Įkeliama...
Jūs esate čia:  Pradžia  >  Aktualijos  >  Aktualus straipsnis

Metiniame Pagėgių krašto ūkininkų susirinkime

Pagal   /  2017 lapkričio 29  /  Komentarų nėra

Pagėgių savivaldybės mero pavaduotojas Sigitas Stonys, administracijos direktorė Dainora Butvydienė, savivaldybės administracijos žemės ūkio skyriaus vedėjas Algirdas Uselis dalyvavo Pagėgių savivaldybės ūkininkų metiniame susirinkime. Gausų būrį Pagėgių krašto ūkininkų sveikino Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministras Bronius Markauskas, Lietuvos Respublikos Seimo narys, kaimo reikalų komiteto narys Alfredas Nausėda, Pagėgių savivaldybės tarybos nariai, svečiai iš įvairių Lietuvos pieno bei mėsos perdirbimo įmonių, kurios labai dažnai tampa ir pagrindiniais įvairių kultūrinių renginių rėmėjais.

Vakarą moderavęs Pagėgių savivaldybės ūkininkų sąjungos pirmininkas Remigijus Kelneris, sveikinimo žodžiui pakvietė žymius istorijos žinovus, Pagėgių krašto mylėtojus Junoną ir Vytenį Almonaičius, kurie savo naujomis knygomis apie Pagėgių kraštą apdovanojo geriausius produktyvumo rodiklius žemės ūkyje pasiekusius ūkininkus. „Tiek Martynas Jankus, tiek knygnešiai visų pirma buvo žmonės, maitino savo šeimas ir turėjo ūkį“ – kalbėjo V. Almonaitis ir pakvietė visus Pagėgių krašto ūkininkus būti ne tik šienpjoviais ir artojais, bet savo darbu, savo gyvenimu skelbti, aukštą darbo kultūrą, pagarbą ir meilę savo kraštui, savai žemei, kas jau savaime ir yra tikroji lietuvybė.

Žemdirbius sveikinęs savivaldybės vicemeras S. Stonys apgailestavo, kad išvedus paralelę iš kaimyninės savivaldybės šūkio „Vanduo kuria gyvenimą“, Pagėgiuose jau galima pasakyti – „Vanduo griauna gyvenimą“. Savivaldybės vadovai linkėjo kantrybės, jėgų dirbant sunkų darbą ir mėginant veiklą derinti su gamta, o smagiam vakaro užbaigimui – didžiulį tortą. Už didžiausią bityno priežiūrą mero Virginijaus Komskio padėkos raštas įteiktas Romui Vaivadai.

Ekrane susirinkusieji galėjo stebėti iš paukščio skrydžio filmuotų laukų vaizdų, kuriuose skaudi šio rudens realybė – akimi neaprėpiami plotai užsemtų pasėlių, vandenyje plaukiojančios nenuimtos morkos, bulvės, šiaudai, kukurūzų laukai ir vos išdygę žiemkenčiai. Kaip konstatavo žemės ūkio skyriaus vedėjas A. Uselis – Pagėgių savivaldybė teritorijos laukuose šiemet liko 360 ha javų, 370 ha – kukurūzų, 85 ha – bulvių, 7 ha – morkų. Taip pat pražuvo 60 procentų pasėtų žiemkenčių. Vedėjas retoriškai klausė ministro – ar gali pagėgiškiai žemdirbiai, kaip visų civilizuotų Europos Sąjungos valstybių piliečiai tikėtis kompensacijų….

Žemės ūkio ministras kalbėjo apie žemės ūkio reformą, kuri palies tik pačius stambiausius ūkius. Jų Lietuvoje yra per penkis tūkstančius. Kitiems mokesčių dydžiai nesikeis. Ministras informavo, kad į Lietuvą buvo atvykęs ES atstovas, kartu apžiūrėta liūčių padaryta žala. Preliminariai apskaičiuoti nuostolių dydžiai. Pirminiais paskaičiavimais žala siekia 48 mln. dėl nenuimto derliaus ir 120 mln. dėl nepasėto ir pražuvusio derliaus. Ministras patikino, kad ES parama dėl patirtų nuostolių tikrai bus, bet ji nebus didelė. Dar dabar, pasak ministro, nėra nuostolių skaičiavimo ir paskirstymo metodikos. Taip pat paminėtos visiems žinomos ūkių plėtros problemos regioninių parkų teritorijose. Ministro teigimu ketinama supaprastinti ūkio administravimo taisykles, paramų sistemą smulkiesiems ūkininkams. Pastariesiems talkins naujai kuriama smulkiųjų ūkininkų konsultavimo paslauga. Valstybė, pasak Ministro, privalo visokeriopai skatinti tuos, kurie nori dirbti, užsidirbti ir iš ūkio pragyventi. Ministras džiaugėsi, kad Lietuvos ūkininkų pagaminta produkcija eksportuojama į 140 valstybių, kad Lietuvos ūkiuose diegiama pati naujausia technika, o pats ūkininkavimas tampa inovatyvus, modernus ir užima deramą poziciją tarp kitų valstybės gyvavimo sričių. Kvietė sąmoningumui mokant mokesčius, nes nukentėtų kitos sritys – pensijų reforma, biudžeto didinimas krašto gynybai ir kt.

Lietuvos Respublikos Seimo narys, Kaimo reikalų komiteto narys Alfredas Nausėda kvietė nenusiminti ir prisiminti buvusius visiško nederliaus metus, kai lietuvis žemdirbys sugebėjo laukus apsėti ir šeimą išmaitinti. Specialią padėką svečias įteikė ilgamečiam veterinarui, uoliam darbuotojui, aktyviam bendruomenės nariui Augustui Dravininkui.

Prasmingais žodžiais į susirinkusiuosius prabilo Pagėgių šv. Kryžiaus parapijos klebonas Kazys Žutautas. Sveikinimo žodį nuo Lietuvos Respublikos Seimo nario Ričardo Juškos perskaitė jo padėjėja Gražina Jankauskienė. Už nuolat tiekiamą pieną ir daržoves vaikų iš sunkiai besiverčiančių šeimų maitinimui Pagėgių evangelikų-liuteronų parapijos vardu ŽŪB „Lumpėnų Rambynas“ ir ŽŪB „Piktupėnų javas“ vadovams nuoširdžiausiais žodžiais dėkojo Erna ir Petras Vaišvilos, už nuolatinę paramą kultūros renginių organizatoriams padėkos žodžius išsakė Pagėgių savivaldybės kultūros centro direktorė Svetlana Jašinskienė.

Bendravimą ūkininkai pratęsė prie kavos puodelio, klausėsi muzikos, trumpam užmiršę negandas, sukosi šokio sūkury.

Vyriausioji specialistė kultūrai

Ingrida Jokšienė

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galbūt jums naudinga...

Renginys Šereiklaukio dvare

Plačiau →