Įkeliama...
Jūs esate čia:  Pradžia  >  Kultūra  >  Aktualus straipsnis

Į Palangą atvyksta vienas geriausių Europoje varinių pučiamųjų orkestrų – BrassBand De Wâldsang

Pagal   /  2017 rugsėjo 5  /  Komentarų nėra

Palangos miesto savivaldybė ir VšĮ „Palangos orkestras“ pristato vieno geriausių Europos varinių pučiamųjų orkestrų iš Nyderlandų Karalystės – BrassBand De Wâldsang – koncertą Palangos koncertų salėje rugsėjo 24 d., 19 val.

BrassBand De Wâldsangoficialiai įkurtas 1977-aisiais ir pelnytai tituluojamas vienu žymiausių Nyderlandų Karalystės orkestrų. Joištakos– De Wâldsang muzikos mokykla Buitenposte, Fryzijos provincijoje. Per 40 veiklos metų BrassBand De Wâldsang sugrojo daugybę koncertų, sukūrė puikių įrašų, daug gastroliavo Europoje ir pelnė titulų įvairiuose konkursuose.

 

Negana to, BrassBand De Wâldsang Nyderlanduose pripažintas XX amžiaus orkestru. BrassBand De Wâldsang 14 kartų pelnė geriausio šalies orkestro titulą ir 19 kartų dalyvavo Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionate. Tai – Nyderlandų Karalystės rekordas. Orkestras puoselėja tradiciją kasmet dalyvauti nacionaliniame varinių pučiamųjų orkestrų čempionate, taip pat rengia Naujametinius koncertus su garsia olandų atlikėja. Kartu su orkestru atvykstantis dirigentas Rieks vanderVelde gimė 1961 m. gruodžio 6 d. Lutjegaste, Groningene, Nyderlanduose ir studijavo eufoniją bei dirigavimą Pedagoginėje Muzikos Akademijoje Leuvardene. Jis taip pat yra aranžuotojas ir kompozitorius bei vienas garsiausių varinių pučiamųjų orkestrų dirigentų Nyderlanduose.

 

Dirbdamas kartu su BrassBand De Wâldsang Rieks vanderVelde užsitarnavo puikią reputaciją nacionaliuose ir tarptautiniuose konkursuose bei koncertiniuose pasirodymuose.

Be to, kad diriguoja dar dviem orkestrams, Rieks vanderVelde yra žinomas ir kaip šalies bei tarptautinių muzikos konkursų arbitras. 2002-aisias Rieks ėmė bendradarbiauti su „GerryProcee Lake MusicPublications“, išleisdamas muzikos varinių pučiamųjų, koncertiniams bei fanfare orkestrams.

Renginys nemokamas. Bilietus-kvietimus platina http://www.bilietai.lt Daugiau informacijos apie renginį: https://www.facebook.com/events/275615079602477/?fref=ts

Daugiau informacijos apie orkestrą: www.dewaldsang.nl

Jurgita Vanagė

Palangos miesto savivaldybės

mero patarėja

Vytauto g. 112

LT-00153, Palanga

Tel. (8 460) 41 401

Faksas (8 460) 40 216

El. paštas jurgita.vanage@palanga.lt Internetinė svetainė www.palanga.lt

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galbūt jums naudinga...

Juknaičių kultūros namuose – Šilutės rajono liaudiškų šokių šventė

Plačiau →