloma rengti vieną kartą per metus, bet pagal rekomendacijas siūloma tai daryti vieną kartą per metų ketvirtį.

Vaidotas Degutis – kalbėdamas šiandieninę situaciją dėl pasiruošimo galimam potvyniui pabrėžė, kad nuo 2013 m. potvynio praktiškai nebuvo, bet visuomet yra jam ruošiamasi iš anksto. Pasak pranešėjo, šiemet jau buvo aplankyti gyventojai, sudaryti ir atnaujinti gyventojų sąrašai, išsiaiškinta, kur mokosi vaikai; padaryti ir įteikti lankstinukai – atmintinės su atnaujintais telefono numeriais, kur galima kreiptis ekstremalios situacijos metu. Smėlis yra atvežamas paskutiniu metu, nes atvežus jį anksčiau, jis sušąla, dar yra 200 maišų. Primena, kad yra parengtas 2017 metų potvynio priemonių planas, prašo visų jį peržiūrėti ir prisiminti kas ir kokias pareigas atlieka. Akcentuota, kad jau trečią savaitę neina pravažiuoti Šilgaliai – Kucai kelio, vaikai į mokyklas vežami specialiu transportu. taip pat yra užlieti dar 3 keliai, kurie nėra taip aktyviai naudojami kasdien, nors kaip kalbėjo pranešėjas požymių, jog bus didelis potvynis, nėra.

Jonas Varkala atsiliepė į pastabą dėl kelio ir patikino, kad problema dėl užliejamojo kelio ruožo sprendžiama. Planuojama šią vasarą atidžiau pažiūrėti šią kelio atkarpą, jei bus galimybė ką nors pakeisti tai bus pakeista ir pan.

Alvydas Mikašauskas pasidžiaugė, kad Pagėgių priešgaisrinė tarnyba šiemet gavo padidinto pravažumo paaukštintą gelbėjimo automobilį, kurio pagalba bus galima lengviau pasiekti užlietas vietoves. Renatas Norkus, AB „Energijos skirstymo operatorius“ inžinierius informavo, kad bendrovė turi valčių, sniego motociklų. Tai padėtų likviduoti galimos stichijos padarinius. Specialistas konstatavo, kad potvyniui pasiruošta.

Linardas Balandis – VSAT Pagėgių rinktinės Sienos kontrolės skyriaus vyr. specialistas priminė, kad jo atstovaujamos tarnybos pagrindinė pareiga žvalgyba ir informacijos perdavimas. Taip pat informavo, iškilus klausimui galima skambinti tiesiogiai į Plaškių užkardą. Gelbėjimo darbams yra sraigtasparniai ir tarnyba galės talkinti esant būtinybei.

Pagėgių savivaldybės žemės ūkio skyriaus vedėjas Algirdas Uselis sakė, kad dėl polderių eksploatacijos kreipėsi į ministeriją, bet šiais metais ministerija tam neskyrė lėšų ir neaišku, kas šiais metais bus padaryta. Didelės problemos dėl potvynio nebūtų, jei būtų įrengtos siurblinės, automatinės trasos. Buvo rašytas projektas, bet jis nelaimėtas, kadangi konkursas daugiau skirtas asociacijoms, o ne savivaldybėms.

 

Svarstant Pagėgių savivaldybės 2016 m. civilinės saugos būklę kalbėjo Vaidotas Degutis. Pranešėjas kalbėjo, kad 2016 m. ekstremalių situacijų Pagėgių savivaldybėje nebuvo skelbta; vyko 4 ekstremalūs įvykiai – dėl rastų pavojingų sprogmenų; dėl neatsargaus elgesio 1 žmogus gaisro metu sudegė, 1 nuskendo; nors nelaimių išvengti neįmanoma, tačiau būtų tikslinga gerinti gyventojų švietimą dėl saugaus elgesio su ugnimi ir vandenyje. 2016 m. įvyko vienas Ekstremalių situacijų komisijos posėdis dėl pasirengimo šaltajam periodui, taip pat buvo aptartos prevencinės priemonės siekiant sumažinti nuskendusių žmonių skaičių vandens telkiniuose ir ant ledo; operacijų centras buvo aktyvuotas 2 kartus – mokymų ir stalo pratybų metu. Alternatyvi patalpa operacijų centro darbui ekstremalių situacijų metų yra parinkta, tačiau tai nėra slėptuvė, nes neatitinka slėptuvėms keliamų reikalavimų. UAB „Pagėgių komunalinis ūkis“ ir AB „Vilkyškių pieninė“ yra sudaryti operacijų centrai. Pagėgių savivaldybėje yra patvirtinti 7 kolektyviniai apsaugos statiniai. Gruodžio mėnesį buvo nupirkta 30 miegmaišių, 10 antklodžių.

Apibendrindami diskusiją, susirinkusieji išsakė vieningą nuomonę, kad Pagėgių savivaldybėje galimam potvyniui pasiruošta ir palinkėjo vieni kitiems sklandžių, darbingų ir ramių metų.

Puslapiai: 1 2

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galbūt jums naudinga...

Užgavėnės ir persirengėlių eitynės Pagėgiuose

Plačiau →