Įkeliama...
Jūs esate čia:  Pradžia  >  Mažoji Lietuva  >  Klaipėdos rajono savivaldybė  >  Aktualus straipsnis

Lenkiško folkloro koncertas su Malwina Paszek

Pagal   /  2018 lapkričio 13  /  Komentarų nėra

 

2018 m. lapkričio 22 d. 18.00 val. kviečiame į Klaipėdos etnokultūros centre (Daržų g. 10) vyksiantį lenkiško folkloro koncertą su Malwina Paszek. Malwina ‒ tradicinės vokalinės muzikos atlikėja, įvaldžiusi daugybę instrumentų: groja akordeonu, pianinu, karimba, citra ir kt., tačiau aistringiausiai įsimylėjusi ratukinę rylą. Muzikantė 2011 m. baigė Poznanės muzikos akademiją. Baigiamajame bakalauro darbe nagrinėjo Vivaldžio kūrinius, kuriuos Nicolas Chédeville transponavo rylai ir kameriniam orkestrui („Les Saisons Amusantes“). Atlikėjos koncertų repertuaruose ‒ šiuolaikinė muzika rylai, tradicinė (prancūzų, lenkų, ukrainiečių, baltarusių) ir baroko muzika.

                      Malwina Paszek dalyvauja ir kuria „baltojo dainavimo“ grupėje „Droryje“ ir „Ludożercy z innej wsi“, taip pat gilinasi į Balkanų bei kabareto muzikos stilius. Su kvartetu „Bedebede & Purandare“ kuria muziką lėlių teatrų spektakliams, radijo laidoms ir nebyliajam kinui. Bendradarbiauja su Lenkijos archeologijos, etnografijos ir regioniniais muziejais, tiek kaip muzikantė, tiek kaip mokytoja (veda ratukinės rylos ir „baltojo dainavimo“ mokymo užsiėmimus). Ketvirtadienio susitikime Malwina Paszek atliks tradicines Rytų Lenkijos bei kelias Ukrainos, Baltarusijos dainas, pritariant rylai, o taip pat dainas užrašytas gimtojoje Didžiosios Lenkijos vietovėje, kurioje užaugo ‒ Pałuki (Didžiosios Lenkijos ir Kujavijos pasienis).

Įėjimas laisvas.

Tai vienas iš projekto ,,Etnoreidas“ renginių ciklo „Etnolaboratorijos“ Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba

 

Klaipėdos etnokultūros centro informacija

Tel. 846 312113

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galbūt jums naudinga...

Mažosios Lietuvos šiaurinio pasienio istorijos (II)

Plačiau →