Įkeliama...
Jūs esate čia:  Pradžia  >  Kultūra  >  Aktualus straipsnis

Johanesas Bobrovskis – sarmatiško kraštovaizdžio poetas, projektas be sienų Vokietija – Rusija – Lietuva

Pagal   /  2018 rugsėjo 27  /  Komentarų nėra

Ar yra šiandien nors vieno vokiškos kilmės rašytojo kūryba tokia aktuali Kaliningrado srityje ir besiribojančiame Lietuvos pasienio regione. Ar nors vienas vokiškos kilmės rašytojas paliko tokį gilų literatūrinį pėdsaką šių dviejų Vokietijos valstybei priklausiusių regionų istorijos puslapiuose. Kas yra kas?

Johanesas Bobrovskis – sarmatiško kraštovaizdžio poetas. Bobrovskio draugijos veikia Vokietijos Federacinėje Respublikoje, Kaliningrado srityje ir Lietuvoje. Gatvių pavadinimams suteikiamas jo vardas. Kas du metai Berlyne vyksta Bobrovskio medalio už nuopelnus literatūros srityje apdovanojimai. Vilniuje, Berlyne, Tilžėje ir Kaliningrade namus puošia atminimo lentos. Jo vardas ir kūryba vienodai įprasminami ir gerbiami tiek Lietuvoje, tiek Kaliningrado srityje ir Vokietijos Federacinėje Respublikoje.

 

Žymūs Saksonijos fotografai nusprendė genialiai įprasminti Johaneso Bobrovskio kūryboje keliamus diskusinius klausimus, kurie ypatingai aktualūs šiandien visoje Europoje. Trys menininkų sąjungos Vokietijoje ,,Meno rūsys“, ,,Galerija n Europa“ ir ,,Aktyvi kultūra“ subūrė profesionalią fotografų, menininkų komandą iš Lietuvos, Kaliningrado srities ir Vokietijos. Kiekvienas kūrėjas savo šalies viduje turėjo atrasti Bobrovskio kūrybos pėdsakus, užuominas, mįsles, teiginius, istorinius faktus, simbolius. Pagrindinį kiekvieno menininko autorinį darbą papildė nuotraukų serijos ir Bobrovskio citatos. Tuo tikslu išleista brošiūra, kurioje pateikiamos 37-ios fotografijos, atspindinčios pagrindinius Bobrovskio kūrybos diskusinius klausimus – meilė, gimtinė, praradimai, kaltė, netektis, susitaikymas, mirtis.

,,Literatūrinė kalba, kuri užburia“ yra pagrindinė vizualių meninių fotografijų ir muzikinių interpretacijų apie Johanesą  Bobrovskį projekto ašis. Fotografijų autoriai yra lietuvis Artūras Valiauga, penki rusai – Oleg Kostyuk, Dmitry Vyshemirsky, Igor Ryanzantsev, Juri Pawlov, Sascha Lubin, šeši vokiečiai – Matias Šuman, Tilo Švalbe, Matias Jakiš, Jan Oelker, Joerg Seifert, Holger Vendland.

Maloniai kviečiame spalio 3 d., trečiadienį, 16 val. į Pagėgių krašto turizmo centrą, kuriame įvyks tarptautinės parodos ,,Johanesas Bobrovskis – sarmatiško kraštovaizdžio poetas“ atidarymas.

Tą pačią dieną 17 val. Vilkyškių evangelikų liuteronų bažnyčioje įvyks stereotipus laužantis muzikinių interpretacijų koncertas. Matthias Jackisch/Vokietija – skulptorius, muzikas, atliks neregėtos technikos muzikines interpretacija akmens fleita.

Bobrovskio kūrybos gyvavimo kelias tai jo literatūrinio palikimo meninių, muzikinių interpretacijų išraiška ir sklaida Europoje.

 

Parengta pagal VšĮ „Pagėgių krašto turizmo informacijos centras“ informaciją

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galbūt jums naudinga...

Renginys Šereiklaukio dvare

Plačiau →