Įkeliama...
Jūs esate čia:  Pradžia  >  Aktualijos  >  Aktualus straipsnis

Nukentėjo „Raganų eglė“

Pagal   /  2014 birželio 3  /  Komentarų nėra

Nuo lapkričio pradžioje prasiautusios šlapdribos Pagėgiu krašte nukentėjo ne tik Vakarų skirstomiesiems tinklams priklausančios elektros linijos, bet ir gamtos paminklai.

Nuo lapkričio pradžioje prasiautusios šlapdribos Pagėgiu krašte nukentėjo ne tik Vakarų skirstomiesiems tinklams priklausančios elektros linijos, bet ir gamtos paminklai.

Rambyno regioninio parko direkcijos direktorė Diana Milašauskienė patvirtino, jog parko kraštovaizdžiui padarytas didžiulis nuostolis. Bitėnuose esančioje gandrų kolonijoje išvartyti gandralizdžiai, Mažosios Lietuvos panteone – Bitėnų kapinaitėse išlaužytos tujos. Labiausiai nuketėjo unikalus gamtos paminklas, Vilkyškių miške auganti 18 kamienų „Raganų eglė“.

Sakoma, kad vardą eglei davusi pati, šviesios atminties žiniuonė, Eugenija Šimkūnaitė. Dėl savo unikalumo, medis apgaubtas padavimais ir legendomis. Viename pasakojime tvirtinama, kad per mišką jodamas Napoleonas, nukirtęs eglės viršūnę, dėl to ji tokia keista ir užaugusi. Dar gražiau kalbama kitoje legendoje. Senų senovėje čia buvusi miško laukymė į kurią mėgdavę susirinkti visos šio krašto raganos. Susirinkdavę ne tuščiai, o iš smalsumo. Ant netoliese esančio Sidabrinio kalno gyvenę labai gražūs skalvių bernai, į kuriuos raganoms buvo smailu paspoksoti. Raganiškas gyvenimas turi savo nuostatas. Su šluotomis į bernus spoksoti nevalia, be to, iki pirmų gaidžių giedojimo privaloma grįžti namo.. Susmeigdavo raganėlės šluotas laukymėje, o pačios prie Sidabro kalno į bernus paspoksoti nulėkdavo. Viena žioplesnė buvusi, ėmusi ir užsimiršusi. Atlekia į laukymę- o gaidys jau užgiedojęs, šluota žemėn šaknimis įaugusi.

Eglė yra įspūdingo 32 metrų aukščio, maždaug 160-180 metų amžiaus. Kamieno apimtis ties išsišakojimu 5,8 metro. Neatlaikęs šlapio sniego svorio ir stipraus vėjo gūsių, nulūžo vienas pagrindinių eglės kamienų. Gausai turistų lankomam, unikaliam savo forma, bene vieninteliam Europoje, dabar jau 17 kamienų medžiui, padaryta nepataisoma žala.

Eugenijus Skipitis, Bitėnai, Pagėgių sav., 2007 m. gruodžio 6 d.

  • Paskelbta: 7 m. atgal į 2014 birželio 3
  • Autorius:
  • Paskutinė redagavimo data: birželio 3, 2014 @ 5:47 pm
  • Šaltinis: Aktualijos

Galbūt jums naudinga...

Renginys Šereiklaukio dvare

Plačiau →