Įkeliama...
Jūs esate čia:  Pradžia  >  Aktualijos  >  Aktualus straipsnis

Mindaugas Sabutis: „Krikščionis turi balsuoti, atsižvelgdamas į Dešimt Dievo įsakymų ir į bendrą Bažnyčios mokymą“

Pagal   /  2014 gegužės 5  /  Komentarų nėra

Lietuvos Katalikų Bažnyčios hierarchai prieš Seimo rinkimus paskelbė specialų laišką, kuriuo ragina atsakingai dalyvauti rinkimuose, maldoje ištirti savo širdį ir bandyti atrasti tuos kandidatus, kurie daugiausia gali nuveikti valstybės ir visuomenės labui. Bernardinai.lt nusprendė pasidomėti, į ką dėmesį per rinkimus ragina kreipti Lietuvos liuteronų dvasinė vadovybė.

Lietuvos Katalikų Bažnyčios hierarchai prieš Seimo rinkimus paskelbė specialų laišką, kuriuo ragina atsakingai dalyvauti rinkimuose, maldoje ištirti savo širdį ir bandyti atrasti tuos kandidatus, kurie daugiausia gali nuveikti valstybės ir visuomenės labui. Bernardinai.lt nusprendė pasidomėti, į ką dėmesį per rinkimus ragina kreipti Lietuvos liuteronų dvasinė vadovybė.

Apie tai kalbėjomės ir su Lietuvos Evangelikų liuteronų vyskupu Mindaugu Sabučiu, kuris negailėjo įvertinimo žodžių šiai iniciatyvai: „Katalikų iniciatyva malda bei sąžinės ugdymu ruoštis svarbiems pokyčiams labai sveikintina“ – sakė vyskupas. Nors Lietuvos evangelikai liuteronai, artėjant rinkimams, specialių žingsnių nesiėmė, tačiau Bažnyčios aplinkoje žmonės yra raginami melstis ir pagal savo sąžinę atiduoti balsą už vieną ar kitą kandidatą.

Paklausta, kokius pagrindinius kriterijus, vertinant kandidatus, siūlo pats vyskupas, M. Sabutis sakė: „Pasitaiko, kad vieną ar kitą politiko pavardę, nesąmoningai esame linkę tapatinti, pavyzdžiui, su Katalikų Bažnyčia. Lietuvos Liuteronų bažnyčia tokių politikų neturi. Mes nuosekliai laikomės pozicijos, jog Bažnyčia nėra politinė organizacija. Kiekvienos pažiūros žmogus turi rasti vietą joje. Bažnyčia turi būti vienijanti institucija, todėl mes aktyviai politikoje ir nesireiškiame.

Ką patarčiau kiekvienam krikščioniui? Krikščionis turi balsuoti, atsižvelgdamas į Dešimt Dievo įsakymų ir į bendrą Bažnyčios mokymą. Ypač į tai, ką ji moko apie visuomenę, gyvybę, apie teisingumą. Manau, šių kriterijų jau pakaktų atsirinkti, kas gera, kas ne“.

Paklaustas apie tai, kokią, jo nuomone klaidą dažniausiai daro žmonės, vertindami, pasirinkdami politikus, M. Sabutis apgailestaudamas nurodė vieną – nesugebėjimą adekvačiai vertinti tikrovės. Tai pasireiškia daug kur pasaulyje, tačiau Lietuvoje, anot vyskupo, šis reiškinys itin paplitęs. Žmonės „nesugeba atskirti politikų pažadų nuo faktų, nuo tikrovės“. Pašnekovas pabrėžė, kad žmonės labai dažnai nesugeba ar nenori analizuoti, reflektuoti esamos situacijos. Jie „girdi pažadus ir puoselėja nepagrįstą viltį – va, geras žmogus, taip gražiai pasakė, turbūt taip ir bus, turbūt taip ir padarys“. Deja, tenka sutikti su vyskupu Sabučiu – „žmonės turėtų daug labiau žiūrėti į tikrovę: ar programos, ar pažadai yra tikroviški“.

Dar vienas svarbus apsisprendimo kriterijus, pasak vyskupo – paties politiko ligšiolinė veikla. „Daugelį politikų žmonės jau seniai pažįsta. Tad derėtų spręsti pagal tai, kokius sprendimus jie anksčiau priiminėjo. Žiūrėti, ar su jais kaip rinkėjais bendravo, ar buvo susitikę ir pan. Niekam ne paslaptis, kad dažniau, nei derėtų, rinkėjų apsisprendimą nulemia paprasčiausios žmogiškos simpatijos – antipatijos, kiek politikas sugeba patraukti ir sužavėti žmones savo iškalba, betarpišku bendravimu ar pan. Deja, politikams tenka su tuo susitaikyti. Prisiminkime, kiek buvo diskusijų dėl Angelos Merkel, ją išrinkus kanclere. Jai buvo priekaištaujama, esą ji nesišypso ir pan. Vėliau, žinoma, išryškėja, kas yra ko vertas, nederėtų ties tuo apsistoti“.

Krikščionis, rinkdamas atstovą į aukščiausią valstybės tarnybą, pasak vyskupo, turėtų žvelgti kur kas giliau. Itin svarbu stengtis apeiti tą viešųjų ryšių sukuriamą įvaizdį, kuris neretai neatitinka tikrovės.

„Krikščionis – tai žmogus, tikintis, jog kiekvienas asmuo turi ką nors gero, ir pasirenka tą, kurio vertybės labiausiai atliepia jo asmenines nuostatas ir siekius. Tik ar mes patys aiškiai žinome, ko norime, ir neapgaudinėjame patys savęs?“.

Kalbėjosi Saulena Žiugždaitė, „http://www.bernardinai.lt/index.php?url=articles%2F85867“, 2008 m. spalio 8 d.

  • Paskelbta: 7 m. atgal į 2014 gegužės 5
  • Autorius:
  • Paskutinė redagavimo data: gegužės 5, 2014 @ 2:37 pm
  • Šaltinis: Aktualijos

Galbūt jums naudinga...

Renginys Šereiklaukio dvare

Plačiau →