Įkeliama...
Jūs esate čia:  Pradžia  >  Aktualijos  >  Aktualus straipsnis

Gyventojų užimtumo didinimo programa – puiki galimybė ir užsidirbti, ir darbo rinkoje pristatyti save

Pagal   /  2018 rugsėjo 27  /  Komentarų nėra

Kasmet Pagėgių savivaldybė vykdo užimtumo didinimo programą, kurios tikslai ne tik siekti kuo didesnio darbingo amžiaus gyventojų užimtumo bei padėti sunkiai besiintegruojantiems į darbo rinką  bedarbiams laikinai įsidarbinti ir užsitikrinti tinkamą pragyvenimo lygį ir mažinti socialinę atskirtį tarp bendruomenės narių, bet ir atnaujinti ilgalaikių bedarbių darbinius įgūdžius, padidinti jų galimybes susirasti nuolatinį darbą.

Kaip akcentavo Pagėgių savivaldybės direktorė Dainora Butvydienė, Užimtumo programa kasmet atnaujinama ir teikiama tvirtinti savivaldybės tarybai. Pasak Direktorės, tai itin naudinga žmonėms, kurie ilgai buvo bedarbiais, prarado darbinius įgūdžius, negali susirasti darbo dėl tam tikrų socialinių priežasčių ir dėl to atsidūrę sunkioje materialinėje padėtyje. Tai puiki galimybė pristatyti save, savo norą dalyvauti darbo rinkoje, pateikti savo asmenines darbines savybes, kompetencijas, kurios patikrinamos tik konkrečioje darbinėje veikloje.

Programos rengėja Pagėgių savivaldybės ekonomistė Dalija Einikienė informavo, kad dalyvauti šioje programoje prioritetas skiriamas nėščioms moterims, asmenims grįžusiems iš įkalinimo įstaigų, piniginės socialinės paramos gavėjams, rūpintiniams ir kt. 2018 metais  Programos dalyvių darbo užmokesčiui, kompensacijoms už nepanaudotas atostogas ir socialinio draudimo įmokoms skirta per 30 tūkst eurų

Šiuo metu Programoje dalyvauja 27 žmonės. Pakalbinti besidarbuojantys Pagėgių mieste, nuoširdžiai prižiūrintys miesto erdves, gėlynus, žmonės džiaugėsi galimybe ne tik užsidirbti, tačiau išeiti iš namų, pristatyti savo gebėjimus ir tuo save užsirekomenduoti galbūt ateityje darbuotojų ieškosiantiems darbdaviams.

Pasak seniūnų, gerai dirbantį programos dalyvį lengva rekomenduoti kitam darbdaviui, verslininkui. Juolab, kad šie žmonės paprastai nėra itin jauno amžiaus ir rasti darbą kaskart tampa vis sunkiau ir dėl prarastos kvalifikacijos, ir dėl žemėjančios savivertės. Kaip kalbėjo seniūnai, šie žmonės yra itin didelė paspirtis seniūnijų ūkyje, jų darbo dėka sutvarkytos seniūnijų ir miesto viešosios ir t.t. erdvės, parkai, poilsio aikštelės ir pan.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Estetiški gėlynai, tvarkingos viešosios erdvės Pagėgiuose – Užimtumo programos dalyvių nuopelnas

 

Vyriausioji specialistė kultūrai

Ingrida Jokšienė

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galbūt jums naudinga...

Renginys Šereiklaukio dvare

Plačiau →