Įkeliama...
Jūs esate čia:  Pradžia  >  Aktualijos  >  Aktualus straipsnis

Dainuojanti Natkiškių seniūnė Vilyta Sirtautienė

Pagal   /  2014 birželio 3  /  Komentarų nėra

2013 m. gruodžio 7 d. sukaks šešeri metai, kai Natkiškių seniūno pareigas eina čia gimusi, užaugusi, su šeima gyvenanti Vilyta Sirtautienė, krašto žmonių vadinama „mūsų Vilyte“.

2013 m. gruodžio 7 d. sukaks šešeri metai, kai Natkiškių seniūno pareigas eina čia gimusi, užaugusi, su šeima gyvenanti Vilyta Sirtautienė, krašto žmonių vadinama „mūsų Vilyte“. Artėjant gražiausioms metų šventėms, seniūnė su vietos aktyviomis moterimis jau pakuoja dovanas, netrukus su vietos muzikantais vyks lankyti beveik 300 šeimų. Tai kalėdinė Natkiškių seniūnijos tradicija.

Vilyta Sirtautienė jau šešerius metus yra Natkiškių seniūnė. Su vyru Liudu turi du sūnus: studentą Justą ir gimnazistą Roką, besimokantį Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijoje. Gruodžio viduryje laukia tradicinė prieškalėdinė kelionė po natkiškiečių ir kituose seniūnijos kaimuose gyvenančių žmonių sodybas ir butus. Teksią aplankyti beveik 300 šeimų.

Kartu važiuoja ir Natkiškių kultūros centro kaimo kapela „Vaivorykštė“, kurioje dainuoja ir pati seniūnė. Jos kabinete jau sukrauta dėžių su kalėdiniais suvenyrais, kuriuos moterys vynioja į dovanėlėms skirtą popierių, riša, puošia ir ruošiasi išvykai. Kai žmonės sulaukia tokių svečių, anot seniūnės, tenka išgirsti visko: dėkoja už dovanas, gražią dainą, kad neužmiršo, kad aplankė, o susigraudinusieji net ašarą nubraukia…

Kai pernai taip aplankė natkiškiečius, kurie įkurdinti Pagėgių senelių globos namuose ir jų slaugos skyriuje, sujaudinta moteris sakiusi: „Mano Vilytė atvažiavo…“ Beje, ir tądien, kai lankėmės Natkiškiuose, nė vienas kalbintas gyventojas V. Sirtautienės nevadino seniūne, o vis – „mūsų Vilytė“.

Seniūnė tai vertina kaip pripažinimą, nuoširdumą ir tuo didžiuojasi, nes jai seniūnijos žmonės – jos gyvenimo dalis.

Pagalbininkai

Natkiškių seniūnijoje bėra 903 gyventojai. Zosės Petraitienės pagrindinėje mokykloje – tik 92 mokiniai. Net keturi vaikai šiais metais išvyko su tėvais į užsienį. Pernai sulaukta 12 naujagimių, šiais metais iki lapkričio 19 d. – 13, tačiau amžinojo poilsio pernai išlydėti 8 gyventojai, šiais metais – jau 11.

Tradicinė vasaros šventė – Oninės, taip pat Kalėdų eglutės įžiebimas, numatytas gruodžio 7-ąją, o lapkričio pabaigoje suplanuota ir jau rengiama Padėkos vakaronė. Anot seniūnės, tai proga padėkoti tiems, be kurių pagalbos ir paramos būtų sunku išsiversti. Nuolat pagelbsti švedų labdaros organizacijos atstovas Tadas Girčius, verslininkas Remigijus Špečkauskas, ūkininkai Nida ir Arūnas Bušniauskai, Genė ir Vytautas Prišmantai, Alanta ir Juozas Venckai, daugelis kitų.

Kalėdines dovanėles ruošia ne tik seniūnijos darbuotojos, bet ir bibliotekininkė Danutė Jonelienė, bendruomenės pirmininkė Nijolė Irena Dargienė, vietos pašte dirbanti Daiva Marozienė, išvyka po seniūniją rūpinasi Natkiškių kultūros centro darbuotojai Rasa ir Valdas Armonai. Šie ir daugelis kitų seniūnijos aktyvių žmonių garsina šį kraštą Pagėgių savivaldybės kasmetinėje šventėje, sportininkai džiugina pergalėmis tinklinio aikštelėse, sublizga krepšinio varžybose – tuo gyvena sporto klubas „Aitvaras“.

Visoje šalyje garsi Natkiškių kaimo kapela „Vaivorykštė“, kuriai vadovauja Valdas Armonas. Turi natkiškiečiai kultūros centre gitarisčių ansamblį, moterų ansamblį, moterų kvartetą. Mėgstantieji pašmaikštauti susibūrė į humoro grupę „Viedaras“.

V. Sirtautienė priminė, kad labai atsakingas darbas būna pasiruošti ir tinkamai pasirodyti pagrindiniame savivaldybės metų renginyje – Pagėgių šventėje, kuri kasmet turi atskirą temą, todėl seniūnijų kiemeliai privalo atitikti tą temą, išsiskirti originalumu, įvairove. Natkiškių seniūnijos bendruomenei, kurios beveik 20 atstovų kuria pasirodymo Pagėgiuose scenarijų, programą bei visą puošybą, puikiai sekėsi trejus metus: jie buvo apdovanoti Pagėgių savivaldybės mero Virginijaus Komskio įsteigtu specialiu „Krištoliniu obuoliu“. Jau trys tokie puikuojasi seniūnės kabinete, o tai reiškia, kad po tris tokius apdovanojimus pelniusios seniūnijos iškovojo pagrindinį prizą – ekskursiją į Druskininkus.

Džiaugdamasi šiemet Pagėgiuose per šventę natkiškiečių surengtu Mažosios Lietuvos „jomarku“, kuriame siūlyta ir batus nuvalyti, ir čia pat verdamos „šilkinės košės“ paragauti, visko, ko širdis geidžia, prisipirkti, seniūnė paminėjo ir Onutę bei Praną Petrošius, gyvenančius Pagryniuose netoli Šilutės, bet bitininkaujančius netoli Natkiškių ir nuolat dalyvaujančius Natkiškių seniūnijos šventėse.

Šiuos bei kitus aktyvius žmones, kurie rūpinasi seniūnijos gyvenimu, planuojama pagerbti rengiamoje Padėkos vakaronėje, į kurią numatyta kviesti visus seniūnijos gyventojus. „Kas kiek gali, tas tiek prisideda, pagelbsti, tačiau man svarbūs visi seniūnijos gyventojai, visus myliu, visais rūpinuosi, kiekvienas savotiškai brangus, net jeigu kartais teko išgirsti ir skaudų žodį…“, – sakė seniūnė V. Sirtautienė.

Tadą Girčių seniūnė vadina krašto geradariu, kuriam rūpi visi. Kartu su švedais šelpia vargingai gyvenančius, prisideda organizuojant šventes, neseniai neįgalaus vyro šeimai nupirko butą, nuolat dalija ligoniams būtinas slaugos priemones. Nereikia nė aiškinti, kas yra „Tikėjimas. Viltis. Meilė“ – visi žino, kad tai švedų ir Tado Girčiaus labdaros organizacija, garsi nuolatine ir įvairiapuse labdaringa veikla. Tado Girčiaus ir bendraminčių pastangomis per šių metų Onines Natkiškiuose atidengta ir pašventinta skulptūra šv. Florijonui – sergėtojui nuo gaisrų ir panašių nelaimių. Tądien šalia vietos mokyklos atidaryta ir už europinius pinigus sutvarkyta universali sporto aikštelė, skirta krepšiniui, tinkliniui, futbolui bei tenisui. O šalia – modernūs bėgimo takai, pievelėje – lauko treniruokliai.

Kiti šių metų darbai

Šiais metais Natkiškių seniūnijoje suremontuota Ropkojų kaime esanti Šv. Jono Krikštytojo katalikų bažnyčia. Viduje pakeista elektros instaliacija, dalis grindų, perdažytos sienos, lubos, suolai. Tai finansavo VVG „Pagėgių kraštas“, o seniūnijos darbininkai perdažė tvorą, dažų parūpino T. Girčius. Natkiškiuose išasfaltuota dalis Alyvų gatvės, paklotas šaligatvis, pastatyti šviestuvai. Nemažai darbų padaro pašalpas gaunantieji asmenys, kurie privalo atlikti visuomenei naudingų darbų. Jie prižiūri ir tvarko žolynus, parkelį, medelius, gėlynus, šluoja teritoriją, valo, surenka šiukšles. Šiuo metu pašalpas gauna 49 asmenys ar šeimos. Kai buvo patvirtinta atidirbimo už pašalpas tvarka, šelpiamųjų sumažėjo… Seniūnė pasidžiaugė, kad už pašalpas atidirbti ateina ir gerų statybininkų, nagingų žmonių, kurių pagalba būna labai naudinga.

„Visko pasitaiko, visko būna. Tačiau kantriai išklausau, nuglostau pečius, vis gerumu, vis kantrybe. Taip geriausia…“ – pasakojo V. Sirtautienė, pasidžiaugusi ir vietos mokyklos bendruomene, ir iš Tauragės trečiadieniais į Natkiškius atvykstančiu bendrosios pagalbos gydytoju Česlovu Strodomskiu, kuris su bendruomenės slaugytoja Laimute Vitkuviene rūpinasi seniūnijos gyventojų sveikata, gydo sunegalavusius, lanko slaugomus namuose, neįgaliuosius.

Seniūnė gyventojus lanko ir su socialinėmis darbuotojomis, tekę lankyti kartu su studentėmis iš Švedijos. Švedus nustebino, kiek triūso įdedama ruošiant kiekvienai šeimai po tą kuklią, tačiau spalvingą kalėdinę dovanėlę. Svarbu, kad žmogus nesijaustų užmirštas.

Seniūnė V. Sirtautienė, dainuojanti vietos kultūros centro moterų ansamblyje, moterų kvartete ir pasirodanti su kaimo kapela „Vaivorykštė“, prisipažino, kad meno saviveikla jos gyvenime užima trečią vietą po šeimos ir seniūnės darbo.

Stasė Skutulienė, „http://www.litera.lt/daugiau/4351“, 2013 m. lapkričio 28 d.

  • Paskelbta: 7 m. atgal į 2014 birželio 3
  • Autorius:
  • Paskutinė redagavimo data: birželio 3, 2014 @ 8:29 am
  • Šaltinis: Aktualijos

Galbūt jums naudinga...

Renginys Šereiklaukio dvare

Plačiau →