Įkeliama...
Jūs esate čia:  Pradžia  >  Aktualijos  >  Aktualus straipsnis

„O jeigu taip parašiau, tai taip ir bus buvę…“

Pagal   /  2017 sausio 6  /  Komentarų nėra

Didžiausias pagerbimas

„Tu juk viską žinai, – pasakė Bleiveisas. Tai buvo mano pagerbimas. Prieš visą bažnyčią, prieš visus žmones, prieš mano motiną… Pats didžiausias gyvenime pagerbimas.“ (Apie pirmkarčių įšventinimą Vanagų bažnyčioje).

Vanagų evangelikų liuteronų bažnyčios kunigas Emilis Bleiveisas – ypatingas žmogus rašytojos gyvenime. Pasak B. Aleknavičiaus, jis buvo jos vaikystės dienų idealas. Jis pirmasis pastebėjo mergaitės literatūrinius gabumus. Jis išrūpino ir gydymą sanatorijoje Vokietijoje. Evė ten praleido dvejus metus (1912-1914 m.).

Kunigas vėliau dirbo Vyžių parapijoje, ten mirė ir buvo palaidotas bažnyčios šventoriuje. Kai sovietmečiu Vyžių bažnytėlė tapo grūdų sandėliu ir per kapinaites pradėjo važinėti sunkvežimiai, rašytoja pasirūpino savo geradario palaikų perkėlimu į Vanagus. Ji niekada nebuvo pamiršusi šio žmogaus.

Nesudejavo

Tiesmuka, išdidi, tvirta ir vieniša. Bene geriausiai I. Simonaitytės charakterį atskleidžia O. Pajedaitės užrašytas šis meilės kančios epizodas…

„Turėjau tada sužadėtinį. Ir žiedai jau ant rankų. Tik staiga kuriam laikui jis dingsta. Dingsta kaip į vandenį. Nei ženklo, nei balso, nei laiško… Kas čia dabar atsitiko? Jis man patiko – ką besakyt. Patiko… Tik kur pražuvo? Ir aš laukus nelaukus važiuoju pas jį. O kelionėj tokia moteriškė išsiplepa (ji manęs nepažįsta), kad jam perša turtingą. Lyg smogė kas.“

http://www.ve.lt/naujienos/visuomene/zmones/o-jeigu-taip-parasiau-tai-taip-ir-bus-buve-1519168/

Puslapiai: 1 2 3

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galbūt jums naudinga...

Renginys Šereiklaukio dvare

Plačiau →