Įkeliama...
Jūs esate čia:  Pradžia  >  Aktualijos  >  Aktualus straipsnis

Mažosios Lietuvos amatystės projektas tęsiasi!

Pagal   /  2018 sausio 8  /  4 Komentarai

www.mazoji-lietuva.lt

Mažosios Lietuvos amatystės projektas tęsiasi! Besidominčius šio krašto amatais bei rankdarbiais kviečiame į Klaipėdos etnokultūros centrą (Daržų g. 10). Jau sausio 12 d. 17.00 val. pasimatykime paskaitoje „Siuvinėjimas. Mažosios Lietuvos tautinio kostiumo detalės“ (lektorė tautinio kostiumo ekspertė Elena Matulionienė).

                      Paskaitoje sukauptas žinias kviesime realizuoti tęstiniuose praktiniuose užsiėmimuose, kurie vyks trečiadieniais, 17.30 val. Diržus siuvinėsime sausio 17, 24,31 d. delmonus – vasario 21, 28 d., kovo 7 d. tautinio kostiumo detalių siuvinėjimo ciklą užbaigsime balandžio 4, 11, 18 d. skarelių siuvinėjimu. Norinčius sudalyvauti edukacijose kviečiame registruotis tel. (8 46) 310022

Klaipėdos krašto kostiumo detalių siuvinėjimas, spalvų deriniai – išskirtiniai ir reprezentuojantys regioną. Meniškai ir spalvingai siuvinėta moterų, neretai būsimų nuotakų. Didelio kruopštumo reikalaujantis rankdarbis su išsiuvinėtu ornamentu, inicialais ar data būdavo padovanojamas brangiam žmogui ar perduodamas dukrai. Siuvinėdavo įvairiais raštais: mažais, tiesiais dygsniais, plačiomis, didelėmis grandinėlių siūlėmis, eglutės dygsniu, žuvies ašakų ar medelių su šakelėmis raštais.

                      Merginos siuvinėdamos tam tikras rūbo detales siekdavo ne tik pasipuošti ar išryškinti, bet taip atskleisdavo ir tam tikras savo būdo savybes kaip darbštumą, išmoningumą, estetinį supratimą ir t.t.

Lauksime Jūsų!

Renginiai nemokami.

Projekto „Mažosios Lietuvos amatystė“ renginius iš dalies remia Lietuvos kultūros taryba.

Klaipėdos etnokultūros centro informacija

4 Komentarai

 1. Visaginietislt parašė:

  Aciu uz informacija, sakykite ar galima ideti jusu naujiena i musu naujienos portala https://www.visaginietis.lt?

 2. Daiva parašė:

  Sveiki. Esu užsiregistravus diržų siuvinėjimui sausio 17
  Priminkite, prašau, kokias priemones reikia atsinešti

  • Mažoji Lietuva parašė:

   Gerbiama Daiva, prašome paskambinti organizatoriams tel. tel. (8 46) 310022 ir jie jums pasakys, kokias priemones reikia turėti su savimi.
   Sėkmės!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galbūt jums naudinga...

Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje pristatomas leidinys „Pilsoto žemės pilys“

Plačiau →