Įkeliama...
Jūs esate čia:  Pradžia  >  Aktualijos  >  Aktualus straipsnis

Lietuviškos Kalėdos Karaliaučiaus krašte

Pagal   /  2016 sausio 18  /  Komentarų nėra

Kasmet baigiantis kalendoriniams metams prieš Kalėdas Karaliačiaus krašto lietuvių kalbos mokytojų asociacijos pirmininkas Aleksas Bartnikas, Mažosios Lietuvos lietuvių draugijos Čikagoje atstovas Lietuvoje Jonas Glinskis ir Karaliaučiaus krašto lietuvių bendruomenės pirmininkas Sigitas Šamborskis sukviečia į Panemunę Karaliaučiaus krašte dirbančius lietuvių kalbos ir etnokultūros mokytojus, lietuviškų ansamblių vadovus. Susirinkę aptarėme prabėgusius metus, kalbėjome apie ateities planus.

Mažosios Lietuvos lietuvių draugijos Čikagoje dėka Jonas Glinskis parūpino kalėdinių dovanėlių Karaliaučiaus krašte lietuvių kalbos ir etnokultūros besimokantiems moksleiviams saldainių, enciklopediją ir diską apie Lietuvą. Mažosios Lietuvos fondas apmokėjo mokytojams kelionės išlaidas.

Visuomet pradžiugina Karaliaučiaus krašto lietuvių bendruomenės pirmininkas Sigitos Šamborskis, pirmasis pradėjęs šią tradiciją sveikinti krašto lietuvius pačių gražiausių žiemos švenčių proga. P. Sigitas atvežė iš UAB „Naujasis Nevėžis“ sausų pusryčių ir traškučių, iš Maisto banko – kavos, UAB „Inčas“ (popierius ir jo gaminiai) prašyminio, spalvoto popieriaus kopijavimui, popieriaus kubelių užrašams, kalendorių. Mokytojai gavo po UAB „Inčas“ firminį puodelį, knygų apie lietuvių tautos, jos rašto kilmę, maišelių kalėdinėms dovanėlėms supakuoti.

Už tai, kad galime pradžiuginti savo moksleivius lietuviškomis dovanėlėmis, nuoširdžiai dėkojame Amerikos lietuviams: Mažosios Lietuvos lietuvių draugijos ir Mažosios Lietuvos fondo atstovams: pirmininkui Jurgiui Anysui, kunigams Valdui Aušrai, Miliauskui, Astai ir Viktorui Šimkams. Ačiū Jonui Glinskiui, kuris kasmet nuperka lietuviškų saldainių, juos paskirsto mokykloms, atveža į Panemunę, kad mokytojams būtų patogiau pasiimti, parūpina dovanėlių. Ačiū bendruomenės pirmininkui už šitiek metų gyvuojančią kalėdinių dovanėlių tradiciją.


Emilija Algaudė Bukontienė, Uljanovo (Kraupiško) vidurinės mokyklos mokytoja

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galbūt jums naudinga...

Renginys Šereiklaukio dvare

Plačiau →