Įkeliama...
Jūs esate čia:  Pradžia  >  Aplinkosauga  >  Aktualus straipsnis

DecarbHeat iniciatyva – nulinė CO2 emisija šildymo ir vėsinimo sektoriuose iki 2050 metų

Pagal   /  2017 gegužės 23  /  Komentarų nėra

„DecarbHeat“ iniciatyva – nulinė C02 emisija šildymo ir vėsinimo sektoriuose iki 2050 m.

Praėjusią savaitę Briuselyje prasidėjo tarptautinė konferencija „Decarb Heat”. Lietuvą šiame renginyje atstovauja vienas iš Šilumos siurblių ir vėdinimo sistemų asociacijos steigėjų ir tarybos narių, Alternatyvaus šildymo įmonių grupės „Naujos Idėjos“ direktorius Liudas Getautas.

Įgyvendinant Europos šildymo ir vėsinimo strategiją, siekiama vienos bendros vizijos – visiško išmetamo anglies dioksido kiekio sumažinimo šildymo ir vėsinimo sektoriuose iki 2050 m. Tai ketinama įgyvendinti pasitelkus didžiulę šildymo pramonės žaidėjų iš įvairių šalių koaliciją, o Briuselyje pasirašytas pirmasis tokio tipo „DecarbHeat“ pramonės įsipareigojimas dėl šildymo ir vėsinimo dekarbonizacijos.

„Apie 50 % viso C02 į aplinką išskiria šildymo / vėsinimo sektorius. Pasiekti nulinę CO2 emisiją – tikras iššūkis. Jį įveikti pavyks tik bendradarbiaujant Europos viduje ir tarp valstybių narių,“ – sako p. Liudas Getautas. „Nors Šilumos siurblių industrija šiandien auga, tačiau politikos formuotojai nacionaliniu, regioniniu ir vietiniu lygmeniu turi paspartinti šį procesą.“

„Decarb Heat“ konferencijoje apie mažiau anglies dioksido į aplinką išskiriantį šildymo / vėsinimo sektorių pabrėžiama miestų svarba, šildymo ir vėsinimo skaitmeninimo įtaka bei pristatomi energijos suvartojimo požiūriu efektyvesnių sprendimų ir atsinaujinančios energijos šaltinių pramonės procesuose naudojimo atvejai.

„Šildymo ir vėsinimo modernizavimas ir atsinaujinančios energijos šaltinių panaudojimas yra būtina sąlyga siekiant sustabdyti klimato kaitą, nebeteršti oro, kuriuo kvėpuojame,“- teigia p. Getautas. Europoje daug pavyzdžių, kai atsinaujinantys energijos šaltiniai pasitelkiami viso miestelio šildymui ir gyventojų aprūpinimui karštu vandeniu. Technologiniai sprendimai tam yra, dėl to turime galimybę tokius projektus įgyvendinti ir Lietuvoje.

Europos šilumos siurblių asociacija vienija narius iš 21 Europos šalies. Lietuvos Šilumos siurblių ir vėdinimo sistemų asociacija tapo oficialia EHPA nare 2017 m. balandžio mėnesį.

Daugiau informacijos: Goda Getautaitė UAB „Naujos Idėjos“ prekės ženklo vadovė Goda.getautaite@naujosidejos.lt Tel. +370 682 50 788

Darius Jokubauskas Šilumos siurblių ir vėdinimo sistemų asociacijos direktorius info@ssvsa.lt Tel. +370 670 26670

https://zenpr.lt/uploads/file/591dd1a5d3408.jpg
https://zenpr.lt/uploads/file/591dd1a8f1eb6.jpg
https://zenpr.lt/uploads/file/591dd1a807e38.jpg

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galbūt jums naudinga...

Patarimai planuojantiems pirkti siuvimo mašiną

Plačiau →