Įkeliama...
Jūs esate čia:  Pradžia  >  Aktualijos  >  Aktualus straipsnis

Nematytos Klaipėdos geriau nematyti 1 d.

Pagal   /  2014 gegužės 24  /  Komentarų nėra

Yra Klaipėdoje vietų, kuriose atsidūręs klaipėdietis sunkiai patikėtų, jog yra gimtajame uostamiestyje.

Yra Klaipėdoje vietų, kuriose atsidūręs klaipėdietis sunkiai patikėtų, jog yra gimtajame uostamiestyje.

„Vakarų ekspresas“ pradeda spausdinti rašinių ir fotoreportažų ciklą „Nematyta Klaipėda“. Tiesa, reginiai tikrai ne širdį glostantys ir ūpą savo miestu didžiuotis atimantys.

Tai netvarkomi statiniai ir jų teritorijos, kurių vaizdai niekuo nesiskiria nuo Pripetės – vaiduokliu vadinamo miesto Ukrainoje, kuris stovi apleistas nuo to laiko, kai sprogo Černobylio atominė elektrinė.

Atrodo, kad Klaipėdoje kai kurie pastatai neprižiūrimi taip pat nuo šios katastrofos laikų, o galbūt ir ilgiau.

Savivaldybės Statinių priežiūros skyriaus duomenimis, mieste šiuo metu yra 44 apleisti ir netvarkomi pastatai. Savininkai prie jų rankų nekiša net valdininkų nuolat raginami ir baudas, tiesa, nedideles mokėdami.

Panašūs vaizdai niekados nespausdinami ant Klaipėdą reprezentuojančių leidinių, šių vietų miesto valdininkai neskuba aprodyti garbingiems svečiams. Nors eiti toli nereikėtų, mat nemažai didžiulių griuvenų yra Liepų gatvėje – toje pačioje, kurioje įsikūrusi ir Klaipėdos miesto savivaldybė.

Nuo pastato Liepų g. 11 iki Liepų g. 83 – netoli, tačiau ką ten rodysi, jeigu žiūrėti nėra į ką. Nebent po kojomis, kad į išmatų krūvelę neįmintum ar ant surūdijusios vinies užliptum.

O aplink – išdaužytais langais tarsi negyvomis akimis žvelgia didžiuliai pastatai suirusiomis konstrukcijomis. Baisu prieiti arčiau, atrodo, kad nuo menkiausio virpesio baltų plytų statinio sienos pavirs dulkėmis. Pripažinta, kad buvusi katilinė kelia pavojų aplinkai ir žmonėms. Tačiau, kad į teritoriją koją įkelia gyvas dvikojis padaras byloja tušti vyno buteliai. Šeimininkų apleistos sienos – puiki užuovėja Klaipėdos benamiams.Tačiau čia jiems – lyg penkių žvaigždučių viešbutis, lyginant su buvusiu gyvenamuoju namu Liepų g. 73. Šis sienas turi tik iš trijų pusių, o stogo visai nerasta.

Iš čia puikiausiai matyti kitoje gatvės pusėje esanti apleista gamykla, kurios teritorijoje tarp betoninių plytelių jau gerokai ūgtelėjo karklai, o traukinio seniai nematęs surūdijęs geležinkelis užneštas žemėmis ir apaugęs aukšta žole. Po išgriautas patalpas vaikštinėja benamiai, viduje tarp plytų krūvų iš skudurų susukti kiniai, kuriuose jie tikriausiai irgi nevengia nakvoti.

Tikras vaiduoklių draustinis. Apie tai tikriausiai pagalvojo įmonės, kuriai priklauso senasis dujų fabrikėlis vadovai. Įmonė būtent taip ir vadinasi.

Vis dėlto šie užkampiai – ne vieninteliai mieste. Klaipėdos valdžios ar teritorijų savininkų apsileidimą bylojančių pastatų, neatpažįstamai darkančių uostamiesčio vaizdus, yra ir arčiau miesto centro, ir tolėliau nuo jo. Apie tai – kituose rašiniuose.

Viliaus Mačiulaičio nuotr.

Valdas Pryšmantas, „http://www.ve.lt/?data=2009-02-02&rub=1065924810&id=1233506062“, 2009 m. vasario 2 d.

  • Paskelbta: 7 m. atgal į 2014 gegužės 24
  • Autorius:
  • Paskutinė redagavimo data: gegužės 24, 2014 @ 11:42 am
  • Šaltinis: Aktualijos

Galbūt jums naudinga...

Renginys Šereiklaukio dvare

Plačiau →