Įkeliama...
Jūs esate čia:  Pradžia  >  Aktualijos  >  Aktualus straipsnis

Diakoninė praktika Lietuvoje

Pagal   /  2014 gegužės 14  /  Komentarų nėra

Dabar Vokietijoje galioja įstatymas, kai jaunuoliai gali pasirinkti: arba metus tarnauti karinėje tarnyboje, arba tuos metus dirbti socialiniu darbuotoju. Ne vienas jaunuolis kaip alternatyvą pasirenka veiklą socialinėje srityje – tiek pačioje Vokietijoje, tiek užsienyje.

Dabar Vokietijoje galioja įstatymas, kai jaunuoliai gali pasirinkti: arba metus tarnauti karinėje tarnyboje, arba tuos metus dirbti socialiniu darbuotoju. Ne vienas jaunuolis kaip alternatyvą pasirenka veiklą socialinėje srityje – tiek pačioje Vokietijoje, tiek užsienyje.

Metus atidirbti socialinėje srityje pasirinko ir Pascal Weinert, 1991 m. gimęs ir augęs Baden Wurttemberg žemės Beilstein mieste. Jo mama – mokytoja, dėsto grafiką ir dizainą profesinėje mokykloje, o tėvas darbuojasi „Knorr“ firmoje, gaminančioje įvairius konservuoto maisto produktus. Pastaruoju metu jis yra firmos administracijos darbuotojas. „Knorr“ produktų rastume ir Jurbarko parduotuvių lentynose.

Pascalis gimnazijoje gerai mokėsi, ypač jam sekėsi fizika ir chemija. Pagrindinė užsienio kalba – anglų, kurią neblogai pramoko. Antroji užsienio kalba – prancūzų. Pascalis šį pavasarį gana sėkmingai išlaikė abitūros egzaminus.

Iškilus alternatyvai, ar karinė tarnyba, ar socialinis darbas, jis pasirinko pastarąjį. Dar besimokydamas gimnazijoje, Pascalis turėjo pažįstamų jaunuolių iš Klaipėdos bei Vilniaus, iš šių buvo nemažai girdėjęs apie Lietuvą ir todėl savo socialiniam darbui pasirinko šį kraštą.

Liepos pabaigoje P. Weinert atvyko į Lietuvą ir buvo nukreiptas į Šakius. Čia įsidarbino vaikų globos namuose. Vaikams padeda ruošti pamokas, laisvalaikiu organizuoja įvairius renginius, sudarė grupę, kurią pats moko groti gitara. Pascalis muzikalus – gerai groja ir gitara, ir fortepijonu. Su globos namuose gyvenančiais vaikais bendrauti nelengva, tačiau Pascalis ilgainiui apsiprato, labiau su jais susipažino ir dabar gerai sutaria.

Weinert šeima – evangelikai. Jurbarko evangelikų liuteronų parapijos kunigas Mindaugas Kairys Pascalį savaitgaliams pasikvietė į Jurbarką. Penktadieniais jis atvažiuoja čia, apsistoja parapijos namuose. Jau suorganizavo mūsų jaunimo grupę, kuri panoro patobulinti savo vokiečių kalbos žinias. Pascalis kiekvieną savaitgalį praveda specialius užsiėmimus. Susirašinėjantiems jis padeda parašyti laiškus, atvirukus. Tikisi, kad ateityje jam atsiras ir kitų veiklos sričių.

Kitą vasarą sugrįžęs į Vokietiją P. Weinert žada stoti į universitetą ir studijuoti fiziką. Sugrįš į namus Lietuvoje įsigijęs ir socialinio–diakoninio darbo, ir gyvenimiškos patirties.

Vytautas Kutkevičius, „http://www.jurbarke.puslapiai.lt/Pages/Naujienos/FailuApdorojimas.php?id=20091015.htm“, 2009 m. spalio 21 d.

  • Paskelbta: 7 m. atgal į 2014 gegužės 14
  • Autorius:
  • Paskutinė redagavimo data: gegužės 14, 2014 @ 3:13 pm
  • Šaltinis: Aktualijos

Galbūt jums naudinga...

Renginys Šereiklaukio dvare

Plačiau →