Įkeliama...
Jūs esate čia:  Pradžia  >  Aktualijos  >  Aktualus straipsnis

Į Palangą atvyksta ekspertas iš JAV Dr. Matthew Wagner

Pagal   /  2017 birželio 7  /  Komentarų nėra

www.mazoji-lietuva.lt

Jungtinių Amerikos Valstijų ambasada kartu su kultūrinio-socialinio projekto „Kultūros pieva I LOVE PALANGA“ komanda kviečia į susitikimą su ekspertu iš JAV Dr. Matthew Wagner, kuris birželio 9 d., penktadienį, lankysis Palangoje.

Ekspertas susitiks su skirtingomis Palangos miesto lyderių grupėmis – verslininkais, Savivaldybės, kultūros, turizmo, švietimo ar nevyriausybinių organizacijų atstovais – lyderiaujančiais asmenimis savo srityse, kurie prisideda prie miesto ekonominio klestėjimo, susijusio su kultūriniu, visuomeniniu, gamtiniu paveldu, turima miesto infrastruktūra, potencialiai ar realiai aktualiomis vietomis bei veiklomis.

Susitikimų metu svečias sieks pažinti Palangą bei pasidalins savita prieiga prie ekonominio atgaivinimo problemos bei įžvalgomis, kaip atrasti ekonominį potencialą per kultūrą, gamtą, visuomeninius išteklius, miesto infrastruktūrą.

15:00 val. Dr. M. Wagner skaitys viešą paskaitą ir kvies aktyviai diskusijai – “Miestų ekonominio atgaivinimo strategija: amerikietiška perspektyva. Paskaitą pristato Dr. Matthew Wagner, JAV.”

Paskaita/ seminaras/ diskusija įvyks viešbučio “Vanagupė” konferencijų salėje (Vanagupės g. 31, Palanga).

Dr. Matthew Wagneris nesenai tapo JAV Nacionalinio miestų ekonominio atgaivinimo centro (theNationalMainStreetCenter) ekonominio atkūrimo programų vice-prezidentu. Jo atsakomybės sritis – centro iniciatyvos, vykdomos JAV miestuose, padedant atkurti šių miestų centrus ir komercinius rajonus.

Prieš pradėdamas veiklą JAV Nacionaliniame miestų ekonominio atgaivinimo centre, Dr. Wagneris dirbo dviejose pozicijose: Globalios bendruomenės reikalų (Global Community Affairs) direktoriumi ir tarptautinio mąsto vartojimo prekių įmonės SC Johnson (Glade, Raid, Windex, Ziploc, ir t.t.) – Johnsono plėtros korporacijos (Johnson Redevelopment Corporation), kurios vertė yra 10 milijardų JAV dolerių, prezidentu. Nuo 2011 m. jo įsipareigojimai buvo tarptautinio lygio – jis kūrė korporacijos filantropijos strategiją tvarumo ir darbo jėgos bei ekonominės plėtros srityse, kurios biudžetas buvo 35 milijonų JAV dolerių dydžio vertės. Itin aukštai įvertinti buvo Dr. Wagnerio pasiekimai vadovaujant produkto Lily Pad mažmeninės rizikos verslo strategijos kūrimui, pristatančios SC Johnsono kompanijos ženklo prekes lankytojams ir vartotojams.

Dr. Wagneris dvidešimt metų vadovavo nevyriausybinėms organizacijoms bei dirbo lektoriumi miesto centrų atgaivinimo, verslumo ir ekonominio vystymosi srityse. Wisconsin-Parkside‘o universitete jis konsultuodavo studentus verslo sprendimų paieškų srityje, akcentuodamas bendradarbiavimą su verslo partnerėmis, skaitė paskaitas verslumo tema ir vadovavo Smulkaus verslo plėtros centrui bei Ekonominio augimo sprendimų centrui.

Dr. Wagneris dirbo vadovaujančiose pareigose miestų centrų ir komercinių centrų atgaivinimo srityse, tiesiogiai dalyvaudamas dviejose nacionaliniu mastu pripažintose miestų centrų atgaivinimo programose. Mieste SheboyganFalls, WI, jis vadovavo miesto centro atnaujinimo veiklai, kurios dėka miesto bendruomenė pelnė vieną iš penkių Didžiųjų Amerikos miestų centrų apdovanojimų. Dirbdamas Miestų centrų Racine korporacijos (Racine, WI), vykdomojo direktoriaus pareigose, Dr. Wagneris vadovavo miesto centro planavimo ir įgyvendinimo iniciatyvoms, kurios atnešė daugiau nei 100 milijonų JAV dolerių privačių investicijų ir laimėjo Tarptautinių miestų centrų asociacijos, Sierra klubo ir Amerikos architektų instituto apdovanojimus už miesto centrų vystymą. Taip pat, dirbdamas vyresniuoju programos bendradarbiu Nacionalinio miestų ekonominio atgaivinimo centre, jis teikė tiesiogines konsultacijas įvairių JAV miestų centrų ir komercinių rajonų ekonominės restruktūrizacijos klausimais, įskaitant rinkos analizę, nekilnojamo turto vystymą, miesto centrų plėtotę ir įdarbinimo bei darbuotojų išsaugojimo verslo sektoriuje klausimais. Be profesinės veiklos, akademinėje srityje Dr. Wagneris apsigynė mokslų daktaro disertaciją urbanistinio ekonominio vystymosi ir verslumo srityje. Jis yra prestižinės Fulbright stipendijos gavėjas, pastaruoju metu dėstęs paskaitas apie socialiai atsakingo verslo vystymą Hyderababdo universitete Indijoje.

Šalia įvairių veiklos barų, Dr. Wagneris turi ilgametę patirtį programų kūrimo ir jų įgyvendinimo smulkaus verslo srityje. Už nuopelnus šios srityje jam buvo suteiktas JAV Smulkaus verslo administracijos įsteigtas Viskonsino čempiono apdovanojimas už paramą moterims verslininkėms. Taip pat tam tikru metu jis buvo Baltųjų rūmų tarybos narys, nagrinėjančios automobilių pramonės ekonominę plėtros ir politikos klausimus bei Mičigano valstijos universiteto Ateities inovacijų tyrimų strategijos komandos nariu.
 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galbūt jums naudinga...

Juknaičių kultūros namuose – Šilutės rajono liaudiškų šokių šventė

Plačiau →