Įkeliama...
Jūs esate čia:  Pradžia  >  Aktualijos  >  Aktualus straipsnis

Neregėta Klaipėda 5 d.

Pagal   /  2014 gegužės 24  /  Komentarų nėra

Šįkart – neregėtas Tauralaukis, tačiau nereikia užmiršti, kad tai irgi Klaipėdos dalis ir nereiškia, kad netvarkomų statinių savininkai iš gėdos mažiau raudonuoti turėtų.

Šįkart – neregėtas Tauralaukis, tačiau nereikia užmiršti, kad tai irgi Klaipėdos dalis ir nereiškia, kad netvarkomų statinių savininkai iš gėdos mažiau raudonuoti turėtų.

Važiuojant į šią nuo uostamiesčio centro pirmiausiai į akis krenta buvęs Lietuvos kino studijos pastatas. Šalia apgriuvusio raudonų plytų pastato išdaužytais langais sustatyta statybinė technika teikia vilčių, kad vaizdas netrukus pasikeis. Kažin, juk visi dabar turi nenuginčijamą argumentą – krizė.

Kitose Tauralaukio vietose ji, atrodo, tęsiasi kur kas ilgiau. Pervažiavus tiltą per upę, pakilus ant kalno ir pasukus kairėn matosi dvarą primenantis apleistas statinys, priklausantis Vokietijos piliečiams. Už senojo pastato „nugaros“ – naujutėlaitis gyvenamasis namas.

Yra ir daugiau kontrastų. Štai iš pakalnėje įsitaisiusio kotedžų kvartalo išvažiuoja naujas, prabangus automobilis. Palei keliuką – aukšta tvora, o už jos, Dvaro gatvėje – apleistas namas, kurio kieme stovi apardytas sunkvežimis. Teritorija aplink – vienos šiukšlės, iš kurių menkai išsiskiria ant žemės numesta sena sunkvežimio priekaba žmonėms vežti, kurioje, atrodo, ir dabar kažkas gyvena. Jeigu jų gyvenimas susiklostytų kaip vaikino iš filmo „Lūšnynų milijonierius“, priekabos gyventojai galėtų persikelti už tvoros.

Šias vietas iš toliau sunku pastebėti, tačiau didžiulis sandėlis su kur sau pakrypusiais bokštais ir didžiulėmis angomis sienose.

Kaip nurodoma savivaldybės Statinių priežiūros skyriaus rašte, po pernai gegužę atlikto patikrinimo sovietinių laikų palikimas pripažintas kaip keliantis grėsmę žmogaus gyvybei ir aplinkai. Tačiau nė vienas iš penkių savininkų, kviečiami į savivaldybę „ant kilimėlio“, pasirodyti nesiteikia. Galima pamanyti, kad jie dingę, tačiau vienas bendrasavininkių – verslininkas Juozas Petrošius, Klaipėdoje siejamas ir su kitokiais pastatais, ne visada apgriuvusiais ir ne visada legaliais.

Tarp Kretingos ir Liepojos gatvių apstu dydžiu ir architektūra išsiskiriančių namų, tačiau vienas jų akį patraukia ne todėl, kad jo bokštai aukštesni ar spalva ryškesnė. vietoj stogo – griaučiai, vietoj langų – juoduojančios kiaurymės, vietoj kiemo – šabakštynas. Šių laikų pilaičių kvartalo jis tikrai nepuošia.

Viliaus Mačiulaičio nuotr.

Valdas Pryšmantas, „http://www.ve.lt/?data=2009-03-09&rub=1065924810&id=1236536164“, 2009 m. kovo 9 d.

  • Paskelbta: 7 m. atgal į 2014 gegužės 24
  • Autorius:
  • Paskutinė redagavimo data: gegužės 24, 2014 @ 11:58 am
  • Šaltinis: Aktualijos

Galbūt jums naudinga...

Renginys Šereiklaukio dvare

Plačiau →