Įkeliama...
Jūs esate čia:  Pradžia  >  Mažoji Lietuva  >  Klaipėdos miesto savivaldybė  >  Aktualus straipsnis

Lietuvoje surengta pirmoji tarptautinė diakoninio projekto „Dialogas“ konferencija

Pagal   /  2017 gruodžio 6  /  Komentarų nėra

„Esu labai laimingas, jog turėjau galimybę apsilankyti reabilitacijos centre „Gabrielius“. Tai labai šilta vieta, kur žmonės keičia savo gyvenimą, mąstymą, randa pagalbą. Pirmą kartą mačiau profesionalus, kurie dirba vadovaudamiesi moksliniais metodais kartu su žmonėmis ir yra motyvuoti savo tikėjimo padėti kitiems. Manau, žmonės, kurie gydosi šiame centre, gauna išties profesionalią pagalbą, tad tikiu, kad sėkmingai baigiančių reabilitacijos kursą skaičius tik augs“, – įspūdžiais apie apsilankymą  centre „Gabrielius“ dalijosi M. Ursanas.

Antros dienos pabaigoje, grįžus iš Vyžių į Klaipėdą, surengta dienos įvykių apžvalgai skirta diskusija. Konferencijos dalyvius pasveikino LELB vyskupas Mindaugas Sabutis, kuris džiaugėsi, jog projekto „Dialogas“ partneriai svečiuojasi Lietuvoje, Klaipėdoje. Pasak vyskupo, „priklausomybės prevencija tai ne tik aktuali ir gili psichologinė-socialinė problema, bet pirmiausia dvasinė problema. Tema aktuali visur, kur gyvena žmonės, tad esama didžiulio poreikio šias problemas spęsti. Tokios tarptautinės konferencijos – tai puiki galimybė dalintis, pamatyti, išgirsti, keistis patirtimi. Ir jei tokių konferencijų dėka bus padėta dar bent vienam ar dviem žmonėms, tai jau yra didžiulė tarptautinio bendradarbiavimo prasmė“.

Diskusiją vesti pakviesta Klaipėdos universiteto socialinio darbo katedros profesorė dr. Elvyra Acienė akcentavo kiekvieno socialinėje srityje su priklausomais asmenimis dirbančiojo svarbą. Diskusijos metu kun. V. Miliauskas pasidžiaugė konferencijos dalyvių apsilankymu VšĮ „Gabrielius֧“, nes, anot jo, ten gyvenantys vyrai dažnai jaučiasi vieniši su savo priklausomybe ir mano, kad yra niekam nereikalingi. Kun. A. Malinauskas, pasidalinęs nelengva savo darbo pradžia su kalinčiais asmenimis, reziumavo, jog žodis priklausomiems asmenims kartais yra svarbesnis nei medicininis gydymas. M. Ursanas apžvelgė savo biografijos aplinkybes, kurios paskatino ir įkvėpė jį dirbti su nuo narkotikų priklausomais asmenimis.

Vakaro metu konferencijos dalyviai ir svečiai turėjo galimybę susipažinti su dar dviejų reabilitacijos įstaigų patirtimi. Konferencijos svečias, Naujosios Akmenės evangelikų bažnyčios kunigas Mindaugas Palionis, nevyriausybinės organizacijos labdaros ir paramos fondo „Prieglobstis“ direktorius, dalijosi savo darbo patirtimi šiaurės Lietuvoje, šią veiklą lėmė didėjantis įvairaus amžiaus žmonių, kuriems reikia pagalbos, skaičius. Pradėję veiklą prieš penkiolika metų nuo reabilitacijos centro priklausomiems asmenims Akmenės raj., šiandien fondas išaugo į asociaciją, jungiančią daugiau nei dešimt socialinių centrų, skirtų priklausomybes išsigydžiusių asmenų reabilitacijai, jų integravimuisi į visuomenę, moterims su vaikais, benamių asmenų apgyvendinimui, socialinę atskirtį patiriantiems vaikams, neformaliam jaunimo laisvalaikiui.

Reabilitacijos įstaigos „Schäferhof“ (Hamburgas, Vokietija), menančios daugiau nei 120 metų istoriją, vadovas Raineris Adomaitis (Rainer Adomat) pristatė savo vadovaujamą įstaigą, kurioje didžiausias dėmesys skirtas žmonėms, kurie neturi būsto ir susiduria su tolesniais socialiniais ir asmeniniais sunkumais, tokiais kaip nedarbas, sveikatos sutrikimai, priklausomybės. Įstaiga padeda žmonėms gyventi bendruomenėje, įprastoje socialinėje aplinkoje, kovoti su priklausomybėmis jų atsisakant ar reguliariai mažinant, siekia padėti rasti gyvenamąją ir, jei įmanoma, darbo vietą.

Trečią konferencijos dieną dalyviai buvo pakviesti susiskirstyti į dvi grupes. Viena grupė, moderuojama kun. V. Miliausko ir Mariano Ursano, diskutavo, keitėsi sėkmės istorijomis, idėjomis, geraisiais pavyzdžiais priklausomybių prevencijos tematika. Antroji grupė, moderuojama Berndo Hannemanno, diskutavo, keitėsi patirtimi lėšų rinkimo, rėmėjų paieškos klausimais. Abiem grupėms tarpusavyje pasidalijus įžvalgomis, trumpai aptarti kiti projekto „Dialogas“ darbai, veiklos etapai. Konferencijos dalyviai supažindinti ir pakviesti dalyvauti kitose projekto konferencijose, kurios numatytos 2018 m. Bukarešte, Rumunijoje, ir 2019 m. Vroclave, Lenkijoje.

Kornelija Jankauskienė                                                                         „Lietuvos evangelikų kelias“, 2017 Nr.10-11

Nuotraukos:

1, 2 – Marian Ursan pranešimas apie darbą su priklausomais asmenimis Rumunijoje. Valdo Miliausko nuotr.

3, 4 – Konferencijos dalyviai reabilitacijos centre „Gabrielius“. Kornelijos Jankauskienės nuotr.

5 – Jauniaus Urbučio pranešimas. Valdo Miliausko nuotr.

6 – Vakaro diskusiją veda prof. dr. Elvyra Acienė. Kornelijos Jankauskienės nuotr.

7– Vakaro diskusijoje kalba Šlėzvigo-Holšteino diakonijos centro (Vokietija) atstovas Bernd Hannemann. Kornelijos Jankauskienės nuotr.

8 – Kun. Mindaugas Kairys kalba apie VšĮ „Liuteronų diakonija“ veiklą. Kornelijos Jankauskienės nuotr.

 

 

 

 

 

Puslapiai: 1 2

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galbūt jums naudinga...

Mažosios Lietuvos šiaurinio pasienio istorijos (II)

Plačiau →