Įkeliama...
Jūs esate čia:  Pradžia  >  Aktualijos  >  Aktualus straipsnis

Lietuvininkų bendrijos ir Sandoros padėkos ir pagerbimo vakaronė

Pagal   /  2014 gegužės 2  /  Komentarų nėra

Lietuvininkų bendrijos ir Sandoros padėkos ir pagerbimo vakaronė

Sausio 28 d. vakare lietuvininkų bendrijos ir Sandoros nariai susirinko pagerbti Klaipėdos muzikinio teatro chormeisterį Vladimirą Konstantinovą ir padėkoti už Mažosios Lietuvos muzikinio palikimo puoselėjimą. V. Konstantinovas Klaipėdos 750 metų jubiliejui sukūrė kantatą, į kurią įpynė lietuvininkų giesmes ir dainas. Kūrinyje skambėjo dainos “Ei kilo kilo”, “Ten ant jūračių”, “Anchen von Thorau”, giesmės “Dvasia Šventoji”, “Pranaše didis” ir kt. bei M. Mažvydo choralas.

Vakaronėje dalyvavo lietuvininkų patriarcho Martyno Jankaus vaikaitė Evė Jankutė, muzikologė dr. D. Kšanienė, Sandoros tarybos pirmininkė M.Piklaps, evangelikų liuteronų kunigai Mindaugas Kairys ir Liudas Miliauskas.

V. Konstantinovas sakė, kad Klaipėdos Kultūros skyriaus vedėja V. Laužikienė prašė Klaipėdos miesto jubiliejui sukurti ką nors klaipėdietiško. Jį sudomino rygietiškas muzikinis fejerverkas, kuris ir buvo paskata sukurti ką nors panašaus Klaipėdoje. Pirmą kartą kūrinys atliktas per Klaipėdos jubiliejų, pereitų metų rugpjūčio 1 dieną. Gyvai šis kūrinys atliktas per sausio 15-osios 80-ąjį jubiliejų.

Dr. D. Kšanienė pasidžiaugė, kad po tokios ilgos pertraukos, t. y. nuo Vydūno, vėl atkreiptas dėmesys į Mažosios Lietuvos dainas ir giesmeles, jų harmonizavimą. Profesionalus jų įkomponavimas į didelį kūrinį sutvirtina Mažosios Lietuvos muzikinę kultūrą, nes iki šiol lietuvininkų dainos ir giesmės buvo atliekamos tik folkloro ansamblių. Dabar jos ateina į profesionaliąją muziką. Siūlė šias giesmes ir dainas priderinti muzikiniams instrumentams.

Kunigas M. Kairys pastebėjo, kaip koncerto metu, atpažinus kūrinyje savo giesmes ir dainas, nušvito žmonių veidai. Džiugu, kad mūsų giesmės įtrauktos į didelį muzikinį kūrinį.

Jaunimo ir vaikų folkloro ansamblio “Vorusnėlė” vadovė dr. D. Kiseliūnaitė sakė, kad šio kūrinio autorius jau ir seniau yra paruošęs natas “Vorusnėlės” programai, taip pat paruošė giesmeles Giesmių giesmelei. Vis ieškoma naujų formų. Manau, kad ateityje bus galima išleisti jo harmonizuotų dainų ir giesmelių rinkinėlį.

M. Piklaps taip pat buvo maloniai nustebinta. Lietuvininkų bendrijos narys V. Petraitis padėkojo autoriui už pačią šviesiausią šventės dalį, nusinešusią tą kartėlį, atsiradusį dėl to, kad šventėje nebuvo nė vieno šalies vadovo.

Susirinkusieji pageidavo įsigyti kūrinio įrašų. V. Konstantinovas pažadėjo jų norą patenkinti.

Seimelio pirmininkė R. Mačiūnienė susirinkusiųjų vardu padėkojo autoriui už jo taip mielą lietuvininko širdžiai kūrinį, įteikė gėlių ir knygą “Klaipėda. Istorija populiariai”.

2003 m. sausio 28 d.

  • Paskelbta: 7 m. atgal į 2014 gegužės 2
  • Autorius:
  • Paskutinė redagavimo data: gegužės 2, 2014 @ 6:32 am
  • Šaltinis: Aktualijos

Galbūt jums naudinga...

Renginys Šereiklaukio dvare

Plačiau →