Įkeliama...
Jūs esate čia:  Pradžia  >  Aktualijos  >  Aktualus straipsnis

Mažojoje Lietuvoje į muziejų kelio renginius kviečia trys muziejai: Martyno Jankaus, Šilutės Hugo Šojaus muziejai ir Kintų Vydūno kultūros centro Vydūno muziejus

Pagal   /  2017 rugpjūčio 10  /  Komentarų nėra

www.mazoji-lietuva.lt

Šiais metais plėtojama tema „Vasario 16-osios kūrėjai ir puoselėtojai“ visuose etnografiniuose regionuose pristatoma skirtingomis formomis, išlaikant pagrindinį tikslą – kalbėti apie šviesias asmenybes, prisidėjusias prie Lietuvos valstybės atkūrimo. Mažosios Lietuvos situacija 1918 m. buvo sudėtinga – kraštas ne vienerius metus priklausė Vokietijos imperijai, todėl šiame regione Muziejų kelio tema vystoma atkreipiant dėmesį į tuometinę situaciją ir jos metu išryškėjusias asmenybes.

Į veiklas artimiausią savaitę Mažojoje Lietuvoje kviečia trys muziejai: Martyno Jankaus, Šilutės Hugo Šojaus muziejai ir Kintų Vydūno kultūros centro Vydūno muziejus. Renginiai ir veiklos Muziejų kelio tema šiame regione tęsis iki rugpjūčio 14 d. ir vėliau persikels į Dzūkiją.

RENGINIŲ PROGRAMA

 

Rugpjūčio 11 d. 17 val.

Martyno Jankaus muziejus, M. Jankaus g. 5, Bitėnai, Lumpėnų seniūnija, Pagėgių sav.

 

Renginys „Sueiga pas Martyną Jankų“

Rugpjūčio 1–11 d. šalia Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejaus 3 ha teritorijoje įkurtame Mažosios Lietuvos paveikslų sode – galerijoje po atviru dangumi – vyksta profesionalių dailininkų pleneras „Pro istorijos langą pažvelgus…“.

Paskutiniąją plenero dieną pristatomi menininkų sukurti darbai ir stendinė paroda „Lietuvos Nepriklausomybės kelias: asmenybės, įvykiai“ (parodą sukūrė Lietuvos dailės muziejus ir partneriai – 23 Lietuvos muziejai). Susirinkusieji taip pat išvys teatrinę-muzikinę impresiją ,,Ieva Simonaitytė: Buvau“, kurią atliks Ievos Simonaitytės literatūrinės premijos laureatė Virginija Kochanskytė ir tarptautinių konkursų laureatai – dainininkas Egidijus Bavikinas ir pianistė Beata Vingraitė. Koncertinėje programoje taip apt pasirodys vokalistė, kompozitorė Eglė Sirvydytė ir grupė „Kabloonak“.

 

Rugpjūčio 11 d. 16 val.

Šilutės Hugo Šojaus muziejus, Lietuvininkų g. 4, Šilutė

 

Parodos „1923 m. įvykiai Klaipėdos krašte“ atidarymas

Parodoje pristatomi Šilutės Hugo Šojaus muziejaus fondų eksponatai, liudijantys 1923 m. įvykius Klaipėdos krašte. Po parodos susirinkusieji bus kviečiami dalyvauti sporto ir karybos klubo „Baltijos Štormas“ edukaciniame užsiėmime „1923 m. Klaipėdos krašto prijungimas prie Lietuvos“.

Jo metu bus galima išvysti ir patiems tapti Mažosios Lietuvos savanorių stovyklavietės dalyviais, paragauti kareiviškos košės, kartu atkurti Klaipėdos krašto perdavimo Lietuvai ceremoniją.

 

 

Rugpjūčio 12 d. 15 val.

Kintų Vydūno kultūros centras, Vydūno muziejus, Kuršių g. 22, Kintai

 

Emalio miniatiūrų parodos „Atvirukas Lietuvai“ pristatymas ir XV emalio meno  laboratorijos „Pamario ženklai“ uždarymo vakaras

Rugpjūčio 1–12 d. Kintų Vydūno kultūros centre vyksta XV Emalio meno laboratorija „Pamario ženklai“. Paskutiniąją dieną bus pristatomi nauji emalio kūriniai „Atvirukas Lietuvai“.

Šiais metais dailininkai buvo kviečiami keliauti Pamario krašto senuoju pašto keliu, prisiminti ir susipažinti, kaip prieš kelis šimtmečius per šį kraštą iš Karaliaučiaus į Klaipėdą keliavo ne tik naujausios žinios, bet ir traukdavo mokytis mūsų krašto šviesuoliai. Šiuo keliu iškeliavo Liudvikas Rėza, kuriam vėliau į Karaliaučiaus universitetą surinktą lietuvių tautosaką siuntė dvarininkas iš Muižės E. V. Berbomas. Sausumos ir vandens keliu į Tilžę ar Ragainę  keliavo Vydūnas, Zudermanas, Jankus, Zaurveinas, knygnešiai ir kiti šviesos skleidėjai. Dailininkai Lietuvos istorijos dalies įspūdžius perteikė per emaliuotą pašto atviruką, kuriuo kaip simboliu siunčiama naujausia žinia ir kelionės įspūdžiai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galbūt jums naudinga...

Renginys Šereiklaukio dvare

Plačiau →