Įkeliama...
Jūs esate čia:  Pradžia  >  Kultūra  >  Aktualus straipsnis

Lietus Sueigoje pas Martyną Jankų nenustelbė vaizdo, žodžio ir muzikos galių

Pagal   /  2018 rugpjūčio 22  /  Komentarų nėra

Kaip ir kasmet šiltas ir jaukus pasibuvimas įvyko Martyno Jankaus muziejuje, kur į kasmetę Sueigą pas Martyną Jankų buvo sukviesti visi neabejingi menui, profesionaliai muzikai ir jaukiai bendrystei.

Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejaus direktorė Liudvika Burzdžiuvienė pasitikusi visus Bitėnų kapinių prieigose, kvietė rimčiai ir apmąstymams šalia Martyno Jankaus ir Vydūnos kapų. Žvakelėmis ir gėlėmis susirinkusieji pagerbė Martyno Jankaus, kurio 160-ąsias metines mini visa Lietuva ir Vydūno, 150-ųjų metinių minėjimui parengtus kapus. Minutė tylos priminė šių didžiavyrių, tautos šviesuolių gyvenimus ir kvietė darbui vardan savo krašto ir tautos.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jaunasis architektas Aurimas Širvys susirinkusiems pristatė Jankų  sodybos grafinę vizualizaciją, kuri, pasak muziejaus direktorė, galbūt kažkada taps realybe.

 

 

 

 

    Dangus liovėsi pilti lietų būtent tuo metu, kai dešimtį dienų muziejuje plušėję tarptautinio plenero dalyviai dailininkai, pristatė savo kūrinius. Paveikslų sodą šiemet papildė dešimt naujų ypatingų darbų. Savo talento vaisius Sueigos pas Martyną Jankų dalyviams pristatė ir būsimiems muziejaus lankytojams paliko patys autoriai: Saulius Kruopis (Vilnius) – plenero koordinatorius, Skaidrė Butnoriutė (Vilnius), Benas Alejūnas (Šiauliai), Gagik Parsamian (Armėnija), Vilius Biskis (Šiauliai), Aleks Ksjondzau (Minskas, Baltarusija), Juozas Pranckevičius (Vilnius), Gintaras Palemonas Janonis (Vilnius), Marina Kačaturova (Tbilisis, Gruzija), Andrej Fedosijenko (Charkovas, Ukraina). Menininkai vieningai kalbėjo apie Mažosios Lietuvos ir Pagėgių krašto unikalios gamtos grožį, ypatingą šio krašto istoriją, kuri įkvėpė juos darbams ir dėkojo už šiltą priėmimą, globą ir rūpestį Pagėgių savivaldybės merui Virginijui Komskiui ir jo komandai, Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejaus direktorei Liudvikai Burzdžiuvienei ir visiems muziejaus darbuotojams. Dėkingumo žodžius išklausė ir šventėje dalyvavę Pagėgių savivaldybės administracijos direktorė Dainora Butvydienė, pavaduotojas Alvidas Einikis. Dėkingi menininkai apdovanojo savo darbais visus, kuriems per šią meno dekadą pajuto dėkingumą.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na o nuo scenos dėkingumo aktą tęsė meras Virginijus Komskis, kuris už ypatingus nuopelnus Pagėgių kraštui, už krašto garsinimą, nenuilstantį darbą krašto gerovei ir meilę jam Amžinosios Rambyno kalno knygos kopija „Rambyniuke“ apdovanojo Iloną Meirę, Pagėgių krašto turizmo informacijos centro direktorę ir Juozą Vercinkevičių, istorinio laikraščio „Voruta“ redaktorių, aktyvų visuomenininką, daugelio knygų redaktorių.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Muziejui, pasak Mero, už pasiaukojamą darbą padovanotas patriarcho Martyno Jankaus portretas.

Muziejininkams dėkojo ir Lietuvos Respublikos Seimo nario Ričardo Juškos vardu kalbėjo bei Vasario 16-osios faksimilę įteikė Savivaldybės tarybos narė Gražina Jankauskienė. seimo nario gėlės taip pat perduotos ir pirmosios muziejaus įkūrėjai Birutei Žemgulienei.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Visus linkėjimus, visus gražius žodžius tarsi palaimino prapliupęs šiltas vasaros lietus anaiptol, nei vieno neišgąsdino, nes scena buvo atiduota ypatingajai Evelinai Sašenko, užbūrusiai klausančiuosius svajinga Paryžiaus nuotaika, ypatinga vidine šiluma ir romantiškomis dainomis.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vyriausioji specialistė kultūrai

Ingrida Jokšienė

 

 

 

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galbūt jums naudinga...

Mažosios Lietuvos šiaurinio pasienio istorijos (II)

Plačiau →