Įkeliama...
Jūs esate čia:  Pradžia  >  Aktualijos  >  Aktualus straipsnis

Išėjo pirmasis Mažosios Lietuvos enciklopedijos tomas

Pagal   /  2014 birželio 4  /  Komentarų nėra

Šis mokslo ir kultūros informacinis leidinys, skirtas Karaliaučiaus ir Klaipėdos kraštų kultūrai bei istorijai aptarti, rengiamas išeivijos ir Lietuvos specialistų.

Šis mokslo ir kultūros informacinis leidinys, skirtas Karaliaučiaus ir Klaipėdos kraštų kultūrai bei istorijai aptarti, rengiamas išeivijos ir Lietuvos specialistų. Jame aprašomo Lietuvos ir Prūsijos aktualijos, ypač daug dėmesio skiriama lietuvių kultūrai, raštijai, švietimui, tautiškumui, Lietuvos valstybingumui įtvirtinti.

Išskirtinė enciklopedijos svarba – galimybė įamžinti vykstantį ar jau prarastą lietuvininkų, prūsų kultūros paveldą, turintį neįkainojamą vertę ne tik lietuvių, baltų, bet ir visos Europos kultūrai. Žvelgiant į šių etninių žemių perspektyvas, šis leidinys svarbus ir politiškai, taip pat pasitarnaus mokslui, tautiškumo ugdymui.

Keturiuose Mažosios Lietuvos enciklopedijos tomuose numatoma išspausdinti apie 12 tūkstančių straipsnių ir kelis tūkstančius iliustracijų iš kaupiamo retų nuotraukų, dokumentų fondo.

Enciklopedijos išleidimo siekį iškėlė Mažosios Lietuvos fondo pirmininkas (dabar vicepirmininkas) profesorius Vilius Pėteraitis, o šio leidinio rengimo darbo 1996 m. ėmėsi Mokslo ir enciklopedijų leidykla (nuo 1997 m. – leidybos institutas). 2000 m. išleistą pirmąjį tomą parengė apie 200 specialistų, kraštotyrininkų, talkinant kitiems lietuvybės mylėtojams Lietuvoje ir išeivijoje.

MLE rengėjai, 2001 m. sausio 6 d.

  • Paskelbta: 7 m. atgal į 2014 birželio 4
  • Autorius:
  • Paskutinė redagavimo data: birželio 4, 2014 @ 11:31 am
  • Šaltinis: Aktualijos

Galbūt jums naudinga...

Renginys Šereiklaukio dvare

Plačiau →