Įkeliama...
Jūs esate čia:  Pradžia  >  Aktualijos  >  Aktualus straipsnis

Lauksargių bažnyčia – nauja kultūrinė erdvė?

Pagal   /  2015 liepos 26  /  Komentarų nėra

unnamed

Tauragės literatų klubo „Žingsniai“ ir Lauksargių evangelikų liuteronų klebono Ediko Šulco iniciatyva praėjusį penktadienį, liepos 17 dieną, Lauksargių evangelikų liuteronų bažnyčioje įvyko poezijos ir muzikos vakaras „Kalbėjimas tylos laiku“. Į renginį susirinko pilna bažnyčia klausytojų.

Net ir patys organizatoriai netikėjo, kad penktadienio vakarą  kaime į poezijos vakarą galėtų ateiti tiek žmonių. O ir pačiuose Lauksargiuose evangelikų liuteronų tikėjimo žmonių vos vienas kitas. Bažnyčia gi statyta  1887 metais, kai Lauksargių parapija buvo skaitlinga, o gyvenvietė ir visa Mažoji Lietuva priklausė Vokietijai. Per Antrąjį  pasaulinį karą ir po jo parapija ir bažnyčia visiškai ištuštėjo. Į Lauksargius kėlėsi gyventojai iš visos Lietuvos, dažniausiai katalikų tikėjimo. Berods,  Lauksargių seniūnas Jonas Gedminas yra minėjęs, kad seniūnijoje gyvena tik vienas vietinis gyventojas. Dabar, žinoma, pasikeitė laikai, keitėsi, užaugo kelios kartos ir jos jau drąsiai gali vadintis tikrais lauksargiškiais.

Malonu, kad tarp katalikų ir evangelikų liuteronų nebėra kažkokios įtampos ar priešpriešos, įspūdingos architektūros, nuostabios akustikos Lauksargių bažnyčia gali tapti dar vienu kultūros židiniu, jungiančiu aplinkinius gyventojus į darnią bendruomenę. Juolab, kad poezijos ir muzikos vakaro pradžioje kunigas Edikas Šulcas perskaitė Lietuvos Evangelikų Liuteronų Bažnyčios vyskupo Mindaugo Sabučio laišką, kuriame vyskupas skatina Lauksargių bažnyčią dalyvauti prasmingoje kultūrinėje veikloje  tenkinant bendruomenės  kultūrinius poreikius.

Iš tikrųjų įdomi bažnyčios architektūra, geras skambėjimas , čia tvyranti aura padarė didelį įspūdį Tauragės literatams, klubo vadovei Vilijai Užmiškienei, saksofonininkui  Sigitui Kazakevičiui. Savo kūrybos eiles bažnyčioje skaitė Bronislava Žilienė, Stefanija Mažeikienė, Iveta Skurvydienė (ji buvo viena iš idėjos surengti bažnyčioje vakarą autorių), Lina Astrauskienė, Indra Uginčienė, Jonas Jakštaitis, Vida Mikalauskienė, Eugenijus Šaltis. Vilija Užmiškienė deklamavo savo mamos, buvusios aktyvios klubo narės Ausmos Valčackienės  eiles. Renginyje dalyvavo ir Lauksargių seniūnijoje, Griežpelkiuose gyvenantis  žinomas prozininkas Remigujus Žukauskas, fotomenininkas Romualdas Vaitkus, Tauragės rajono savivaldybės mero patarėja Dalia Vaišvilienė (ji Mero ir savo vardu padėkojo organizatoriams ir dalyviams),  kiti rajono kultūrininkai.

Prasmingas poezijos ir muzikos vakaro pavadinimas „Kalbėjimas tylos laiku“  nepaprastai gerai derinosi su bažnyčios tyla ir poezijos , muzikos skambesiu. Vakarą labai gerai įvertino vietiniai klausytojai, atvykę iš |Tauragės poezijos mėgėjai, kunigas E. Šulcas, literatai.

Renginio partneriai – Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešoji biblioteka.

Eugenijus Šaltis

Romualdo Vaitkaus nuotr.

Poezijos ir muzikos vakaras „Kalbėjimas tylos laiku“ Lauksargių bažnyčioje. Romualdo Vaitkaus nuotr.Poezijos ir muzikos vakaras „Kalbėjimas tylos laiku“ Lauksargių bažnyčioje. Romualdo Vaitkaus nuotr.Poezijos ir muzikos vakaras „Kalbėjimas tylos laiku“ Lauksargių bažnyčioje. Romualdo Vaitkaus nuotr.Poezijos ir muzikos vakaras „Kalbėjimas tylos laiku“ Lauksargių bažnyčioje. Romualdo Vaitkaus nuotr.Poezijos ir muzikos vakaras „Kalbėjimas tylos laiku“ Lauksargių bažnyčioje. Romualdo Vaitkaus nuotr.Poezijos ir muzikos vakaras „Kalbėjimas tylos laiku“ Lauksargių bažnyčioje. Romualdo Vaitkaus nuotr.Poezijos ir muzikos vakaras „Kalbėjimas tylos laiku“ Lauksargių bažnyčioje. Romualdo Vaitkaus nuotr.
tauragesradijas.lt informacija

Galbūt jums naudinga...

Renginys Šereiklaukio dvare

Plačiau →