Įkeliama...
Jūs esate čia:  Pradžia  >  Aktualijos  >  Aktualus straipsnis

Nematyta Klaipėda 3 d.

Pagal   /  2014 gegužės 24  /  Komentarų nėra

Remiantis Savivaldybės statinių priežiūros skyriaus pateiktu netvarkomų statinių Klaipėdoje sąrašu, mieste yra 44 neprižiūrimi pastatai.

Remiantis Savivaldybės statinių priežiūros skyriaus pateiktu netvarkomų statinių Klaipėdoje sąrašu, mieste yra 44 neprižiūrimi pastatai. Tačiau realiai jų yra kur kas daugiau, nes ne visi priežiūros nesulaukiantys objektai yra įtraukti į minėtą sąrašą.

Pavyzdžiui, – buvęs „Auroros“ kino teatras: vieni jį siūlo įtraukti į Kultūros vertybių registrą kaip saugomą sovietmečio palikimą, kiti apgriuvusį kino teatrą norėtų nugriauti ir jo vietoje statyti daugiaaukštį viešbutį.

Kol kas nepadaryta nieko. Tačiau pastate, kuriame kažkada buvo rodomi filmai, dabar būtų galima juos kurti. Galbūt apie karą, nes įgriuvęs stogas ir išvirtusios sienos priverčia pagalvoti apie oro antskrydį.

Kuo toliau į mišką – tuo daugiau medžių, kuo arčiau Klaipėdos uosto – tuo daugiau griuvenų.

Palei uostą nusidriekusioje Nemuno gatvėje yra ir daugiau priežiūros nesulaukiančių statinių. Netoli kino teatro stovinčiame kelių butų gyvenamajame name šiuo metu įsikūrę šunys. Vieni – pirmajame, kiti – antrajame aukšte, kaip kam patogiau.

Gatvės pabaigą žymi, kaip sąraše nurodoma, gyvenamosios ir administracinės paskirties pastatai. Gyvenamasis neturi stogo, administracinis – vienos sienos. Prastokos sąlygos gyventi ir dirbti. Už tai savininkai lyg ir bausti, bet bausmė gana juokinga – raštiškas įspėjimas 2006 metais.

Minijos gatvės pabaigoje – taip pat ne pats gražiausiais pastatas (169A). Rašoma, kad administracinis, tačiau išvaizda sako ką kita – greičiau tai ferma užkaltais langais su šiukšlynu kieme. Beje, kai kurie šioje gatvėje esančių apleistų pastatų savininkai nesugeba net langų užkalti. 51 numeriu pažymėtas dviaukštis namukas su atviromis angomis stovi nuo tada, kai jame kilo gaisras.

Senojoje Smiltelės gatvėje yra vos keli pastatai – be dirbtuvių, garažų, namelių ant ratų stovi ir didžiulis gyvenamasis namas. Jis, tiesa, gyventi jau nelabai tinka, mat yra be stogo. Be to, visas apdegęs. Keista, bet ir šis akis ne pirmus metus badantis namas taip pat neįtrauktas į netvarkomų statinių sąrašus.

Valdas Pryšmantas, „http://www.ve.lt/?data=2009-02-23&rub=1065924810&id=1235323283“, 2009 m. vasario 23 d.

  • Paskelbta: 7 m. atgal į 2014 gegužės 24
  • Autorius:
  • Paskutinė redagavimo data: gegužės 24, 2014 @ 11:52 am
  • Šaltinis: Aktualijos

Galbūt jums naudinga...

Renginys Šereiklaukio dvare

Plačiau →