Įkeliama...
Jūs esate čia:  Pradžia  >  Aktualijos  >  Aktualus straipsnis

JAV lietuvių bendruomenės pirmininkės, tauragiškės Sigitos Šimkuvienės kreipimasis

Pagal   /  2016 liepos 21  /  Komentarų nėra

JAV-lietuviu-bendruomenes-pirmininkes-tauragiskes-Sigitos-Simkuvienes-kreipimasis_imagelarge

Sigita Šimkuvienė (pirma iš kairės) su studentais iš JAV susitiko su rajono meru S.Mičiuliu

www.kurjeris.lt

Mieli tauragiškiai, norėčiau trumpai Jums pristatyti Jungtinėse Amerikos Valstijose veikiančią visuomeninę organizaciją – JAV Lietuvių bendruomenę. Ši organizacija, susikūrusi prieš 65-erius metus, puoselėja lietuviškas tradicijas iki pat šiol.

Ką tik praėjusi XV Šiaurės Amerikos šokių šventė tik patvirtino, kaip lietuviai, išsibarstę po visą pasaulį, tvirtai puoselėja lietuvišką kultūrą, kalbą. Ką tik Baltimorėje praūžusi šventė „Šaukia ten tave kelionė“ (pagal Bernardo Brazdžionio eiles) įrodė, kad išeiviams rūpi lietuviškos tradicijos, jie puoselėja tautinius šokius, sukviesdami dalyvius iš šešių šalių. Arenoje „Suktinio“, „Kupolinio“, Jadvygos polkos muzikoje sukosi net 1800 šokėjų iš 46 šokių grupių.

Galime pasidžiaugti, kad tauragiškiai aktyvūs ir JAV Lietuvių bendruomenėje: jaunas, šaunus veikėjas – JAV LB vykdomasis pirmininkas Juozas Kazlauskas, gyvenantis Bostone, Socialinių reikalų tarybos pirmininkė Renata Kasiukevičius iš Čikagos, Bostono apylinkės pirmininkė Rima Girniuvienė, ką tik neseniai įsikūrusios apylinkės Reno mieste – Nevadoje pirmininku buvo išrinktas Sigitas Jakaitis. Vorčesterio MA LB apylinkės pirmininkė – Eglė Milašauskaitė, Šiaurės Karolinos apylinkės pirmininkė – Gabija Jancevičiūtė. Gintarė Ivanovaitė šiemet dirbo su LISS programa. Visi dirba savanoriais, už tai negaudami jokio atlyginimo. JAV Lietuvių bendruomenė išgyvena iš aukų ir nario mokesčio. Tauragiškių informacijai – mes, turėdami galimybes, padedame įvykdyti keletą projektų, susijusių su moksleiviais ir miesto vaikų biblioteka, kurių veiklą stebime ir džiaugiamės.

Šiemet su Tauragės moksleivių kūrybos centru sutarėme surengti stovyklą paaugliams „Veringos“ stovyklos teritorijoje „Veringa  – geros nuotaikos stovykla“. LISS gimnazistai  savaitę savanoriaus Tauragės ligoninės Vaikų skyriuje, aplankys keletą įdomesnių lankytinų vietų, tikėtina, kad svečiuosis pas Tauragės merą Sigitą Mičiulį.

Kartu su šia programa Tauragėje, pilies kiemelyje, liepos 20 d. 14 val. apsilankys ir dailininkas, vaikiškų knygų autorius Rolandas Dabrukas, gyvenantis Los Angeles, CA. Atvykusiems bus tikrai įdomus knygutės pristatymas – spektaklis.

Norintieji sužinoti daugiau apie JAV Lietuvių bendruomenės veiklą ir darbus galės išgirsti  liepos 21 d. 16 val. Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje. Ten vyks susitikimas su dar vienu kaliforniečiu – Donatu Januta. Visi kviečiami dalyvauti jo knygos „Lietuviškais takais“ pristatyme. Autorius kaip tik šiomis dienomis keliauja po Ukrainą. Laukiame jūsų visuose renginiuose, bus malonu pasimatyti ir pabendrauti.

Pagarbiai JAV LB KV Pirmininkė Sigita Šimkuvienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galbūt jums naudinga...

Renginys Šereiklaukio dvare

Plačiau →