Įkeliama...
Jūs esate čia:  Pradžia  >  Aktualijos  >  Aktualus straipsnis

Mažosios Lietuvos gyventojų – sovietinio genocido aukų atminimo vakaro dalyvių rezoliucija

Pagal   /  2014 birželio 7  /  Komentarų nėra

Mes, lietuvių tautinių organizacijų ir visuomenės atstovai, 2002 m. spalio 16 d. susirinkę Vilniuje pagerbti Mažosios Lietuvos gyventojų – sovietinio genocido aukų, reikšdami didelį susirūpinimą, konstatuojame, kad:

Mes, lietuvių tautinių organizacijų ir visuomenės atstovai, 2002 m. spalio 16 d. susirinkę Vilniuje pagerbti Mažosios Lietuvos gyventojų – sovietinio genocido aukų, reikšdami didelį susirūpinimą, konstatuojame, kad:

1. 1944–1949 metais pagrindinėje Mažosios Lietuvos dalyje – Karaliaučiaus krašte Maskvos Kremliaus nurodymu ideologiškai parengtos ir įvykdytos per 300 tūkst. gyventojų žvėriškos žudynės, o ir likusių 100 tūkst. gyvųjų deportavimas yra senaties termino neturintis karinis nusikaltimas prieš žmoniškumą, gėdingas valstybinio terorizmo pavyzdys.

2. Istorijos klastotoja sovietinė Rusija, norėdama užmaskuoti savo nusikaltimus, ištrinti čia barbariškai nužudytų žmonių palikimą, neteisėtai kolonizavo Karaliaučiaus kraštą, o jo vietovardžius pakeitė į rusiškus;

3. LR Seimas iki šiol ignoravo Mažosios Lietuvos reikalų tarybos (MLRT) nuo 1994 m. siunčiamus raginimus, kad spalio 16-oji, diena, kai su civilių žudymais 1944 m. prasidėjo Karaliaučiaus krašto puolimas, būtų minima kaip Mažosios Lietuvos genocido diena.

Mes kviečiame visus LR Seimo narius palaikyti MLRT raginimą, kad, papildžius LR įstatymą, spalio 16-oji būtų įtraukta į atmintinų dienų sąrašą kaip Mažosios Lietuvos gyventojų genocido diena.

Nė vienas doras Lietuvos pilietis negali taikstytis su lietuvių tautos istorijos klastojimu. Abejingumą iškeltajai problemai traktuojame kaip sąmoningą totalitarinės sovietinės Rusijos įvykdytojo genocido nuslėpimą, kaip pataikavimą valstybinio terorizmo politikai, kaip bandymą įteisinti neteisėtą karinį imperinės Rusijos buvimą Karaliaučiaus krašte.

Atminimo vakaro dalyvių vardu

MLRT vicepirmininkas Petras Cidzikas

Lietuvos nacionalinio fronto pirmininkas Viktoras Libertis

Lietuvininkų bendrijos Mažoji Lietuva“ seimelio narys Vytautas Gocentas

2002 m. spalio 17 d.

  • Paskelbta: 7 m. atgal į 2014 birželio 7
  • Autorius:
  • Paskutinė redagavimo data: birželio 7, 2014 @ 11:41 am
  • Šaltinis: Aktualijos

Galbūt jums naudinga...

Renginys Šereiklaukio dvare

Plačiau →