Įkeliama...
Jūs esate čia:  Pradžia  >  Aktualijos  >  Aktualus straipsnis

Pagėgiškiams pristatyta kraštovaizdžio formavimo programa

Pagal   /  2017 vasario 9  /  Komentarų nėra

Pagėgių visuomenė praeitą savaitę buvo kviečiama į kraštovaizdžio formavimo programos pristatymą. Ši programa, pasak Pagėgių savivaldybės administracijos Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėjo Petro Kuzmarskio, sudaryta įgyvendinant Kraštovaizdžio  ir biologinės įvairovės išsaugojimo 2015−2020 metų veiksmų planą ir 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 5 prioriteto „Aplinkosauga, gamtos išteklių darnus naudojimas ir prisitaikymas prie klimato kaitos“ 05.5.1-APVA-R-019 priemonę „Kraštovaizdžio apsauga“. Pagėgiškiams pristatytas projektas „Kraštovaizdžio apsaugos gerinimas Pagėgių savivaldybėje“.

Kaip akcentavo programos pristatyme dalyvavusi Pagėgių savivaldybės administracijos direktorė Dainora Butvydienė, Pagėgių savivaldybės teritorija priklauso valstybės pasienio zonai, todėl privalu atliepti valstybinį prioritetą – būti vizualiai patraukliems. O vizualinę kokybę nulemia ir kraštovaizdžio pobūdis, ir aplinkos būklė ir jos estetinis patrauklumas.

 

 

Minėtą programą ruošė Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus specialistai, o konsultavo šilutiškis Antanas Čepys, kuris susirinkusiems ir pristatė programos koncepciją.

Susitikime dalyvavęs Žemės ūkio skyriaus vedėjas Algimantas Uselis kvietė diskusijai apie tai, kaip minimos programos įgyvendinimas paveiks ūkininkų galimybes, ar nesumažės žemės naudmenų plotai. Pagėgių krašto turizmo informacijos centro direktorė Ilona Meirė akcentavo, kad sutvarkytos prieigos prie vandens telkinių, prie įvairių gamtos objektų, tvarkingos, gražios erdvės tik didintų krašto patrauklumą ir apsilankančiųjų krašte turistų ir svečių srautus.

Pasak P. Kuzmarskio, svarbiausia, kad šios programos svarstyme dalyvautų ir savo nuomonę, pastabas, pasiūlymus pateiktų kuo platesnis gyventojų ratas. Labai svarbi aktyvi gyventojų pozicija – diskutuoti, aptarti, spręsti taip prisidedant prie Pagėgių krašto „veido“ ir įvaizdžio formavimo, jo gražinimo ir puoselėjimo. Kaip patikino programos koordinatorius Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vyresnysis specialistas Vaidas Valauskas, greitu laiku šioje svetainėje bus pateikta anketa gyventojams, kurią kuo aktyviau pildyti bus kviečiami visi, kuriems rūpi Pagėgių kraštas, jo kraštovaizdis, aplinkos grožis ir krašto unikalios gamtos išsaugojimas.

Plačiau apie Visuomenės dalyvavimo kraštovaizdžio formavimo programą galite susipažinti: http://pagegiai.lt/index.php?1540394315

Vyriausioji specialistė kultūrai

Ingrida Jokšienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galbūt jums naudinga...

„VYNERIO ARBATĖLĖ“ Klaipėdos skulptūrų parke

Plačiau →