Įkeliama...
Jūs esate čia:  Pradžia  >  Aktualijos  >  Aktualus straipsnis

Neregėta Klaipėda 6 d.

Pagal   /  2014 gegužės 24  /  Komentarų nėra

Yra Klaipėdoje tokia vieta, į kurią būriais traukia ne tik benamiai, bet ir didžiulius namus turintys miestiečiai, tik tikslai jų skiriasi. Pirmieji ten gyvena, antrieji šiukšles veža.

Yra Klaipėdoje tokia vieta, į kurią būriais traukia ne tik benamiai, bet ir didžiulius namus turintys miestiečiai, tik tikslai jų skiriasi. Pirmieji ten gyvena, antrieji šiukšles veža.

Ta vieta – tarp Šilutės plento ir geležinkelio. Už naujojo prekybos centro „Banginis“ prasidedantis šiukšlynas palei geležinkelį driekiasi kone iki Rimkų ir, sakoma, puikiausiai matyti pro keleivinio traukinio Klaipėda-Šilutė langus.

Atskira respublika, kitaip nepavadinsi. Juk ten gyvena žmonės, kurie tikriausiai turi savo įstatymus, nors ir nerašytus, gali būti, kad yra ir vadovas, tik jo titulas tarp tenykščių skamba kaip „verchas“.

Tą respubliką, tiksliau – šiukšlių sąvartyną, nuo Klaipėdos pusės slepia keli įmonių pastatai, aikštelės ir garažų masyvas, todėl nuo Šilutės plento pavažiavus vos du šimtus metrų sunku patikėti, kad vis dar esi uostamiestyje.

Lygiai taip pat sunku tikėti, kad ten gali kažkas gyventi, tačiau šis šiukšlynas garsėja kaip uostamiesčio benamių susirinkimo ar net gyvenamoji vieta.

Prarastus namus jiems atstoja seni garažai ar iš atliekų suręsti netvirti būstai, stovintys padangomis, senais baldais, automobilių kėbulais, kitais nereikalingais daiktais ir maišais buitinių atliekų nusėtame didžiuliame plote.

Į jį neretai tenka važiuoti uostamiesčio gaisrininkams, ypač žiemą, mat benamiai nuo šalčio gindamiesi pakuria netobulas savo krosnis, iš kurių ugnis į šiukšles persimesti gali nedelsiant.

Yra pasitaikę atvejų, kai žmonės žuvo tokių gaisrų metu, ir nuo šalčio ne vienas benamis ten yra miręs.

Eimanto Chachlovo nuotr.

Valdas Pryšmantas, „http://www.ve.lt/?data=2009-03-16&rub=1065924810&id=1237139434“, 2009 m. kovo 16 d.

  • Paskelbta: 7 m. atgal į 2014 gegužės 24
  • Autorius:
  • Paskutinė redagavimo data: gegužės 24, 2014 @ 12:02 pm
  • Šaltinis: Aktualijos

Galbūt jums naudinga...

Renginys Šereiklaukio dvare

Plačiau →