Įkeliama...
Jūs esate čia:  Pradžia  >  Aktualijos  >  Aktualus straipsnis

Nematyta Klaipėda 2 d.

Pagal   /  2014 gegužės 24  /  Komentarų nėra

Uostamiesčio centre tikrai yra vietų, kurias ne gėda ir tiesiog būtina parodyti Klaipėdos svečiams. Tačiau yra ir kampelių, dėl kurių tenka raudonuoti.

Uostamiesčio centre tikrai yra vietų, kurias ne gėda ir tiesiog būtina parodyti Klaipėdos svečiams. Tačiau yra ir kampelių, dėl kurių tenka raudonuoti.

Apie Sankt Peterburgą sakoma – tai labai gražus miestas, tačiau tik 50 metrų į abi puses nuo Nevos krantų. Slapčia tokia mintis kyla ir apie Klaipėdą – pavyzdžiui, nuo Tiltų ir Didžiosios Vandens gatvių sankryžos paėjus Jono kalnelio link.

Už pusšimčio metrų atsiveria tikras senamiesčio „grožis“ – apleisti, net nekonservuoti pastatai.

Didžiausias skaudulys

Pasak Klaipėdos savivaldybės Statinių priežiūros skyriaus atstovų, šis „kompleksas“ yra bene didžiausias uostamiesčio skaudulys. Negana to, kad pastatų savininkai (UAB „Redt“, UAB „Ūkas“, Rolandas Bilotas) metų metus nesutvarko akį badančių gyvenamojo namo, sandėlio bei kūrybinių dirbtuvių, jie ignoruoja valdininkus – kviečiami nepasirodo, neatsako į siunčiamus laiškus.

Baisu ir tai, kad viskas kuo puikiausiai matyti nuo turistų lankomų vietų – Jono kalnelio, Tiltų bei Turgaus gatvių.

Filmas apie karą

Be langų, be durų, apipaišytomis ir aptrupėjusiomis sienomis. Kas? Daržų gatvėje stovintys du pastatai. Prieš blizgantį viešbutį stūksantys apgriuvę namukai į netvarkomų objektų sąrašą neįtraukti, kam priklauso – neaišku. Tik pradėjus juos fotografuoti iš greta stovinčio namo išeina vyriškis ir pataria, užuot fotografavus, eiti iš čia, nes paleisiąs šunį.

Na, o einant pro buvusį „Baltijos“ kino teatrą, reikia baimintis ne piktų keturkojų, o ant galvos krentančių plytų. Už tai didelis ačiū savininkams – UAB „Fisanta“.

Dar viena miesto centro „puošmena“ – Odos ir venerinių ligų dispanserio pastatai. Nors jie aptverti aukšta tvora, ji vienoje vietoje yra išversta. Pro spragą kas netingi neša šiukšles, tad greta prekybos centro „Saturnas“ esančių kultūros paveldui priklausančių pastatų kiemą galima drąsiai vadinti sąvartynu Klaipėdos centre. Beje, iš „Saturno“ matyti ir Tilžės gatvėje esančio senojo Klaipėdos malūno griuvėsiai. Pradėtame, tačiau taip ir nebaigtame griauti pastate grūdų jau nesumalsi, jis tinka nebent filmui apie karą filmuoti.

Nei viešbučio, nei SPA

Buvusio dispanserio savininkai, nekilnojamojo turto vystymo įmonių grupė „EDP group“ 2008-ųjų pradžioje paskelbė į jį investuosianti apie 30-40 milijonų bei įkursianti čia viešbutį ir SPA centrą. Vėliau čia kilo gaisras, o šiandien – viskas po senovei. Anei viešbučio, anei SPA.

Kalbant apie viešbučius, nereikia užmiršti garsiosios „Viktorijos“ bei UAB „Sidabrinis elnias“ priklausančio pastato J. Janonio ir Herkaus Manto gatvių sankryžoje. Jie miesto centro irgi nepuošia.

Klaipėdos universiteto Menų fakulteto studentai pro langus puikiausiai mato šalia esantį keturaukštį raudonų plytų pastatą. Gyvenamosios paskirties apgriuvęs namas gyvenimui tikrai netinka, tačiau išvydus praardytas užkaltų langų ir kitų angų lentas, galima suprasti, kad kartais čia vis dėlto kažkas apsilanko.

Beje, šis namas pernai pagarsėjo, kai per Adolfo Hitlerio gimtadienį kažkas užkabino didžiulį audeklą su nacistiniais simboliais.

Valdas Pryšmantas, „http://www.ve.lt/?data=2009-02-09&rub=1065924810&id=1234114929“, 2009 m. vasario 9 d.

  • Paskelbta: 7 m. atgal į 2014 gegužės 24
  • Autorius:
  • Paskutinė redagavimo data: gegužės 24, 2014 @ 11:49 am
  • Šaltinis: Aktualijos

Galbūt jums naudinga...

Renginys Šereiklaukio dvare

Plačiau →