Įkeliama...
Jūs esate čia:  Pradžia  >  Aktualijos  >  Aktualus straipsnis

Kelionė į Tilžę – viena įstabiausių kelionių literatūros istorijoje

Pagal   /  2014 birželio 3  /  Komentarų nėra

Neringiškė, Klaipėdos Hermano Zudermano mokyklos mokinė, Martyna Feser pristatė savo režisuotą filmą pagal Hermano Zudermano romaną „Kelionė į Tilžę“.

Neringiškė, Klaipėdos Hermano Zudermano mokyklos mokinė, Martyna Feser pristatė savo režisuotą filmą pagal Hermano Zudermano romaną „Kelionė į Tilžę“. 35 minučių trukmės filmo aktoriai – Nidos miestelio gyventojai labai džiaugėsi šio filmo premjera ir buvo pirmieji šio kūrinio kritikai. Daugiau apie filmą mums papasakos jo sumanytoja bei režisierė Martyna Feser.

Kaip kilo mintis sukurti šį filmą?

Šias metais švenčiame 150-ąsias H. Zudermano metines, šia proga Šilutėje įsikūręs H. Zudermano klubas paruošė projektą. Jame dalyvauti kvietė įvairių mokyklų mokinius bei studentus. Buvo galima rašyti mokslinio tipo referatus, rašinius, tačiau aš nutariau sukurti filmą. Idėja neišblėso ir padrikos mintys netrukus įgijo formą.

Kodėl filmas vokiečių kalba? Ar galime sulaukti pažado, kad greitu metu galėsim visus pakviesti pažiūrėti filmą, įgarsintą lietuvių kalba?

Kad filmas būtų įgarsintas vokiečių kalba – ne mano mintis, manęs tiesiog paprašė, nors priežasčių neįvardijo. Galbūt todėl, kad H. Zudermanas pats buvo vokietis ir savo knygas rašė vokiečių kalba.

Filmas tikrai bus įgarsintas lietuvių kalba ir jį pažiūrėti bei įvertinti galės visi norintys.

Ar gali trumpai papasakoti apie filmo siužetą?

Hermano Zudermano istorijos kaip nugrėbtos nuo mažosios Lietuvos pakrančių pievų’85

Jo knygose atgyja Lietuvos istorijos su Grėtėm, Elzikėm, Ansai…Rašytojo istorijos nukeliavo ilgą kelią iki šių laikų.

Kelionė gali būti matuojama atstumu, jos trukme arba tuo, kas atsitinka tavo viduje. Kelionė i Tilžę visada išliks kaip dvasinės kelionės simbolis, o ne atstumas iš taško A į tašką B. Kelionė į Tilžę yra viena įstabiausių kelionių literatūros istorijoje.

Vilviškių kaime gyveno graži ir laiminga šeima – tėtis Ansas, mama Indrė ir trys vaikučiai. Gyvenimas buvo gražus, kol nepasirodė Buše. Ji atėjo tarnauti į Balčiaus kiemą, ir, regis, pats velnias bus ją ten atsiuntęs. Šūkaudavo ji nuo ankstaus ryto iki vėlaus vakaro – visiška tylios, ramios Indrės priešingybė. Patraukliai Bušei suvilioti vyrus nebuvo sudėtinga. Taigi į jos pinkles pakliuvo ir Ancas, kurį Bušė ne tik apsuko aplink pirštą, bet dar įkalbėjo nužudyti Indrę. Ji nebuvo iš kelmo spirta ir greitai surado tinkamą būdą – nuskandinti, o kad viskas neiškiltų aikštėn, nutarė tai pavadinti susitaikymo kelione. Kelione i Tilžę. Galiausiai įkalbėjo Indrę plaukti, tačiau Bušės lūkesčiai nepasiteisino ir Ancui akys atsivėrė: jis suprato, kad pati nuostabiausia ir žaviausia moteris yra šalia jo, ir iš naujo įsimylėjo Indrę.

Ar lengva buvo surasti aktorius?

Įkalbinti vaidinti nebuvo sunku, nors žmonės labai užsiėmę, turintys užtektinai savo darbų ir rūpesčių. Aktoriai tikrai buvo puikūs, tačiau trūko laiko ir padaryti viską, kaip įsivaizdavau, buvo neįmanoma.

Pati esi jauna mergina. Ar nebuvo sunku dirbti su aktoriais, susitarti dėl dekoracijų bei vietos filmuoti?

Na, ne visada buvo lengva, tačiau aktoriai buvo labai šaunūs ir stengėsi, kiek leido galimybės ir laikas. Buvo daug nerimo, kad niekas nebepavyks, lūkesčiai nepasiteisins, tačiau stengėmės, kiek galėjom.

Nida yra mažas miestas, visi vieni kitus pažįsta ir vieni kitiems padeda, taigi susitarti dėl vietų vaidinimams nebuvo sunku. Draugiškai mus priėmė ir leido filmuoti Nidos etnografijos muziejus. Už tai esu labai dėkinga.

Aprangą gauti taip pat nebuvo sunku, nes pati lankau folkloro ansamblį „Giedružė“ – turime gražius tautinius rūbus. Filme vaidino ir folkloro ansamblio vadovė – taigi viskas vyko dar paprasčiau.

Ar ketini tęsti šia veiklą ir toliau? Kalbu apie dar vieno filmo sukūrimą.

Taip, nes man tai įdomu. Mane visuomet žavėdavo kūrybinis darbas, nes galiu atskleisti savo idėjas ir mintis. Norėčiau studijuoti kinų meną ir ateityje sukurti ne vieną filmą.

Linkiu tau daug kūrybinių idėjų.

„http://www.ve.lt/?data=2007-10-23&rub=1065924825&id=119307262“, 2007 m. spalio 21 d.

  • Paskelbta: 7 m. atgal į 2014 birželio 3
  • Autorius:
  • Paskutinė redagavimo data: birželio 3, 2014 @ 2:36 pm
  • Šaltinis: Aktualijos

Galbūt jums naudinga...

Renginys Šereiklaukio dvare

Plačiau →