Įkeliama...
Jūs esate čia:  Pradžia  >  Aktualijos  >  Aktualus straipsnis

Būdas pergudrauti stebėjimo kameras – išskirtinė apranga

Pagal   /  2017 gegužės 16  /  Komentarų nėra

Galvos apdangalai, netgi perukai ir veido kaukės – po 100 metų žmonių išvaizda gatvėse bus glaudžiai susijusi su asmens privatumo saugojimu, mano menininkas Adam Harvey. Jis birželio 10 dieną idėjų ir inovacijų konferencijoje „TEDxVilnius. Syzygy“ sakys įkvepiančią kalbą apie veidų atpažinimo sistemų keliamą grėsmę.
Šiuo metu Berlyne kuriantis 35 metų fotografas, dizaineris A. Harvey pastebi, kad veidų atpažinimo sistemų plėtra yra didžiausia visoje biometrinių duomenų industrijoje. Labiausiai Adamui nepatinka, kokiais būdais asmenine žmonių informacija naudojasi valdžia bei verslo įmonės: pagal veido bruožus mes esame stereopizuojami lyties, rasės atžvilgiu, spėliojama apie mūsų charakterį, taikumą ar agresyvumą, duomenys naudojami rinkodaros tikslais.
Vedinas aistringo noro su tuo kovoti, menininkas savo kūrybinį potencialą šiuo metu yra sukoncentravęs į projektus, siekiančius sutrikdyti veidų atpažinimo sistemas. Jo metodai yra nebrangūs ir prieinami visiems.
Dabartinio Adamo projekto „Hyperface“ esmė – ant drabužių spausdinti tam tikrus raštus, primenančius veido elementus, kad stebėjimo sistemos juos interpretuotų kaip tikrus žmonių veidus ir taip būtų suklaidintos.
Anksčiau, studijuodamas Niujorke, menininkas sukūrė kitą maskuotės koncepciją makiažo ir perukų pagrindu „CV Dazzle”, taip pat tekstilės ir sidabro apdangalus, kurie iškraipo net termovizorių duomenis.
Adamo Harvey maskuotės priemonės traukia dėmesį ir yra ekstravagantiškos. Savo išvaizdos išryškinimas – tai kelias pasislėpti nuo sekimo robotų, kurie ieško vienodumo, mano jis.
Ar šie menininko kūriniai taip ir liks konceptualaus meno pavyzdžiais, ar ras kelią į praktišką jų panaudojimą, viskas priklausys nuo to, kokią kainą ateityje mokėsime už visuotinį asmenų sekimą ir duomenų rinkimą. „Jei padidės pavojus asmens privatumui ar biometrinių duomenų industrijoje padaugės piktnaudžiavimo atvejų, tada, manau, maskavimasis viešumoje taps labiau priimtinas“, – sako jis.
Daugiau apie Adam Harvey projektus galite sužinoti čia: https://ahprojects.com/
Pagal pasaulyje garsų TED konferencijų formatą rengiama „TEDxVilnius“ vyks birželio 10 dieną Lietuvos nacionaliniame dramos teatre, Vilniuje. Savo turininga patirtimi ir unikaliu požiūriu „TEDxVilnius“ scenoje dalinsis arti 20 išskirtinių asmenybių. Daugiau apie jau paskelbtus konferencijos pranešėjus galite sužinoti: http://www.tedxvilnius.com/2017/speakers
Norintys stebėti renginį gyvai, dar gali spėti užpildyti anketą iki gegužės 21 dienos: http://www.tedxvilnius.com/
Pagal visame pasaulyje vykstančių TED konferencijų reikalavimus, visi licencijuoti šio formato renginiai yra nesiekiantys pelno – pinigai už bilietus skiriami renginio kaštams padengti, o visa komanda dirba savanoriškais pagrindais, taip pat ir pranešėjai dalyvauja neatlygintinai.

https://zenpr.lt/uploads/file/5919959936229.jpg
https://zenpr.lt/uploads/file/591995c2beab9.jpg
https://zenpr.lt/uploads/file/591995b840cf5.jpg
https://zenpr.lt/uploads/file/5919959f23910.jpg
https://zenpr.lt/uploads/file/5919958cb6a84.jpg

Aura Mykolaitytė

aura@tedxvilnius.com

868654906

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galbūt jums naudinga...

UAB „VASTINT LITHUANIA“ GAVO „MARRIOTT“ VIEŠBUČIO PALANGOJE STATYBOS LEIDIMĄ

Plačiau →