Įkeliama...
Jūs esate čia:  Pradžia  >  Aktualijos  >  Aktualus straipsnis

Dėkojame už ekskursiją

Pagal   /  2014 gegužės 20  /  Komentarų nėra

Baigiantis mokslo metams Kraupiškio (Uljanovo) vidurinės mokyklos lietuviukai labiausiai laukė ekskursijos. Ekskursiją į Karaliaučių (Kaliningradą) finansavo Mažosios Lietuvos lietuvių draugija Čikagoje.

„Draugui“

Baigiantis mokslo metams Kraupiškio (Uljanovo) vidurinės mokyklos lietuviukai labiausiai laukė ekskursijos. Ekskursiją į Karaliaučių (Kaliningradą) finansavo Mažosios Lietuvos lietuvių draugija Čikagoje.

Dvejus metus su moksleiviais nesilankėme Karaliaučiuje (Kaliningrade), todėl miestas atrodė pajaunėjęs ir pagražėjęs. Mokiniai klausėsi pasakojimo apie didžiausio Rytų Prūsijos miesto, jos sostinės istorinę praeitį, įžymų kultūros centrą.

Pirmiausia apsilankėme Katedroje, kuri pradėta statyti 13-ame amžiuje, o 1991 m. Vokietijai finansuojant buvo atlikti didžiuliai restauravimo darbai. Pabuvojome evangelikų ir pravoslavų bažnyčiose, uždegėme žvakutes, apžiūrėjome katedros muziejus: lietuvių kilmės filosofo I. Kanto, miesto istorijos. Klausėmės pasakojimo apie buvusią miesto pilį, žymius krašto visuomenės veikėjus. Lankėmės prie I. Kanto kapo, apžiūrėjome prie Katedros esančius paminklus.

Lankėmės Pasaulinio vandenyno muziejuje, įsikūrusiame Petro Pirmojo krantinėje, pamatėme kokia graži ir turtinga vandenyno gyvūnija, žiūrėjome kino filmą apie vandenyno gyventojus.

Mokiniai labai norėjo pabuvoti Zoologijos sode, kuris yra vienas seniausių Europoje, įkurtas 1896 m. Vaikščiojome po jo teritoriją, pamatėme ten esančių gyvūnų įvairovę. Jiems sudarytos sąlygos panašios į natūralias. Visa sodo teritorija – turtingas dendroparkas, atviri voljerai, daug žalumos ir erdvės. Apgailestavome, kad nepamatėme beždžionių, kurios dėl remonto darbų išvežtos į Rostovą prie Dono.

Ekskursijoje dalyvavo ne tik moksleiviai, bet ir kai kurie tėvai, mokytojai. Nors vasaros dienos ilgos, bet ši diena pralėkė greitai, nė nepastebėjome, kai reikėjo grįžti namo. Grįždami sustojome Įsrutyje (Černiachovske), pabuvojome prie padavimais apipintos pilies, kurioje įsikūręs muziejus ir meno galerija.

Už galimybę pabuvoti Karaliaučiuje, aplankyti įžymias miesto vietas, muziejus dėkojame Mažosios Lietuvos lietuvių draugijai Čikagoje, jos pirmininkui Viliui Trumpjonui, draugijos valdybai, skyrusiai pinigus projektui „Čia Mažoji Lietuva, čia gyva tėvų kalba“ įgyvendinimui. Draugijos paramos dėka kasmet galime pradžiuginti savo moksleivius ekskursijomis po Karaliaučiaus kraštą.

Uljanovo (Kraupiškio) vidurinės m-klos mokytoja Emilija Algaudė Bukontienė, Tauragė, 2008 m. liepos 22 d.

  • Paskelbta: 7 m. atgal į 2014 gegužės 20
  • Autorius:
  • Paskutinė redagavimo data: gegužės 20, 2014 @ 5:19 pm
  • Šaltinis: Aktualijos

Galbūt jums naudinga...

Renginys Šereiklaukio dvare

Plačiau →